Sizin İçin En İdeal Zayıflama Programı Hangisi?

Kişiye özel zayıflama programı ve sağlıklı zayıflama nasıl olur ve evde kilo vermenin yollarından bahsedeceğiz bugün. Kilo vermek, zayıflamak dilimizden düşmeyen bir konu olmaya devam ediyor. Yıllardır bu konuda türlü diyetler, egzersizler ve zayıflama programları denendi. İnsan var olduğu sürece de bu konu gündemden düşmeyecek. Ancak her geçen gün biraz daha bilinçlenerek, zayıflamanın sadece kilo vermeye odaklanmak olmadığını, aynı zamanda sağlıklı zayıflayarak ideal kiloya ulaşmak olduğunu artık biliyoruz.

Şok Diyetler

Biraz araştırma yaptığımızda görüyoruz ki birçok şok diyet uygulaması mevcut. Evet, zayıflamak isteyen her insan bunu bir an önce gerçekleştirmek istiyor. Haftada 4 kilo verdiren diyetler, ayda 10 kilo verdiren şok diyetler şeklinde birçok başlıkla karşılaşıyoruz.

Özellikle sağlıklı olan kişilerin denemekten çekinmediği bu diyetler, kısa sürede sonuç almanızı sağlasa da ne yazık ki aynı kiloları tekrar kısa sürede geri almanız ile sonuçlanıyor.

Zayıflarken aşırıya kaçmamak
Zayıflamak isterken aşırıya kaçmamak gerekir. Eminim hepiniz zayıflamak istediği için hormonsal tedavi gören kişilerin başlarına gelen acı verici olayları duymuşsunuzdur. – Etkili Zayıflama Programı ve Beslenme Listesi

Herkesin günlük beslenme rutini vardır. Kilo vermek için ani değişimler, vücudunuzda gerçekten de şok etkisi yapar. Hatta bu kadar sert diyetler vücudunuzun dengesini alt üst edebilir. Bilinçsizce aç kalmaya çalışmak, psikolojik olarak ta sizi yıpratabilir.

Hırs yaparak verilen kilolar size bir başarı gibi gelse de bu konu beslenme uzmanları tarafından da kesinleştirilmiş bir şekilde onaylanmamaktadır. Şok diyetler, kilo verme konusunda sağlıklı bir yol değildir. Ancak bu yazımızın sonunda size kaybettiğiniz kiloları yeniden kazanmamanız için ve ayrıca zayıflamanız için bizlerin denediği çok etkili bir yol sunacağım.

Evde Kilo Vermenin Yolları

Fazla kilolar dış görünüşümüzü etkilediği kadar sağlığımızı da tehdit eder. Fit ve sağlıklı bir görünüm için beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesinin yanı sıra hareketli bir yaşam biçimi sürdürülmelidir. Kilo verme sürecinde etkili olan doğru hazırlanmış bir diyet programı egzersizle desteklenerek istenen sonuca kısa sürede ve kalıcı olarak ulaşılabilir.

Basit Ama Etkili Öneriler

Basit ama etkili evde kilo vermenin yolları denenerek vücut kas kitlesi istenen seviyeye çekilebilir. Haftanın en az 3 günü düzenli olarak yapılacak hafif egzersizlerin 30 dakikadan az olmamasına özen gösterilmelidir. Yoğun bir iş temposuna sahipseniz gündelik işlerinizi daha aktif bir hale getirerek aynı sonucu elde edebilirsiniz.

* Asansör yerine merdiveni tercih etmek
* Araçtan bir durak önce inerek yürümek
* Uygun alanlarda araba yerine bisiklet kullanmak ve
* Bahçe işlerine zaman ayırmak keyifle yapabileceğiniz aktiviteler arasından sayılabilir.

Bölgesel Egzersizin Faydaları

Bölgesel problemlerin çözümüne yönelik egzersizleri tercih ederek; göbek, karın ve basenlerdeki sorunlar kısa sürede çözülebilir. Spor ve egzersizden zengin bir hayatın beslenme alışkanlıklarıyla da desteklenmesi evde kısa sürede istenen kiloya ulaşılması için birebirdir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermenin altın kuralı:

* İyi yapılacak bir kahvaltıdan geçer.

Vücudun ihtiyacı olan enerjiyi sağlayabilmesi için gerekli olan kahvaltı, konsantrasyon ve performans açısından da değerlidir. Diğer öğünlerdeki iştah kontrolü yeterli bir kahvaltıyla sağlanabilir. Öğünler arasında ihtiyaç olacak kalori desteği de yeterli porsiyonda alınan bir kahvaltıyla çözülebilir.

