Murat Ekşioğlu kimdir?

Bu yazımızda “Murat Ekşioğlu Kimdir” sorusuna cevaplar vermeye çalışacağız. Ayrıca biraz da yorum katacağız. Açıkcası yorum yapmazsam çatlarım. Biyografilere yorum katmamaya özen gösteriyoruz ama bu genç kardeşimizin internetteki paylaşımlarını gezdik ve biraz da araştırma yaptık. Her zaman olduğu gibi gençlere engel olmaya ya da önüne taş koymaya çalışan tiplerin yorumlarıyla da karşılaştık. Hayattan öğrendiğimiz en önemli şey bir işteki başarıyı belirleyen şeyin o işe karşı duyduğunuz istek ve arzu olduğudur. Ve paylaşımlarda gördüğümüz kadarıyla bu genç kardeşimiz uzun yıllardır müzik konusunda oldukça istekli davranmış. Bu yüzden de bir taraftan sesini eğitmeye çalışırken bir taraftan da yeni eserler ortaya koyuyor. Biz Ra6 ailesi olarak kendisine giriştiği serüvende başarılar diliyoruz. Ben iki şarkısını oldukça beğendim ve yazının ilerleyen kısımlarında beğendiğim iki şarkıya ait videoyu da paylaşacağım.

Eleştiriler Gelişimi Açar Ancak…

Gelelim şu az önce bahsettiğim duruma. Gençlere engel olmaya çalışanlara ve sevdikleri işte başarılı olmamaları için elinden geleni ardına koymayanlara obsesif şekilde karşıyım. Eleştirilere biz karşı değiliz. Eleştiriler insanların gelişmesini sağlar. Ancak yapıcı oldukları sürece. Özellikle gençlere karşı yapıcı eleştiriler yapmak zorundayız ki sevdikleri yolda gitmelerine engel olmayalım. Çünkü az önce de belirttiğim gibi bir işteki başarı, arzu ve istekle doğru orantılı olarak gelişir. Ve bu genç kardeşimizin bu konuda yeterince arzulu ve istekli olduğunu görüyoruz. Eminim çalıştığı şirket vardır. Bu konuda bilgim olmadığı için bilgi veremiyorum. Ama müzik prodüksiyon şirketlerinin arzu,çaba ve yaptığı işi sevmenin ne tür mucizeler yaratabildiğini bildiklerinden adım gibi eminim. Özellikle de bu arzu çok genç yaşlarda başladıysa… Ve sanırım bu mucizeyi aşağıda paylaştığım “There’s Something More” şarkısında sizler de görebilirsiniz.

Neyse Gene Çok Konuştum Gelelim Murat Ekşioğlu Biyografisi’ne

Dedim ya yorum yapmasaydım çatlardım. 🙂 Bazen kendimi dedikoducu teyzeler gibi hissediyorum. Neyse artık biyografiye başlayabiliriz.

Murat Ekşioğlu Çocukluk Fotoğrafı
Murat Ekşioğlu Çocukluk Fotoğrafı

Genç yaşta müziğe olan ilgisi ve yatkınlığı ile popüler olan Murat Ekşioğlu Kaç Yaşında? Murat Ekşioğlu Aslen Nereli? Murat Ekşioğlu Hangi Burç? Murat Ekşioğlu’nun biyografisi ve hakkında bilmeniz gerekenler aşağıda listelenmiştir.

Murat Ekşioğlu Kaç Yaşında?

Murat Ekşioğlu, 2019 itibariyle 18 yaşındadır.

Murat Ekşioğlu'nun Yaşı

Murat Ekşioğlu Aslen Nereli?

Murat Ekşioğlu Ankaralı bir Anne ve Ankaralı bir Babanın Çocuğu Olarak Aslen Ankaralıdır.

Murat Ekşioğlu Hangi Burç? – Murat Ekşioğlu Kimdir?

Ankarada yaşamını sürdürmekte olan genç şarkıcı Murat Ekşioğlu, kova burcudur.

Murat Ekşioğlu Kimdir?

Genç şarkıcı Murat Ekşioğlu’nun boyu 1.75’tir ve Murat Ekşioğlu’nun kilosu ise 50’dir. Murat Ekşioğlu düzenli spor yaparak ve beslenerek formunu korumaya çalışıyor.

Hâlen lise öğrenimine devam eden Murat Ekşioğlu ilk stüdyo albümü olan There’s Something More single’ını 2015 yılında hazırlamaya başlamış olup, uzun bir hazırlık döneminden sonra 2018 yılında piyasaya sunmuştur.

