Android Cihazlara Yazıcı Yükleme

Android Cihazlara Yazıcı Yükleme

Akıllı cep telefonları mini bilgisayarlar olma özelliğinde. Mobil olarak her yere taşınabilir olması ve her yerden kullanılabilir olması sayesinde pek çok işlemleri hızlıca yürütmeye imkan tanımaktadır. Akıllı cihazlarınız üzerinden mevcut yazıcılarınıza bağlanabilir ve Android telefonunuzdan fotoğraf, belge ve daha birçok dokümanı yazdırabilirsiniz. Bunun için 3 boyutlu yazıcı ile neler yapılabilir konusuna yönelik olarak adım adım anlatmak gerekir.

Akıllı Cep Telefonlarına Printer Tanıtma

  • Yazıcı (printer) markanız hangisiyle ona uygun bir eklentiyi Google Play Store’den edinin.
  • Android cihazınızda kablosuz ağı aktif hale getirin.
  • Yazıcı markanızla uyumlu en son sürüm eklentiyi çalıştırın.
  • Ayarlar – Gelişmiş Ayarlar – Paylaşım – Yazdır yollarını sırasıyla uygulayın.
  • Baskı öncesi önizleme görüntüleme yaparak son kontrolü yaparak böylelikle yazdırma işlemini çok kısa sürede tamamlamış olacaksınız.

Bu işlem tüm yazıcı markalarında genel geçer bir yöntemdir. Fakat akıllı cep telefonunuzun modeline bağlı olarak menüde değişiklik olabilir. Önemli olan yazıcı markanızla uyumlu Android uygulamasını kurmak ve çalıştırarak adım adım talimatları takip etmeniz olacaktır.

Google Cloud Print İle Yazdırma

Google mobil cihazlardan çıktı alabilmek adına yeni bir uygulama geliştirdi. Google Cloud Print olarak bilinen bu yepyeni uygulamayla 3 boyutlu yazıcı nedir konusunda herhangi bir sorunla karşılaşmaksızın yazıcı markanız ne olursa olsun akıllı cep telefonunuzdaki bütün belgeleri yazıcıdan çıkartmanız mümkün olacaktır. Yazıcı markanıza özel uygulama aramanıza gerek kalmadan tüm markaları bir arada toplayan uygulama özelliğindeki bu uygulamayı Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirerek hemen yazdırma işlemini tamamlama imkanı bulacaksınız.

  • Google’da oturum açın.
  • Tarayıcının sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun ve Ayarlar’a gidin.
  • Ayarlar – Gelişmiş Ayarlar’a gidin.
  • Google Cloud Print alanını bularak Yönet – Yazıcı Ekle deyin ve böylelikle artık sizler de akıllı cihazlarınızdan her anlamda resim, fotoğraf veya doküman yazdırabilme imkanı bulacaksınız. Bütün bunlar da son derece önem teşkil eden konulardan birisini meydana getirmesi açısından gerçekten de önemli nitelikler arasında yer almaya devam etmektedir.

Web Sayfalarını Yazdırma

Bu işlemin yanı sıra web sayfalarını da yazdırabilme imkanınız bulunuyor. Bu sayede her yönden sizler de verilerinizi yazılı olarak elde edecek ve tam dökümüne ulaşabilme imkanı bulacaksınız. Bu işlem de son derece kolaydır.

Yazdırmak istediğiniz sayfada üç nokta simgesine dokunarak Yazdır demenizle birlikte yazdırmadan önce baskı önizleme göreceksiniz ve eğer onay verirseniz yazıcınızdan ilgili web sitesinin o anki sayfasındaki bilgilere de anında ulaşabilme imkanı sizleri bekliyor olmaktadır. Tümüyle son derece kolay bir işlem sunularak her yönden bu işlemleri kısa sürede gerçekleştirme olanağı sizleri bekliyor olacaktır.

Ortada duran bu özellikler baz alındığı zaman her yönüyle çok kısa bir süre zarfında sizlerin de tüm bu işlemlerden en iyi şekilde yararlanma imkanı sağlanmaktadır. Böylece mobil cihazlarınızda yer alan tüm verilere her anlamda anında ulaşabilme garantisi sizleri bekliyor olacaktır. Bütün bunlar da her yönüyle ortada duran unsurlardan birisi olarak kesinlikle değerlendirilecek nitelikler arasında gelmeyi sürdürür. Öte taraftan yazıcınızın markası her ne olursa olsun Google Cloud Print uygulaması 3 boyutlu yazıcı nasıl çalışır üzerinden sadece birkaç dakika gibi çok kısa sürede tüm bu işlemleri hızlıca gerçekleştirme imkanı sizleri bekliyor olacaktır. Böylelikle her yönden en iyi hizmetlere sahip olma fırsatı yakalarak tüm bu hizmetler ışığında Android cihazınızdaki belge, resim ve fotoğraflara anında ulaşabilme imkanı sizleri bekleyen niteliklerden birisi olarak fark yaratan özelliktir.