Keratin Nerede Satılır?

Keratin Nerede Satılır?

Keratin Nedir?

Saçların doğal yapı taşı olarak bilinen, aynı zamanda cildimizde ve tırnaklarımızda da bulunan protein hücreleridir. Saçları cansız olan, saç kırıkları çok olan, tırnakları sık sık kırılan insanlar genellikle keratin bakım takviyeleri ile saçlarının ve tırnaklarının daha sağlıklı bir hal almasını hedefler. Bunu için de başvurulan ilk yöntem, saçın içten kaybettiği keratini tedarik edebilmesi için keratin bakım yöntemleridir.

Keratin Saçı Nasıl Tedavi Eder?

Bu protein de tıpkı vücudumuzun diğer ihtiyacı olan vitamin ve mineraller gibi eksikliği olduğunda, saçların ve tırnakların sağlıksız, güçsüz görünmesine sebep olur. Yani bu da bir sağlık problemidir. Keratin, çok küçük protein hücreleri halindedir ve saf keratini saçımıza sürdüğümüzde, kırık uçları, saçtaki tüm boşlukları bularak oralara yerleşir ve oralarda bağlar kurarak saçın onarılmasını sağlar. Tıpkı vücudumuzda oluşan bir yarada epitel hücrelerinin yara bölgesine yerleşip bağlar kurarak o yarayı iyileştirmesi gibi. Bu kırıklar da saçların yarasıdır.

Keratin Saç

Saf Hali Nerede Bulunur?

Öncelikle şuan tamamen kimyasal kullanılmadan saf keratin olarak satılan bir madde yoktur. Bu protein, kimyasallarla üzerinde oynandığında bir çok özelliğini kaybeder. Ve saf etkisi kadar iyi bir sonuç vermez. Ancak piyasada saflığı en çok korunan bakım ürünleri mevcut. Alışveriş yaparken de kimyasal düzeyi en düşük olan bakım ürünü seçilmelidir.

Keratin Sonrası Saçlarda Oluşan Değişimler

Keratin, saçın temel yapı taşı olduğundan dolayı, saçların daha güçlü ve parlak görünmesini sağlar. Kırıkları tamir etmesiyle de saçların daha sağlıklı olmasını, daha çabuk uzamasını sağlar. Sağlıklı bir saç olduğundan dolayı artık daha yumuşak olur. Saçlardaki mat görüntüyü giderir. Kıvırcık saçlardaki kıvırcıklığı biraz da olsa giderip daha çabuk şekil almasını sağlar. Proteinleri çok sağlam yapıdadırlar. Bu yüzden öyle yıkamayla, suyla akıp gitmez ve yapıştığı yerde kalarak etkisini uzun süreli gösterir. Saçları korur. Tırnaklardaki kırılmayı azaltır ve tırnakları güçlendirir. Aynı zamanda , bazı iç organlarımızda ve vücut salgılarımızda da bulunur. Bu proteinler bulundukları bölgelere göre de farklılık gösterir. Saçlarımızdaki ve tırnaklarımızdaki keratin birbirinden farklıdır. Bu nedenle ürünü alınırken, kullanılacak bölge de (diş, tırnak, saç) göz önünde bulundurulup uygun ürün alınmalıdır.

Bakım Yaptıranlarda Saç Dökülmesi Sorunu

Bir çok yabancı sitede keratin bakımı yaptıranların saçlarının döküldüğüne dair yazılar okudum. Bu dökülmeyi keratin bakımı yapılırken kullanılan diğer kimyasallara bağlamışlar. Ancak bir başka sitede kerataninin erkeklik hormonunu (testeron) arttırdığına dair bir araştırmaya denk geldim. Bu da Dht’yi arttırarak saç dökülmesine neden olabileceği manasına gelir. Ben şahsen saç dökülmesinde daha çok iyi bir Dht blokerının kullanılmasının faydalı olacağını düşünüyorum. Şu anda deneme aşamasındayım. Denedikten sonra bu sitede bulduklarımı paylaşacağım.

Originally posted 2022-05-23 23:05:10.