<>

Kızkalesi Pansiyon

Kızkalesi Pansiyon

Mersin’de bulunan Kızkalesi yeşilin ve mavinin bir arada bulunduğu bir beldedir. Buraya gelmek ve tatil yapmak isteyen pek çok kişi çeşitli pansiyonlarda kalmaktadır. Kızkalesi pansiyonları oldukça yoğun olan bir belde olduğu için yaz aylarında pek çok kişi bu beldeye gelerek pansiyonları incelemekte ve onlara özel bir pansiyon kiralamak için harekete geçmektedir.

Genellikle orman ve deniz manzaralı olan bazı pansiyonları da bulmanız mümkündür. Birçok pansiyonun kliması vardır. Ayrıca mini barı, televizyonu, 24 saat sıcak suyu bulunan Kızkalesi pansiyonları arasından kendinize en uygun olanını seçerek tatilinizi geçirebilirsiniz. Birçok pansiyonun aynı zamanda 24 saat internet hizmeti de bulunmaktadır. Bu noktada önemli olan elbette kısa veya uzun süreli tatilinizde hem ekonomik olan hem de sizi rahat ettirecek bir pansiyonu seçmek olacaktır. Dolayısıyla tam da bu yüzden ince eleyip sık dokumalı Kızkalesi pansiyonlarını değerlendirmelisiniz.

Mersin’e 60 km uzaklıkta olan Kızkalesi’nin oldukça büyülü bir sahilinin olması ve yeşil doğası pek çok kişiyi kendisine çekmesini sağlamıştır. Kızkalesi’ne ulaşımın minibüslerle sağlandığı bilinmektedir. Tarihi olarak Korykos olarak adlandırılan bu bölge genellikle yaz aylarında tıklım tıklım dolmaktadır. Bu nedenle Kızkalesi pansiyonları da oldukça kalabalık olmaktadır.

Kızkalesi pansiyonlarından seçim yapmak için erken rezervasyon yapmanız oldukça önemlidir. Çünkü ancak bu şekilde aradığınız bir pansiyonu kiralamış olacaksınız. Zamanı geciktirdiğinizde pansiyon bulmakta geç kalmış olabilirsiniz.

Kızkalesi Erdemli’ye bağlı olan bir turizm beldesidir. Oldukça zengin bir tarihi dokusu olan bu beldenin oldukça farklı uygarlıkları barındırdığı bilinmektedir. Bu beldeyi Kıbrıslı bir prens tarafından kurulduğu ünlü tarihçi Heredot’un not ettiği bir bilgidir. Bunun yanında beldede Fransızlar da dahil pek çok milletin egemenliğine girdiği bilinmektedir.

Kategoriler
Paylaş Farkındalık Artsın