<>

Tatilde Kızkalesi Tercihi

Tatilde Kızkalesi Tercihi

Kızkalesi 2 senede bir mutlaka uğradığım tatil yörelerinden biri. Özellike Kızkalesini sevme nedenlerimden biri, bu mekanın henüz betonlaşmaması. Neden olduğunu bilmiyorum ama Kızkalesi huzuru bulduğum mekanlardan biri.

Otel sahiplerinin çoğu çok iyi niyetliler. Sadece konaklama değil, bir çok alanda size yardımcı olmaya çalışıyorlar. Bir çok kişiden “Mersin karışık bir yer o yüzden Kızkalesine tatile gitmedim” lafını duydum. Ancak hatırlatmam gereken bir şey var. Birincisi Mersinin sadece adı çıkmış, ikincisi ise Kızkalesi ile Mersin tamamen birbirinden bağımsız bir kültüre sahipler.

Ha ille çok daha ucuz tatil yapacağım diyorsanız, mersin merkezdeki pansiyon ve otelleri tercih edebilirsiniz. Ancak Kızkalesinin harika plaj ve denizini de kaçırmış olursunuz.

Huzurlu demiştim. Defalarca gitmeme rağmen hiç kavga olayına şahit olmadım. Kızkalesi halkı olay çıkarabilecek kişileri uzakta tutuyor. Genelde Kızkalesinde herkes birbirini tanıdığı için, bir yerde sorun yaratanan bir kişinin, diğer yerlerde de barınmasına imkan kalmıyor.

Mersine has tantuniden, diğer illerin yöresel yemeklerine kadar bir çok farklı yemek seçimi yapabilirsiniz Kızkalesinde. Ayrıca yat gezisi gibi tüm turistik faaliyetleri de bulabilirsiniz. İşin güzeli de Mersin bölgesindeki tatil yörelerinin tamamının birbirine yakın olması. O yüzden Kızkalesinde konakladığınızda, dolmuşla Mersinin tüm tatil mekanlarına ve plajlarına ulaşabilirsiniz.

Bütçeniz fazla değil mi? Bu da sorun değil Kızkalesinde. Çünkü çok farklı bütçeler için otel ve pansiyonlar var. Kalabalık aileler daha ekonomik olsun diye apart otelleri ve apart pansiyonları tercih ediyorlar genelde.

Şuna eminim ki Kızkalesine tatile gittiğinizde bana çok fazla teşekkür edeceksiniz. Çünkü bilinmeyen bu tatil beldesi, aslında Antalya gibi bir .çok tatil yöresinden çok daha güzel ve tüm lüks tatil yörelerinde olan imkanlara sahip.

Ulaşım konusunda ise şunları söyleyebilirim. Ben Ankarada yaşıyorum. Ve açıkcası Adana Yeniceye kadar yataklı trenle gidiyor. Oradan ücretsiz aktarma treniyle mersine gidiyor. Tren garının oradan da Kızkalesine geçiyorum.Tabi bu benim tercihim çünkü otobüsle seyahati sevmiyorum. Ayrıca Kızkalesine bir çok firmanın, İstanbul ve Ankaradan direkt seferleri var. Siz bunları da tercih edebilir. Ya da kendi arabanızla otobanla Mersine ulaşabilirsiniz.

Kategoriler
Paylaş Farkındalık Artsın