Hızlı Kilo Nasıl Verilir?

Türkiye’ de bir çok kişinin en büyük problemi karın, bel, basen bölgesindeki sorunlar bir kere bundan kurtulamıyorlar hep iştaha suç buluyorlar ve diyorlar ki ben her şeyi yemek istiyorum ama kilo alıyorum.

Konuya başlamadan önce herkesin tabaklarını önlerine alıp düşünmelerini istiyorum eğer ki tabağında bol kırmızı et varsa yemeklerinde bol tereyağı varsa eğer az sebze ve kuru baklagil varsa o zaman iyi yaşlanmayacaksın anlamına gelir her şeyi yeterince yemekte fayda var. Yeterincenin içi çok nettir fakat yeterinceyi algılamakta hep zorlanırız üniversite öğrencileri sağlıklı beslenemezler, tek yaşayan hanımlar ve beyler yemeklerini iyi seçemezler, hızlı yemek almayı tercih ederler ve ayriyeten en önemlisi çalışan hanımlar eve gittiklerinde yine çok hızlı yapabilecekleri yiyecekler örneğin derin dondurucularda dondurulmuş etler, bunun dışında daha paket ürünler veya daha önce evinde hazırladığı yiyecekler tüketiyorlar. İşte o zaman doymuş yağı yüksek, trans yağı yüksek, tuzu yüksek, kalorisi yüksek ve sağlıksız olan bütün parametreleri içinde barındıran bir beslenme şekli tercih edilmiş olur. Ama size göre et yiyorsunuz yumurta tüketiyorsunuz, sebze yiyorsunuz.

Bugüne kadar verilmiş olan aslında her gün topluma bir beslenme bilinci geliştirmek yerine tamamen sağlıksız beslenmelerine yönelik bir gürü oluşturuldu o nedenle ben beslenme şekillerini değiştirmelerini tavsiye ederim.

İlk önce yapılması gereken olay şu eğer kuru baklagilleri beslenmesine koyarsa, taze sebzeleri mutlaka her gün doyana kadar yerse. Güzel bir beslenme çeşidi olmuş olacaktır.

Yağlı tohumlar, taze meyveler bu gibi yiyecekleri daha fazla tüketip daha az et yediğiniz de ya da yeterince vücudunuzun gereksinimi olan kadarıyla yediğiniz de inanılmaz derece de hızlı kilo veriyorsunuz.

Sonuç olarak toparlarsak cilt temizliği önemli, saç bakımınız önemli, kişisel bakımınız önemli, hijyeniniz önemli, spor yapmanız önemli fakat bunların hepsi olayın sadece % 25′ ini oluşturuyor % 75′ ini oluşturan şey gerçekten sağlıklı beslenme