Android 4.5 G Ayarı Nasıl Yapılır?

Android 4.5 G Ayarı Nasıl Yapılır?

1 Nisan 2016 tarihinden itibaren Türkiye’de yepyeni bir telekomünikasyon alanında gelişme yaşandı. Türkiye 4.5 G teknolojisiyle tanışarak daha yüksek çözünürlük kalitesinde görüntülü iletişim, daha hızlı 4.5 G hızında internet erişimi ve download imkanı buldu. Fakat birçok kullanıcı 4.5 g ayarları nasıl yapılır bunu bilmiyor. Bu yüzden çok basit şekilde hemen hemen tüm Android cihazlarda ortak adımları izleyerek 4.5 G aktif hale getirmeniz mümkün.

4.5 G Ayarlama

  • Ayarlar – Şebeke Modu
  • Karşınıza çıkan ekranda 4G/LTE seçmelisiniz.
  • Telefon yeniden başlatılarak böylelikle 4.5 G aktif hale gelmiş olacaktır.

Fakat eğer akıllı cep telefonunuz 4.5 G teknolojisini desteklemiyorsa şebeke ayarlarında 4G/LTE görmezsiniz. Bununla beraber sim kartınızın da 4.5 G destekliyor olması gerekiyor. Operatörünüzü arayarak bu 4.5 G teknolojisinin açık olup olmadığını öğrenebilir ve aktif edebilirsiniz.

Android Sürüm Güncelleme

4.5 G ayarlarını yapmanın bir başka yolu da mobil cihazınızın güncel sürümüne yükseltmek olacaktır. Bu işlemi yaparak android 4.5 g ayarları yapmanız mümkün olmaktadır. Bunun için de şu adımları uygulamanız gerekiyor.

  • Ayarlar – Telefon hakkında – Sistem güncellemesi yolunu takip ederek her yönden Android işletim sisteminizi en güncel hale getirerek böylece 4.5 G ayarlarınızı da güncel hızıyla beraber her yönden en iyi şekilde kullanabilme imkanı sizleri bekliyor olacaktır.

Ortada duran bu yaklaşımlar çerçevesinde sizlerin de Android işletim sistemli mobil cihazlarınızdan 4.5 G akıllı cep telefonu ayarlarını hızlıca yapabilir ve yüksek çözünürlük kalitesinde donmadan, yavaşlamadan iletişim kurabilir ve veri oynatma imkanı elde edebilirsiniz. Tümüyle ortada duran bu özellikleri ışığında değerlendirilecek olunursa her yönden fark yaratan özelliklerine dayanarak karşımızdaki yerini korumaya devam ettiğini kesin olarak dile getirmemiz son derece mümkün.

4.5 G Teknolojisinin Avantajları

  • 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren hayatımıza giren lte ayarları birçok faydaları bulunmaktadır. Bunların başında görüntülü konuşmada yüksek çözünürlüğü sunuyor olmasıdır.
  • 430 Mbps hızında veri akışı sağlamaktadır.
  • Işık hızında internet bağlantısı gerçekleştirmenize imkan tanır.
  • Yüksek ses kalitesinde sesli ve görüntülü konuşma imkanı sunar.
  • Yüksek hızda veri indirme ve oynatma imkanı sağlar.
  • En yüksek zirvelerde bile şebeke erişimi mümkün olur.

İşte burada gördüğümüz gibi bu ve daha birçok özellikleri bakımından 4.5 G teknolojisinin son derece önem teşkil eden yönleriyle karşımıza çıkmaya devam ettiğini kesinlikle ifade etmemiz gerekmektedir.

Vodafone 4.5 G SMS Aktivasyonu

Vodafone operatörü kullanıcıları için hemen kısa mesaj yoluyla 4.5G yazıp 4545’e ücretsiz sms göndermeniz yeterli olacaktır. SIM kartınız hemen aktif hale gelecektir.

Turkcell 4.5 G SMS Aktivasyonu

Turkcell kullanıcıları içinse 4.5G yazıp 2200’a ücretsiz sms göndermeniz yeterli olacaktır. Böylelikle ekstra bir ayarlama yapmanıza gerek kalmaksızın anında SIM kartınız 4.5 G’ye aktif hale gelmiş olacaktır.

Türk Telekom 4.5 G SMS Aktivasyonu

Türk Telekom kullanıcıları için ise 4.5G yazıp 5555’e ücretsiz olarak sms göndererek anında mobil cihazınızın 4.5 G özelliğine aktif edilmesini sağlayabilirsiniz. Bütün bu özellikleri ışığında sizler de 4.5 G teknolojisinin farkını görebilecek ve her yönüyle cihazınızdan daha iyi şekilde faydalanma imkanı bulacaksınız. Ortada duran bu özellikler baz alındığı zaman her yönüyle sizlerin de tüm işlemleri çok kısa süre zarfında gerçekleştirme imkanı elde etmesi gerçekten de mümkün hale gelmektedir. Böylelikle tamamen yenilikçi yaklaşımdan bir an dahi ödün vermeksizin güncelleme işlemi ve 4.5 G hızında görüntülü konuşma imkanı sizleri bekliyor olacak.

Originally posted 2022-06-05 17:04:01.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.