Muğla Gezi Rehberi

Bugünkü konumuz Muğla Gezi Rehberi yani Muğla’da gezilecek yerler. Gezi rehberlerimize devam ediyoruz. Bilecik gezilecek yerler ve Kırklareli gezi rehberi yazılarımız sonrası tatil yapmak veya gezmek için harika bir yere geldik.

Muğla Gezi Rehberi

Muğla Türkiye’nin Ege bölgesinde bulunan çok şirin bir ildir. Burada insanlar genellikle sıcakkanlıdır. Muğla’nın kendisinden çok ilçeleri gezilmek için turistlerin uğrak yeri olmaktadır. Marmaris, Fethiye, Datça, Bodrum gibi birçok ilçesi bulunmaktadır.

Muğla Ne Zaman gidilmeli?

Muğla ne zaman gidilmeli turistlik bir yer olduğundan yaz aylarında gidilmesi gereken bir yermiş havası verir. Ama kış aylarında da Bodrum ve Marmaris gibi denize sıfır olan ilçelere gidilmesi aynı hazzı verecektir. Genellikle yaz aylarında aşırı kalabalık olan Muğla, ilkbahar ve son bahar aylarında tercih edilmesi gereken yerlerdendir.

Muğla Yılanlı Dağ
Muğla Yılanlı Dağ – Muğla’da Kışın Tatil

Muğla Nerede?

Muğla nerede? Muğla Türkiye’nin Ege bölgesindedir. Ege bölgesi ise Marmara bölgesi ve Akdeniz bölgeni arasında kalmaktadır. Hatta bir ilginç kısımda Muğla’nın Fethiye ilçesi Akdeniz bölgesindedir. Bu durum Fethiye’nin daha çok ilgi görmesini sağlamaktadır.

Muğla’da Gezilecek Yerler

Muğla gezilecek yerler şöyledir. Muğla genel olarak merkezinde eski Muğla dışında gezilmesi gereken pek fazla yeri olmayan bir şehirdir. İlçeleri ise hangisini önce gezsek hangisine daha fazla zaman ayırsak diye düşünmekten gezilemeyecek güzellikte olan şehirdir.

Muğla Gezi Rehberi - İncirli İn Mağarası

Bodrum ve Marmaris ikisi ayrı taraflarda olan ama ikisine de uğramadan gidilmeyecek yerlerdir. Bodruma giderken incirliin mağarası kesinlikle görülmesi gereken bir yerdir. Biraz yorucu bir yolculuk mağaraya inmek ama manzaraya değeceğini göreceksiniz. Bunlar dışında Datça ve eski Datça, palamut bükü görülmesi gereken yerlerdir. Eski Datça’da meşhur dondurmayı ve bademli Türk kahvesini içmeden asla çıkmamanız gerekmektedir.

Muğla Nerede Kalınır? – Muğla Gezi Rehberi

Merkez olsun ilçeler olsun kaliteli birçok otel bulunmaktadır. Marmaris, Datça, Fethiye taraflarını gezmek istiyorsanız Akyaka’dan başlayarak bütün apartlarda kalabilirsiniz. Bodrum tarafını gezmek istiyorsanız Bodrum ya da Milas’ta konaklama imkanınız vardır. Otel ve Apartların çoğu müşteri memnuniyetinde 8 üstü puan almaktadır. Genellikle önce Akyaka’da kalıp ondan sonra gidilecek rotaya göre bütün ilçelerde kalmak daha güzel olmaktadır. Ama eğer yaz aylarında Muğla’ya gitmek gibi hayalleriniz varsa plan yapmalı ve tüm rezervasyonlarınızı yaptırarak gelmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde arabanızda uyumak zorunda kalabilirsiniz.

Muğla otelleri ve pansiyonları

Muğla Gece Hayatı

Muğla merkezde aşırı bir gece hayatından bahsetmek imkansız. Ama ilçelerde bu durum tam aksine oldukça hareketli gece hayatı bulundurmakta. Bunun sebebi ise merkezde merkezin biraz daha yaş almış ve yerlilerin çoğunlukta olması gösterilebilir. Bu duruma rağmen Merkez’de de bir çok gece kulübü barlar eğlence mekanları bulunmaktadır.

Muğla Gece Hayatı

Akyaka sahili gece olunca sahil kenarında bulunan mekanların sahile geçiş yaparlar. Sahilde eğlence mekanı hizmeti sağlamalarıyla asıl gece hayatının kalbi olduğu düşünülebilir. Marmaris ve Bodrum’da bulunan barlar sokakları gece hayatının belli başlı yerlerde toplandığının göstergesidir. Fethiye bu duruma biraz daha az yanaşmakta ama burada da gece hayatı aktiftir. Akyaka’da gece hayatı ise restoranlar tarafından karşılanmaktadır. Öyle ki bu restoranlar belli başlı günlerde canlı müzik eğlencesi sağlamaktadırlar.

Originally posted 2022-06-04 20:14:30.