Gene bir intihar haberi! Erken Seçim mi geliyor?

Yoksa erken seçim mi geliyor? Gün geçmiyor ki işsizlik yüzünden bir intihar haberi daha okumayalım. Haberde Alanya’da 3 aydır işsiz olan Ali Y.’nin bunalıma girerek intihar ettiği söyleniyor. Habere bu linkten ulaşabilirsiniz. Sanıyorum ki medyadaki sansür yüzünden bir çok intihar haberini de öğrenemiyoruz.Bir çok medya kuruluşunun iktidar yanlısı haberleri de bir çok gerçeği öğrenmemize engel oluyor. Açıkcası hala sistemli olarak beynimiz yıkanıyor. Ve ben bu gidişata,intihar ve işsizlik haberlerine çok fazla üzülüyorum.

AİLELER PARÇALANIYOR AMA DUYDUĞUMUZ HABERLER EKONOMİ HABERLERİ DEĞİL!

İnsanlar işlerini kaybediyorlar,insanlar ailelerini kaybediyorlar… Ve nedense ben iktidarın ekonomiyi toparlama konusundaki hamleleri yerine Cumhurbaşkanı’mızın İstanbul’da Süryani Ortodoks Kilisesi’nin temelini attığı haberini duyuyorum. Bu habere de bu linkten ulaşabilirsiniz.

Hatta bu haberin dışında zengin olmayan kimselerin geçemeyeceği bir İstanbul İzmir otoyolunun açılış haberlerini duyuyorum. Zengin olmayanların geçemeyeceği diyorum çünkü otomobiller için İstanbul ile İzmir arası geçiş ücreti Osmangazi Köprüsü dahil 256.3 lira olacakmış. Yanlış hatırlamıyorsam hükümet otoyoldan 75000 araç geçiş sözü vermiş. Yani zengin de olsak fakir de olsak o yolun parası gene bizlerden çıkacak. Halk, o otoyolu kullansa da kullanmasa da parasını ödeyecek. Tıpkı köprülerde yaşadığımız ve şehir hastanelerinde yaşayacağımız gibi.

Bu haberlerle yetinmeyip ekonomi ve işsizlikle ilgili iktidarın yaptığı şeyleri duymak yerine, Netflix gibi platformlara Rtük sansürü haberlerini okuyorum.

SANIRIM BENİM KULAKLARIMDA VE GÖZLERİMDE SORUN VAR

Yok bir sorunum… Sadece hayal kırıklığı yaşıyorum. Ve bu yüzden algılarım bozulmuş olabilir. Hayal kırıklığı yaşıyorum çünkü Ak Parti’nin İstanbul ve diğer büyük şehirlerdeki büyük yenilgisinin ardından halkı düşünen adımlar atacağını düşünüyordum. Oysa ki günlerdir tek duyduğum, sanki halkın dikkatini ekonomiden başka yere çekmek istercesine atılan adımlar… Ha pardon bir de hergün duyduğum zam haberleri var. Sigaraya zam,benzine zam,doğalgaza zam… Dolayısıyla herşeye zam…

DİKKATİ BAŞKA YERE ÇEKMEYE ÇALIŞMALARI ERKEN SEÇİM GÖSTERGESİ OLABİLİR

Aslında iktidarın dikkatleri başka yere çekmeye çalışması, işte görün biz hala yol açıyoruz,yatırımlar yapıyoruz gibi şeylerle uğraşması ve sansürle ilgili adımlar atması bir erken seçim hazırlığı olabilir. İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan geçtiğimiz günlerde bu ekonominin erken seçime götüreceğini söylemişti. Mevcut durumda, yandaş medya ne yaparsa yapsın ortada halkın içinde bulunduğu gerçekler var. Bir çok insan alışverişte artık kendini kısıtlıyor. Çünkü bir çok kişi ülkenin nereye gittiğini göremiyor. Bir çok kişi ise alışveriş dahi yapamıyor çünkü işsizler ve gelir kaynakları yok. Ben de ne özgürlükler,ne yargı, ne ekonomi, ne de eğitim konusunda bir gelişme göremeyenlerdenim. İşsizlik sorunu günden güne büyüyor. Sokakta zaman zaman Ak Parti’ye oy verdiği için pişman olanların pişmanlıklarını dinliyorum.

Erken seçim mi geliyor?

MUHALEFET EN KISA SÜREDE ERKEN SEÇİM ÇALIŞMALARINA BAŞLAMALI

Kulaklarıma Cumhuriyet Halk Partisi’nde, belediye seçimlerinde alınan büyük zafer sonrası bir yavaşlama ve rahatlama olduğu haberleri geliyor. İyi Parti’nin bahsettiklerimin farkında olarak çalışmalarını hızlandırdığını gözlemliyorum. İyi Parti gibi Chp de, Saadet Partisi de, Hdp de bir an önce erken seçim hazırlıklarına başlamalıdırlar. Chp bir an önce seçim rehavetini üzerinden atmalı ve neden hala bazılarının Chp’ye oy vermediği üzerine araştırmalar yapmalı, daha yüksek oy alabilmek için çözümler geliştirmelidir. Ben çözümü biliyorum da şimdilik bende kalsın. Görünen köy kılavuz istemez.

Ak Parti hazırlıklara başlamış gözüküyor… Darısı tüm muhalefetin başına.

Originally posted 2022-06-10 12:25:10.