Kızkalesinde Pansiyonlar

  Kızkalesinde Pansiyonlar

  Kızkalesinde pansiyonlar, yörenin konaklama kapasitesinde önemli yer tutmaktadırlar. Eğer benim gibi yıldızlı otellerdeki resmiyeti sevmiyorsanız, çok ucuzundan çok pahalasına kadar Kızkalesinde pansiyon bulabilirsiniz.

  Ben Kızkalesinde pansiyonu seçerken, pansiyon dahilinde yemek hizmeti verilip verilmediğine bakıyorum. Çünkü sabah kalktığımda gidip bir de kahvaltı yapacak bir yer bulmak bana çok zor geliyor.

  Ayrıca genelde bir çok pansiyonda, çamaşır yıkama ve ütü hizmeti de veriliyor.

  Zaten Kızkalesinde en uzak noktadan sahile yürümek 5 dakika sürdüğü için, pansiyon kiralarken denize yakınlığı konusunda dert etmeniz gerekmiyor. Tabi ben kardeşim kalkar kalkmaz deniz önümde olsun diyorsanız, denize sıfır pansiyonlarda mevcut.

  Kızkalesine gittiğinizde, pansiyon sahiplerine gezilecek tüm yerleri sorarak, farklı bir tatil planı da yapabilirsiniz.

  Mersin ve Kızkalesi çevresinde çok fazla tarihi alan, ve güzellikleri ile ün yapmış plaj bulunuyor.

  Genel olarak, pansiyon seçimi yaparken, o pansiyonun sahiplerinin kaç senedir pansiyonu işlettiklerini sormalısınız. Çok fazla yeni yatırımcı olduğu için, tuttuğunuz pansiyonun yeni birileri tarafından işletip işletilmediğini öğrenmelisiniz.

  Bir pansiyon ne kadar uzun zamandır işletiliyorsa, hizmeti o kadar kaliteli oluyor. Ayrıca bahçeli bir pansiyon seçimi de sizin için güzel olacaktır. Çünkü bu tür pansiyonlar, yeni arkadaşlar edinmeniz ve deniz sonrası vakit geçirmeniz için uygun oluyor.

  Ben işim itibariyle, pansiyon ya da otel seçerken özellikle kablosuz internet hizmetinin olup olmadığına bakıyorum. Zaten bir çok pansiyon bu hizmeti ücretsiz olarak size sunuyor. Gene de pansiyonu kiralarken sormanızda fayda var diye düşünüyorum.

  Bir başka tavsiyemde, Kızkalesinde pansiyon ya da otel kiralamak için haftaiçi bir günü seçmeniz. Çünkü haftasonları yakın illerden gelen ziyaretçiler nedeniyle fiyatlar çok fazla yükselebiliyor. Birden fazla pansiyona fiyat sorarsanız, sizin için faydalı olacaktır.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.