Beden Aklıyla Zayıflamak Nedir?

Beden Aklı Nedir?

Beden aklı bütün canlılarda olan bir durumdur. Bütün canlılarda DNA zinciriyle bu kodlanmış olarak var o yüzden her canlı doğaya geldiği zaman kendini kurtarabilecek şekilde yemek bulur tehlikelerden kaçar ve bunun içinde 5 duyu organını kullanır. Bu 5 duyu organıyla hayatta kalır bir tek insanoğlu anne baba tarafından büyütülür ve belli bir yaşa geldikten sonra bırakılır ancak diğer şanslılar bu kadar şanslı değil. Bırakıyorlar doğa kendi kendine onları yetiştiriyor. Onlarda bu 5 duyu organıyla çok rahat hayatta kalabiliyorlar. Dikkat ederseniz doğada hiç bir obez canlı yoktur bunun nedeni ise akıllarını kullandıkları için. Fakat iki ırk yani insanlar ve diğer canlıları ayıran tek özellik düşünmektir.Mantık yürüttüğünüz anda aklımızı kullanırsak obez oluruz. Şişmanlıkta obezite dediğimiz basen çevresindeki yağları vücut kendini korumak için yapar. Korumak derken aklımıza şu geliyor diyorlar ki yediğiniz yemeği biriktiriyor hayır biriktirmiyor çünkü biriktirmeyende var.

Sindirim sisteminin bir fizyolojisi var bu fizyoloji diyor ki sen yemekleri yiyeceksin ben bunun içinden karbonhidratları alacağım vücudun % 50 karbonhidrat’ a ihtiyacı var onsuz yaşayamayız kan şekerimiz düşerse bayılırız çok düşük kalırsa da ölürüz. Demek ki bizim vücudumuzun şekere ihtiyacı var. Yediklerinizden yarısının şekerini alacağım diyor daha sonra ise %35 yağı alacağım diyor sonra %15′ de protein ihtiyacım var diyor ben bu ihtiyaçlarımı karşılarsam sağlıklı hayat sürerim diyor. Fakat biz ona verdiğimizde karbonhidrat kısmını eğer şeker olarak verirsek bu kadar kolaymıydı bu iş diyor ve sindirim yapmayacağım diyor.

Sindirim sistemi tembelleşince bu kez protein ve yağlar giremiyor vücut bütünlüğü korunmuyor ve bozulmaya başlıyor. Çünkü sindirim sistemi artık eskisi kadar aktif çalışmıyor dolayısıyla bu tür kişiler doymuyor.

O zaman da vücut doymak için tatlı istiyor ve sizde ekmek yemeye başlıyorsunuz.

Yani beden aklı ile bu ikinci beyni çalıştırmayı öğreneceksiniz. Bu çok basit bir yöntem ekmek yemeyeceksiniz, tatlı yemeyeceksiniz, makarna pilav yemeyeceksiniz yalnızca yemek yiyeceksiniz.