Hangi Kan Grubu Hangi Çayı İçmeli?

Bugün birçok diyetisyen sağlıklı beden ve ideal kilo için her kan grubunun ayrı çayı olduğunu savunuyorlar. Örneğin “0” kan grubunun en şanslı grup olduğu düşünülüyor çünkü metabolizmaları daha hızlı çalışıyor ancak bunun beslenme ve fiziksel aktivite ile artırılması şart o yüzden ıhlamur ve zencefil onlar için iyi bir seçim olacaktır. Zencefil’ in metabolizmayı biraz daha hızlandırıcı özelliği var.

 A kan grubunun insanları ise biraz daha stresli ve bağışıklık sistemi kuvvetli. A kan grubundaki insanların metabolizması daha yavaş o yüzden metabolizmayı biraz daha hızlandırıcı bitki çayları öneriliyor bunların en önemlisi zaten herkesin bildiği gibi yeşil çay ve biraz stresli duygusal eğilimi olan kan grubu o yüzden de sakinleştirmek adına yasemin çayı da önerilebilir.

 B kan grubu ise obeziteye yakın. Bu kan grubunun en büyük problemi vücuttaki suyun atılamaması yani ödemin oluşması. Bu kan grupları ödeme yakın olduğu için maydanoz ve nane önerebiliriz.

 Sinir sistemi zayıf kan grubu ise AB Bu kan gurubu biraz daha stresi fazla olan insanlardan oluşur o yüzden biraz daha sakinleştirici bitki çaylarını önerebiliriz. Örneğin papatya bunun için idealdir onun dışında bağışıklık sistemi duyarlı ve zencefil iyi bir seçim olacaktır.