Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Vaser lıposuction, ulstrasonik lıposuction olarak adlandırılan bir yöntem. Normal lıposuction’ a göre de belli başlı farklılıkları var normalde belirli miktarda sıvı verip bununla birlikte yağlar alınır ancak ulstrasonografik lıposuction’ da ise ulstrasyon dalgaları kullanılarak yağları bir miktar parçalayıp sıvı halde geri alınır. Bununla beraber belli miktarda ciltte sıkılaşma yaratılır.

 

VASER LIPOSUCTION’ UN FARKI

Klasik yöntemde dalgalanma riski daha fazla çünkü sadece bir kanı kullanıyorsunuz ultrasonik lıposuction’ da bir miktar daha şekillendirme imkânınız var çünkü yağı sıvı hale getirmiş oluyorsunuz. Sıvı hale getirdiğiniz içinde dalgalanmalar çok daha az görülüyor.

 

VASER LIPOSUCTION NASIL UYGULANIR?

Ağrı açısından düşündüğünüzde özellikle ultrasonik liposuction’ da yağ hücrelerine sensitif sinir ve kan damarlarına zarar vermiyor ve bu nedenle de ağrı ya da kanama ihtimali çok daha az oluyor.

 

VASER LIPOSUCTİON İŞLEMİ NE KADAR SÜRER?

Bu işlem yapılan bölgeye göre değişir. Kadın ve erkeklerde farklı bölgelere yapılıyor. Kadınlarda karın bölgesi sırt bölgesi bacak içleri basen bölgesi, diz çevresi gibi yerlere yapılıyor. Erkeklerde ise göğüs bölgesine, bel karın bölgesine gerçekleştiriliyor. Bu nedenle de hastanın talebine göre bu işlemin süresi değişiyor. Bir bölge olduğunda çok daha kısa sürerken (30 dakika) 2–3–4 bölge ise (2 – 2,5 saat) kadar sürüyor. Vaser Lıposuction operasyon süresini uzatmıyor çünkü bazı prosedürler var ve bunlara hemen başlamanız gerekiyor.

 

EN ÇOK HANGİ BÖLGELERE YAPILIYOR?

Nisan, Mayıs aylarında özellikle top sayıya ulaşılıyor. Yaz geldiği için insanlar daha yoğun talepte bulunuyor. Genelde karın bölgesi, bel bölgesi daha çok tercih ediliyor. Vaser liposuction yönteminde alınan yağlar aynı zamanda çeşitli bölgelerde kullanılabiliyor. Bu bölgeler göğüs bölgesi, kalça bölgesi bu alınan yağların hepsi vücut şekillendirmede ekstra bir katkısı oluyor. Erkeklerde en fazla tercih karın bölgesi sırt bölgesi oluyor.