Murat Ekşioğlu, 2016 yılında da Kalpten Gelen Şarkılar albümünde yer alan “Aşk Acıtıyor” parçasıyla dikkat çeken bir çıkış yaptı. Sadece sesiyle değil, göz alıcı sahne performanslarıyla da öne çıkmayı başarmıştır. Arka arkaya yayımladığı “Aşk Acıtıyor”, “There’s Something More” single’ı, “Cheap Thrills”, “Nasıl Öğrendin Unutmayı”, “Gelevera Deresi” ve “Deniz Üstü Köpürür” gibi daha birçok şarkının cover çalışmalarıyla da büyük beğeni kazanmayı yine başarmıştır. Dijital platformlarda listelerde kendine yer bulmayı başaran genç şarkıcı, 2015 yılına ait ses kayıtları ve de ilk stüdyo albümü “There’s Something More” single’ı ile 2018 yılında müzik piyasasına tamamen adım attı. Murat Ekşioğlu hem pop, hem rock ve hem de deneysel olarak nitelendirdiği kendi beste ve cover kayıtlarını sosyal medya platformlarında paylaşmasıyla adını duyurmaya başarmıştır.

Murat Ekşioğlu’nun Sosyal Medya Çalışmaları – Murat Ekşioğlu kimdir?

Başlangıçta sosyal medyada fenomeni olan Murat Ekşioğlu’nun Instagram, musical.ly yeni adıyla TikTok, Snapchat vb. gibi diğer sosyal medya platformlarında da binlerce takipçisi bulunmaktadır. Murat Ekşioğlu, sosyal medya mecralarına henüz ilköğretim yıllarında üye olup yaptığı paylaşımlar ile kısa zamanda binlerce takipçiye ulaşmıştır.
Murat Ekşioğlu, sosyal medyadaki hızlı yükselişini kendi sözleri ile şu şekilde anlatıyor; ‘’İnsanları eğlendirmeyi, mutlu etmeyi amaçlıyorum, şarkı söylerken sadece kendim oluyorum. Sesimi geliştirmeye hâlâ çalışıyorum ve ilk video klibim “Aşk Acıtıyor” büyük oranda izlendi ve beğenildi. Fakat YouTube Kanalımız hacklendiği için Aşk Acıtıyor Klibimiz Şu anda YouTube Platformunda mevcut değil. Kendime bir YouTube müzik kanalı açtım ve istek şarkılarınızı ve kendi beste kayıtlarımı yayınlamak istiyorum. şarkılarımda dediğim gibi kendim olduğum için. Bu yüzden insanlar beni seviyor ve takip ediyorlar.’’

Murat Ekşioğlu’nu diğer sosyal medya fenomenlerinden ayıran en dikkat çeken özelliği ise paylaştığı içeriklerin etkileşim oranlarının ortalamanın üzerinde olmasıymış. Yüz binlerce takipçisi olan fenomenlerin etkileşimleri belirli bir seviyeyi geçmezken Murat Ekşioğlu’nun bazı paylaşımları binlerce beğeni ve yorum alıyor. Bu da Murat Ekşioğlu’nun takipçilerinin kendisine olan ilgisini ve yaptığı çalışmalarının beğenildiğini göstermektedir.

Bu arada Murat Ekşioğlu’nun ekibine ve dolayısıyla kendisine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Diskografisi:

♫ Murat Ekşioğlu – Sen Olsan Bari
Cover (2019)
♫ Murat Ekşioğlu – Show The World
Single (2019)
♫ Murat Ekşioğlu – Bir Melek Vardı
Cover (2019)
♫ Murat Ekşioğlu – What’s My Mind
Single (2019)
♫ Murat Ekşioğlu – Deniz Üstü Köpürür
Single (2018)
♫ Murat Ekşioğlu – There’s Something More
Single (2018)
♫ Murat Ekşioğlu – Gelevera Deresi
Cover (2017)
♫ Murat Ekşioğlu – Aşk Acıtıyor
Single (2016)
♫ Murat Ekşioğlu – Mutlu Sonsuz
Cover (2018)
♫ Murat Ekşioğlu – Nasıl Öğrendin Unutmayı
Cover (2018)
♫ Murat Ekşioğlu – Cheap Thrill’s
Cover (2018)
♫ Murat Ekşioğlu – Gündüz Gece
Cover (2018)
♫ Murat Ekşioğlu – Hiç Sevmedim
Cover (2018)
♫ Murat Ekşioğlu – Yalnız Çiçek
Cover (2018)
♫ Murat Ekşioğlu ft. Semih Sağlamel – Yalan
Cover (2018)

Originally posted 2022-06-10 04:13:10.