Karbonat Mucizesi Giriş

Sitenin ilk yazısının karbonatla ilgili olması çok tuhaf belki. Ancak gerçekten hayatıma sodyum bikarbonatı soktuğumdan beri çok mucizevi şeyler yaşadım. Öncelikle bilinmesi gereken şey hastalığa sebep olan tüm virüs ve bakterilerin asidik ortamda yayılmaya ve üremeye başladığı.

Sitenin ilk yazısının karbonatla ilgili olması çok tuhaf belki. Ancak gerçekten hayatıma sodyum bikarbonatı soktuğumdan beri çok mucizevi şeyler yaşadım.  Öncelikle bilinmesi gereken şey hastalığa sebep olan tüm virüs ve bakterilerin asidik ortamda yayılmaya ve üremeye başladığı.Vücudumuz da bunla mücadele edebilmek için, tükrük bezleri,böbrekler,pankreas gibi bir çok organda kendisi bikarbonat üretiyor.

Bikarbonatın asıl işlevi asidik ortamın bazik hale getirilmesi. Bu sayede vücut bakteri ve virüslerin üremesini ve yayılmasını kontrol edebiliyor. Hatta bu sayede bakteri ve virüslerin ölmesini sağlıyor. Yaklaşık 1 aydır sodyum bikarbonat kullandığım için, bu bilgileri sizlerle rahat rahat paylaşabileceğimi düşünüyorum. Ayrıca internette Dr. Tullio Simoncini‘nin kanser ve sodyum bikarbonat hakkındaki çalışmalarını da bulabilirsiniz. Adam bu konuda çalışma yapıyor diye FDA(ilaçları kontrol eden ajans) tarafından rezil rüsva edilmiş.

Sodyum Bikarbonat Mucizesi

SODYUM BİKARBONAT HAYATINIZDA BİRÇOK ŞEYİ DEĞİŞTİREBİLİR

NaCHo3 yani sodyum bikarbonat hayatıma girdiğinden beri,

1) Dökülen saçlarım yeniden çıkmaya başladı. (Kellik asidik ortamla ilgili bir durum)

2) Hayatla mücadele edebilmek için ileri derece antidepresan kullanıyordum. Bu sona erdi. (Depresyon ve mutsuzluk vücudun asidik ortamıyla alakalı.)

3) Günde 3 paket sigara kullandığım için, sık sık nefes nefese kalıyordum. Artık yorulmuyor ve nefes nefese kalmıyorum. (Sigara asidik ortamı arttıran ve bu yüzden akciğerlerde sorun oluşturan bir faktör.)

Bir sonraki yazım, karbonatı nasıl kullanmanız gerektiği ve dikkat etmeniz gerekenler hakkında olacak. Şimdilik sağlık ve esenlikle kalın.

Karbonat Kullanımı Uyarılar

Karbonatın Zararları

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş