Makarna Diyeti Nedir? Makarna Diyeti Nasıl Yapılır?

Bana hem aç kalmayacaksın hem de kilo vereceksin deseler inanmazdım. Siz inanır mıydınız? Bugün bahsedeceğimiz konu makarna diyeti nedir, nasıl yapılır ve yapanların yorumları. Makarna normal şartlarda diyet listelerinde yasaklı gıdalar arasında yer almaktadır. Makarnanın karbonhidrat bakımından çok zengin olması, onun diyet listelerinde yer almamasının sebebidir. Öğrenci evlerinde ve iş hayatından mutfağa çok vakit ayıramayan kişilerin evinde sıklıkla makarna yenmektedir. Hem uygun fiyatlı olması hem de çok hızlı bir şekilde hazırlanması makarnanın tercih sebepleri arasında yer almaktadır. Fakat makarna ile diyet yapıldığı çok kişi tarafından bilinmemektedir.

Makarna Diyeti Nedir?

Makarna diyeti özellikle çok hızlı kilo vermek isteyenlerin başvurabileceği bir diyet olmaktadır. Genel olarak haftada 1 ile 3 kilo arasında kilo verdirmektedir. Makarna diyeti ile günde yalnızca 1200 kalori alınmaktadır. Bu diyet egzersiz ile desteklendiğinde çok daha hızlı bir şekilde kilo verdirtmektedir. Makarna diyeti ile hazırlanacak olan makarnalar yağsız olarak pişirilmelidir. Çok az zeytinyağı kullanılabilmektedir. Bu durumda makarnanın kalorisi düşmektedir. Hem de daha sağlıklı olmaktadır. Makarna diyetinin en sevilen özelliği aç kalmadan kilo veriliyor olmasıdır.

Makarna Diyeti Nasıl Yapılır?

Makarna diyetinde kahvaltı dışındaki öğünlerde makarna yiyerek yapılmaktadır. Sabah kahvaltısında 3 yemek kaşığı kadar yulaf içerisinde 2 tane ceviz, 1 tane elma ve 1 kaşık yoğurdun karıştırılması ile meydana gelen karışım yenilmektedir. Bunun dışında geriye kalan menülerde makarna yenilir. Fakat bu makarnalarda yağsız şekilde hazırlanmaktadır. Örneğin öğle yemeğinde 4 yemek kaşığı kadar domates sosu ile yapılmış makarna yenilmektedir. Yanında ise sebze yemeği ile birlikte bol yeşillikten oluşan salata yenilir. Akşam yemeğinde ise ton balıklı makarna ile salata yenilebilmektedir. Makarna çok büyük tabaklar ile yenmemelidir. Bu diyet içerisinde 2 öğün de ara öğün alınmaktadır. İlk ara öğün sabah saatlerinde ikinci ara öğün ise öğleden sonra yenmelidir. Ara öğünler süt, yeşillik, meyve, kepekli gıdalar ya da kuru kayısı olabilmektedir. Akşam 8’i geçmemek şartı ile akşam yemeğinden sonra da çok şekerli olmayan meyveler tercih edilebilir. Makarna diyeti çok bilinen bir diyet değildir. Fakat aç bırakmaması sebebi ile sevilen diyetlerden bir tanesidir.

Makarna Diyeti Yapanların Yorumları

Makarna diyetinin yorumları genel anlamda olumludur. Çünkü hem yemek yiyerek hem de kilo vermek herkes tarafından istenebilecek bir durumdur. Makarna diyeti bunun tam olarak karşılığıdır. Öğün atlamadan yemek yemek ve ara öğünleri de atlamamak diyet için önemlidir. Bunun haricinde su içmekte gerekmektedir. Makarna diyeti ile genel olarak haftada 1 kilo verdiği söyleyen çok sayıda insan bulunmaktadır. Haftada 3 kilo verenler de bulunmaktadır. Makarna diyeti özellikle makarnayı seven insanlar için önemli bir diyettir. Hem de maliyetinin uygun olması sebebi ile de çok sayıda insan tarafından tercih edilmektedir. Sizler de aç kalmadan kilo vermek ve sağlıklı kalmak istiyorsanız makarna diyetini deneyebilirsiniz.

Yok bu diyet bana uymadı, mantıklı gelmedi diyorsanız kalori diyeti nasıl yapılır gibi diğer diyet yazılarımızı okuyabilir, size uygun olan diyeti ve uygulanabilir diyet listelerini seçebilirsiniz. Bu arada bu yazı canımı deli gibi peynirli makarna istetti. 🙂

Kısa zamanda zayıflamak istiyorsanız ve vereceğiniz kiloları yeniden almamak istiyorsanız lütfen şeker hastalığına kesin çözüm yazımızı da okuyun. Metabolizmanız düzelirse zaten kilo sorun almaktan çıkıyor.

Originally posted 2022-06-04 04:28:39.