Doğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Açılır?

Kadınların en güzel aksesuarlarından biri olan saçları, onların her zaman daha gösterişli görünmesini sağlayabilecek özelliklerinden biridir. Bunun yanı sıra sönük ve yıpranmış saçların da kadınların gölgede kalmasına neden olduğu asla inkâr edilemez. Bundan dolayı saçların her zaman bakımlı, parlak ve güçlü durması, o saça sahip olan kadının da çok daha güçlü bir duruşa sahip olmasını sağlamaktadır. Özellikle yaz aylarında çok daha sıklıkla tercih edilen açık saç renkleri, kadınların bu saç rengine sahip olmaya çalışırken saçlarına zarar vermesine neden olmaktadır. Kuaförlerde uygulanan saç rengi açma işlemlerinde kimyasal ürünler kullanılmaktadır. Bundan dolayı da saçlarda matlık, kopma, kırılma ve yanma gibi olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Hem maliyetli hem de risk taşıyan bu işlemlere alternatif olarak koyu saç rengini açmak için doğal yöntemler kullanmak mümkün olabilmektedir. Saç renginizi 2 tona kadar açmanıza yardımcı olacak doğal yöntemlerden birkaçını sizin için paylaşıyoruz.

Saç Rengi Açmada Elma Sirkesi Mucizesi

Oldukça faydalı bir ürün olan ve hayatın birçok alanında kullanılmakta olan elma sirkesi, doğal saç rengi açıcı özelliği ile de karşınıza çıkmaktadır. Saça zarar vermeden ve yıpranmayı önleyerek saç rengini 1-2 ton açmakta olan elma sirkesi, bu özelliğinin yanı sıra kepeği giderme ve kaşıntıyı önleme gibi etkilere de sahiptir. Bundan dolayı elma sirkesini duş aldıktan sonra son durulama suyuna katarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Sirkeli suyu saçınıza döktükten sonra ise herhangi bir şekilde saçınızı durulamamanız gerekmektedir. Sirke kokusu sizi rahatsız edecek olursa sirkeli durulama suyunuza lavanta yağı gibi hoş kokulu bir yağ eklemeniz mümkün olmaktadır.

Karbonat İle Saç Rengi Açma

Evde saç rengini açma işlemi için kullanılabilecek en kolay ve en etkili yöntemlerden bir diğeri de karbonat kullanmaktır. Ayda bir kez uygulayabileceğiniz karbonatla saç rengi açma işlemi için duş aldıktan sonrasını seçmeniz daha ideal olacaktır. Duşta ıslak saçınıza 1 yemek kaşığı kadar karbonat dökün ve saçın her tarafına karbonatı yayın. Yaklaşık 15 dakika bu şekilde bekledikten sonra saçınızı durulayın ve fön makinesi yerine saçlarınızı güneşte kurutmayı tercih edin.

Papatyanın Gücü İle Saç Rengi Açma

Saç rengini doğal bir şekilde açmak için kullanılan en eski yöntemlerin başında papatya gelmektedir. Saç rengi açma konusunda oldukça etkili ve güçlü olan papatya, ev ortamınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir üründür. Saçların daha sarı ve daha parlak bir hal almasını sağlayan papatya, aynı zamanda çok daha sağlıklı ve yıpranmamış bir saç görünümü elde etmenize da yardımcı olmaktadır. Papatya ile saç renginizi açabilmek için 1 bardak suya 1 avuç kuru papatya ekleyerek işe başlayın. Bu karışımı 10 dakika gibi kısa bir süre tencere, cezve ya da demlik gibi üründe kaynatın. Saç rengini açmak için kullanacağınız papatyanın suyunu çok fazla kaynatıp bu suyun turuncuya dönememesine gayret gösterin. Yeterince kaynayan papatyanın suyunu süzün ve karışımı papatyalardan ayrıştırın. Ilınan papatya suyunu isterseniz tüm saçınıza eşit miktarda dökebilir, isterseniz bir sprey şişesine doldurup saçlarınıza püskürtebilir, isterseniz de yalnızca saçlarınızın yarısından aşağıya uygulayarak ombre etkisi yaratabilirsiniz.

Limon Kullanarak Saç Rengi Açma

Saç rengini açmak isteyenlerin kullanabileceği en ucuz, en etkili ve en doğal yöntemlerden biri de limonun asidik gücünden faydalanmaktır. 1 litre suyun içerisine 1 bardak limon suyu karıştırarak saçınızın tamamına bu suyu sürebilirsiniz. Yine bir sprey şişesinden yardım alarak da bu ürünü kullanabilirsiniz. Limonlu saçları güneşte kurutarak çok daha etkili bir saç açma işlemi uygulamış olabilirsiniz.

Siyah Çay Kullanarak Saç Rengini Açma

Her gün tüketmiş olduğumuz siyah çay ile de saç rengini açmak mümkün olmaktadır. 2 yemek kaşığı bir miktar suda demleyip saçınıza sürmeniz ve ardından yarım saat beklemeniz, düzenli kullanımda istediğiniz etkiyi almanızı sağlayacaktır. Siyah saç rengi açma işlemi için ise bu doğal yöntemler yerine kimyasal ürünler kullanmak gerekebilmektedir.

Originally posted 2022-06-02 18:03:18.