Yanlış Beslenme Kanser Nedeni

Yanlış Beslenme Kanser Nedeni

Birçok insanın korkulu rüyası olan kanser gün geçtikçe çoğalmaya başlıyor. Kanser nesilden beri insanları tehdit altına almaktadır. Yanlış beslenme kanser nedeni arasındadır. Uzmanlara göre kanserin oluşmasına neden olan en büyük faktör yağ ve marketlerde alınan hazır gıdalardır. Bu gıdalar içeriğinde birçok katkı maddesi olduğundan insanların kanser hastalığına yakalanmasına neden oluyor.

Uzmanlar kesinlikle hazır gıdaların tüketilmemesini öneriyor aynı zamanda aşırı yağlı yemeklerden kaçınılmasını belirtiyor. Özellikle bu zamanda mısırın genetiğiyle oynanmıştır bu yüzden mısır yağlarını kesinlikle kullanılmaması gereklidir aksi halde insanı kanser hastalığına yakalanmasına sebep olur. Kanser hastalığının henüz tamamen ölümcül hastalıktan çıkaracak tedavisi yoktur Birçok uzman bu konuda çaba gösterse de henüz bulunmamıştır.

Doğal beslenme

Uzmanlar doğal beslenmenin kanser riskini tamamen ortadan kaldıracağını belirtmişler. Marketlerde alınan hazır gıdaların içinde katkı maddesi bulunduğundan kanser riski oluşuyor bu yüzden tamamen doğal besinler tüketilmesi gereklidir böylelikle vücut oldukça sağlıklı olacaktır. Uzmanlara göre köyde yaşayanlar şehirde yaşayanlara göre 1,5 kat daha fazla yaşıyorlar. Uzmanların raporuna göre köydeki doğal beslenenler 100 yaşına kadar yaşayabiliyorken şehirdekiler 60-70 yaşına kadar yaşayabiliyorlar. Bu yüzden sağlıklı yaşam için beslenmeye kesinlikle dikkat edilmesi gereklidir.

Şeker

Uzmanlar aşırı şekerin kansere dönüştüğünü belirtmektedir. Şeker insanlara faydadan çok zararı vardır. Uzmanlara göre şeker yerine meyve yenilmesi kanser riskini tamamen ortadan kaldırmasını sağlayacaktır özellikle nar vücudu kalkan hale getirir ve kansere yakalanmasını önler.

Tencere

Uzmanlar pişirilecek yemeğin temiz bir tencerede olmasını önermektedir. Kirli bir tencere mikrop üreteceğinden vücudun kansere yakalanmasını sağlayacaktır bu yüzden kesinlikle temiz bir tencerede yemek yapılması önerilmektedir.

Yağ

Vücudun kansere yakalanmasına sebep olan yağ uzmanlar tarafından aşırı yenilmesi kesinlikle önerilmemektedir. Özellikle mısır yağları kanserin oluşmasına neden olmaktadır. Yağın vücuduna hiçbir faydası yoktur hatta insanların ölümcül hastalığa yakalanmasına sebep oluyor bu yüzden uzmanlar aşırı yağ tüketimi yapılmaması gerektiğini belirtiyorlar.

Karahindiba Çayı Kanseri Yendi

KARAHİNDİBA KÖKÜ KANSERE MEYDAN OKUYOR

Çağımızın hastalığı olan kanser günümüzde her on kişiden birinde görülebiliyor. Bu nedenle bilim adamları kanser hastalığını yok etmek için sürekli deneyler ve çalışmalar yapmaktadırlar. Ancak kanseri yenebilecek tedavi şekli henüz bulunamamıştır. Kanser teşhisi konulmuş hastalarda ışın tedavisi ve kimyasal tedavi tedavisi uygulanmaktadır. Ancak bu tedaviler kanserli hastanın yalnızca hastalıklı hücresine değil sağlıklı hücrelerine de zarar vermektedir.

Karahindiba çayı kanseri yendi haberi tüm kanserli hastalara umut olmuştur. Kanada da bulunan 72 yaşındaki kanser tedavisi gören bir hastanın artık iyileşmeyeceği düşünülerek son günlerini ailesiyle geçirmesi için tedavi kesilmiş ve evine gönderilmiştir.72 yaşındaki bu hastanın ailesi son çare olarak alternatif tıptan yararlanmaya karar vermiş ve 4 ay boyunca karahindiba kökünden yaptıkları çayı 72 yaşındaki hastaya içirmişlerdir.4 ay sonunda hastanın kanserli hücrelerinin zayıfladığı anlaşılmıştır. Bunun üzerine Kanada’nın Windsor Üniversitesi Kimya ve Biyokimya bölümünde yapılan araştırmalarda karahindibanın kanserli hücrelerle savaştığı ortaya çıkmıştır. Kemoterapinin aksine sadece kanserli hücreyi etkileyerek 48 saat içerisinde hücreyi bozduğu, sağlıklı hücreleri ise korumaya alarak kanserden etkilenmesini önlediği anlaşılmıştır.

Karahindiba ülkemizde yol kenarlarında bile rahatlıkla görebileceğimiz bir bitkidir. Nisan ve mayıs aylarında yetişen sarıçiçekli ve çok yıllık bir bitkidir.

KARAHİNDİBA ÇAYININ FAYDALARI:

Sarılık tedavisinde kullanılır.
Karahindiba sindirim sistemi düzenler.
Pankreas ve böbreklerin düzenli çalışmasında önemli rol oynar.
İçeriğinde barındırdığı mineraller ile metabolik hastalıklara karşı koruyucudur.
Karaciğeri temizler.
Kanı temizleme özelliği vardır.
Bağışıklık sistemini güçlendirir.
İdrar söktürücüdür. Vücutta biriken fazla suyu vücuttan atar.

Karahindiba kökünden yapılan çay sabah akşam düzenli kullanıldığında kansere karşı savaşıyor. Kanser hastasının vücudundaki sağlıklı hücreleri korurken hasta hücreleri 48 saat içerisinde yok ediyor. Bağışıklık sistemini güçlendirerek kansere karşı vücudu koruyor. İlaçların etkisini karaciğerden temizliyor. Ülkemizin her bölgesinde rahatlıkla bulunabilecek bu bitki kanser hastalarına umut oluyor.