Akıllı Telefonlarda Virüs Taraması Nasıl Yapılır?

Akıllı cep telefonunuz eskisi kadar hızlı değil mi? Sürekli uygulamalar kendiliğinden kapanıyor mu? Telefonunuzun şarjı eskisinden daha kısa sürede mi tükeniyor… O halde telefonunuzda kuvvetli bir ihtimalle virüs var demektir. İşte bunun için akıllı cihazınıza sektörün en çok tercih edilen mobil antivirüs uygulamalarını indirerek virüslerden kısa sürede kurtulabileceksiniz.

Avast Antivirüs 2019

Masaüstü işletim sistemlerinin en çok tercih edilen mobil uygulaması tamamen ücretsiz. Gelişen mobil teknolojiye ayak uyduran Avast popüler özellikleriyle yine antivirüs yazılımları arasında zirvede yer almaya devam ediyor. Siz de bu uygulamayı indirerek virüs türü her ne olursa olsun rahatlıkla temizleme işlemini yapabilirsiniz.

Üstelik öyle profesyonel olmanıza da gerek yok. Zaten uygulamayı indirdikten sonra açarak karşınıza kocaman ekranda Tara yazısı çıkacak. Ona bir defa dokunarak android virüs temizleme nasıl yapılır konusunda size başka bir şey düşmeyecek. Hızlı ve detaylı otomatik tarama yaparak cihazınızdaki tüm virüsleri (spam, trojan, mallware) tespit edecek. Eğer bu virüsler dosyalarınızı silecek, dosyalarınıza zarar verecek özellik taşıyorsa onarmayı deneyecek o da olmazsa karantinaya alacak. Bu şekilde virüslerden kurtulacaksınız. Üstelik bu antivirüs programına eklenen ücretsiz vpn eklentisiyle erişimde sorun yaşadığınız bütün yasaklı sitelere kolaylıkla girebileceksiniz.

Avg Antivirüs 2019

En çok tercih edilen bir başka antivirüs uygulaması olarak Avg antivirüs programı da Android ve iOS işletim sistemleri için mobil uygulamasını güncel haliyle kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. İnatçı virüsleri mobil cihazlarınızdan sadece bir taramayla söküp atabilecek bu uygulama gerçekten de son derece kullanışlı. Zaten bilgisayarda sistem32 dosyalarınızı da ayrıntılı bir şekilde tarayarak ne kadar müthiş bir program olduğunu kullanıcılarına kanıtladı. Aynı şekilde akıllı cep telefonlarda virüs temizleme işleminde de sizlere her yönüyle en iyi sonuçları vermeye devam ettiğini kesinlikle söylememiz gerekmektedir.

Kaspersky 2019

Tamamen ücretsiz olarak akıllı telefon virüs temizleme yapabilen bir programdır. Virüslerin ne kadar inatçı olursa olsun detaylı bir şekilde tarama gerçekleştirilerek her açıdan telefonlarınızdan temizlenmesine imkan tanıyor. Öte yandan beklentileri tüm yönleriyle gerçekleştirerek son derece fonksiyonel özellikleriyle başarılı. İndirerek sade ara yüzde karşınıza çıkan ekrandan tarama işlemi gerçekleştirerek böylelikle sizler de kısa süre zarfında virüslerden temizlenmiş olacaksınız. Bütün bunlar da dikkat çeken özellikler arasında gelmesi bakımından değerlendirilecek olunduğu zaman son derece dikkat çeken yeniliklerinden birisini yansıtmaktadır.

Android ve iOS İşletim Sisteminde Virüs Temizliği

İnternetin mobil platforma taşınmasıyla virüsler de mobil platforma taşındı. Artık yeni virüs türleri karşımızda. Artık sadece müziklerinizi, resimlerinizi silmekle kalmıyor bununla beraber konumunuzu ele geçirme, kart bilgilerinizi ve şifrelerinizi ele geçirme gibi hayati tehlikeye sahip virüsler de türedi. İşte bundan ötürüdür ki her yönden mobil cihaz kullanıcıların erişim sağladıkları site konusunda kesinlikle dikkat etmesi gerekmektedir.

Güvenilir olmayan siteye ve Google tarafından güvenilirlik sertifikasıyla kanıtlanmamış sitelere kesinlikle girmeyin ve hiçbir şey indirmeyin. Bunun yanı sıra cep telefonunuza indirdiğiniz tüm uygulamaları tamamen resmi internet sitesinden indirin. Kesinlikle ücretli programları ücretsiz olarak size sunduğunu vaat eden hack sitelere aldanmayın. Belki yazılımın crack dosyası çalışıyor olabilir ancak uzun vadede sizin tüm bilgileriniz tehlikede demektir. Bugün o tehlikede olan kişi siz olmayabilirsiniz fakat bir gün sıranın sizin hesabınıza da geleceği an meselesi… Bu nedenle resmi sitelere erişim sağlayarak kesinlikle resmi uygulamalar edinin başkalarıyla internetinizi paylaşmayın ve veri alışverişinde de son derece dikkatli davranın.

Originally posted 2022-06-07 18:48:11.