Evde Yapılan Kolay Saç Bakım Maskeleri

Öncelikli olarak kadınlar için dış görünüş büyük bir noktada yer almaktadır. Kadınların en doğal ve güzel süslerinden biri ise saçları olmaktadır. Saçlar sayesinde dinamik ve çok hoş görüntüler ortaya çıkmaktadır. Bu denli önemli bir noktada yer alan saçlarımız ise yanlış boyama uygulamaları, yanlış şampuan seçimi, fön işlemleri sonucunda yıpranmaktadır. Yıpranan saçlar ise çok kötü bir görünümün ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Kuaförlerde yapılan saç bakım işlemleri ise çok yüksek miktarlarda olmaktadır. Ayrıca kozmetik saç bakım maskeleri de saça daha fazla zarar verebilmektedir. Birçok kadın bunun sonucunda evde saç bakımını nasıl yapacaklarını merak etmektedirler. ‘Evde saç bakımı nasıl yapılmalıdır?’ diyenler için ise birçok maske derledik.

Soğan Kürü ile Saç Bakımı

Soğanın faydaları saymakla bitmez. Yendiği zaman insan vücuduna birçok etkisi bulunan soğan, saç bakımında da çok fazla tercih edilmektedir. Saç uzatmaktan, saç dökülmesine kadar birçok saç bakım işlemlerinde soğan kürü kullanılmaktadır. Bunların yanında saç beyazlarının azalmasında ve kepek gibi sorunlarda da en etkili yöntem olmaktadır. Soğan kürü için öncelikli olarak 1 büyük soğan temizlenmelidir ve kabuklarından ayrılmalıdır. Daha sonra soğan küp küp kesilmelidir ve rondodan geçirilmelidir. Daha sonra ise bir süzgeç yardımı ile süzülmelidir. Çıkan soğan suyu ise saça sürülmelidir. Soğan kürü kullananlar ise sonuç karşısında şaşkın kalmaktadırlar. Sağlıklı bir şekilde uzayan saçların yanında bakımlı bir saç görünümünü de sahip olmaktadırlar.

Sinameki Otu Saç Uzatmada Faydalı

Kimi insanın yapısı gereği saçları çok geç uzamaktadır. Bunun yanında yanlış saç kesimleri sonucunda da saçlar küsmekte ve çok geç uzamaktadır. Ayrıca geç uzayan saçları olanlar ise saçlarını kestirmekten kaçınmakta ve kırık bir şekilde uzatmaya çalışmaktadırlar. Bu ise saçların daha bakımsız görünmesine ve saçlarda kopmaların meydana gelmesine neden olmaktadır. Doğanın bize sunmuş olduğu bitkiler ile kolay bir şekilde hazırlanan maskeler sayesinde saçlar daha çabuk uzamaktadır. Sinameki ise saç uzatmada faydalı olan bitkiler içerisinde yer almaktadır. Evde saç maskesi yapılışı ise

Saç Bakımı İçin 9 Saç Maskesi Evde

  • Sinameki otu
  • B vitamini
  • Badem yağı

malzemelerinden oluşmaktadır. Öncelikli olarak bir tutam sinameki otunu kaynatın. Daha sonra ise içerisine eczanelerden alınabilecek B vitamini ampülü kırılmalıdır. Daha sonrasında ise 1 tatlı kaşığı badem yağı eklenmelidir. Bu karışım daha sonra saça uygulanmalıdır. İsteğe bağlı olarak 1 veya 3-4 saat bekletilmelidir. Haftada 1 uygulanan bu kür ile çok kısa bir sürede saç uzatılabilmektedir.

Kepekli Saçlar İçin Maske

Kepek sorunu ile birçok kişi karşı karşıya kalmaktadır. Evde pratik bir şekilde hazırlanan kepek maskesi ile bu sorun ortadan tamamen kalkmaktadır.

  • Çemen tohumu
  • 2 su bardağı su

Çemen tohumu öncelikli olarak 1 gece suyun içerisinde bekletilmelidir. Daha sonrasında ise bu karşım saça uygulanmalıdır. Sadece 15 dakika bekletildikten sonra durulanmalıdır.

Parlak Saçlara Sahip Olmanın Yolu

Parlak saçlara sahip olmak artık zor değil. Evde hazırlanan karışım ile ışıl ışıl parlayan saçlara sahip olunabilmektedir. Şampuan içerisine katılan bu karışım ile pratik bir şekilde parlayan saçlara ulaşılabilmektedir. Sadece 1 su bardağı portakal ve az miktarda bal şampuan içerisine karıştırılmalıdır.

 

Kuru Saçlar İçin Maske Yapımı

Kuru saçlar çok fazla cansız görünmektedir ve yıpranmaya çok elverişlidir. Bu saç tipine sahip kişiler için ise yapılabilecek birçok maske tarifi bulunmaktadır.

  • 1 Kahve fincanı süt
  • 1 yemek kaşığı bal

Bu malzemeler karıştırılmalıdır. Daha sonrasında ise saça uygulanmalıdır. Yarım saat bekletildikten sonra ise durulanmalıdır.

Originally posted 2022-06-02 03:51:26.