Ayaküstü Atıştırmalıklara Son!

Gün içerisinde gereksiz kalori alımına neden olan atıştırmalıklar, fazla kiloların sorumlusudur. 3 ana öğünün dışında alınacak ara öğünlerde kan şekerinin dengede tutulması sağlanır. Ara öğünlerin metabolizmayı çalıştırarak kilo kaybına neden olduğu da kanıtlanmıştır. Sağlıklı meyveler, kuru yemiş desteği ve lifli gıdalarla açlık giderilebilir.

Su içmeyi ihmal etmeyin: Hızlı ve sağlıklı bir kilo kaybı için sıvı alımının yeterli seviyeye çekilmesi şarttır. Bu durum evde kontrol altına alınabilir. Yağ yakımının desteklenmesi için günde en az 2 litre su içilmesi tavsiye edilmektedir. Yatma saatine yakın yüksek kalorili gıdaların alınmaması alışkanlık haline getirilerek evde alınacak basit tedbirlerle kilo kaybı sağlanabilir.

Kendimize Uygun Olan Zayıflama Programını Nasıl Belirleriz?

Kendinize uygun olan diyeti seçmek – Zayıflama Programı

Öncelikle ideal kilomuz kaç olmalı ve bizim ne kadar fazlalığımız var? Beslenme düzenimiz nasıl? Nerede hata yapıyor olabiliriz? Uzun zamandır az yememize rağmen kilo veremiyorsak bunun altında yatan başka sağlık sorunlarımız olabilir mi? Gibi kritik sorulara verdiğimiz yanıtlar bize bu konuda bir yol haritası çizmemiz için yardımcı olacaktır.

Bazı kişiler gerçekten de çok az kalori ile beslenmelerine rağmen kilo veremezler. Bu tip durumlarda mutlaka altında yatan sebepleri teşhis etmeliyiz.

Zayıflama Programında Ne gibi Durumlarda Kilo Vermemiz Zorlaşır?

Ne gibi Durumlarda Kilo Vermemiz Zorlaşır? – Zayıflama Programı

• Psikolojik Sebepler

• Hormon bozuklukları

• Tiroit

• Aşırı stres

• İnsülin direnci

• Kansızlık (Anemi)

Zayıflarken ölçmek
Zayıflarken sık sık ölçüm yapmanız zayıflama programında yoldan çıkmanızı engeller. Sizi gaza getirir. Ve mutlu eder – Zayıflama Programı

Başta psikolojik sebepler ile kilo veremiyorsak, bunu en iyi tespit edecek olan yine kendimiziz. Yapılan psikolojik çalışmalar sonucunda ulaşılan bazı sonuçlar var. Örneğin, yaşam içerisinde kaygı ve korkuları olan kişilerin, bilinçaltında farkında olmadan kendilerine bir korunma bariyeri olarak, savunma amaçlı, kas ve dokular arasında yağ biriktirdikleri gibi çok mühim bir sonuç elde edilmiştir.

Yani siz farkında olmadan, kilolarınız ile kendinizi koruma altına alıyor olabilirsiniz. Eğer bu konuda problemim yok diyorsanız, klinik ortamda hormonlar ve tiroit bezlerinizi kontrol ettirmeniz, kan değerlerinizi istemeniz, zayıflama programı için doğru bir başlangıcı yapmanızı sağlayacaktır.

Yukarıda saydığımız sorunlar sizde varsa, ne kadar diyet ve spor yapsanız da etkili bir sonuç almanız güçleşecektir. Diğer taraftan kansızlık ya da hormonel bozukluklar, aşırı stres durumları sizin metabolizmanızı yavaşlatan dış etkenlerdir.

Metabolizma yavaşlaması, kesinlikle kilo vermeniz önünde adeta bir set gibi engel yaratır. Demek ki önce vücut değerlerimizi ve sağlık sorunlarımızın neler olduğunu çok iyi bilmemiz gerekiyor.

Zayıflama Programlarında Beslenme Alışkanlığınız Nasıl Olmalıdır?

Beslenme Alışkanlığı

Şimdi sırada beslenme düzenimiz var. Sağlık sorunlarımız ve kilo problemimizin altında yatan, yaşam kalitemizi düşüren ya da yükselten en önemli konu tabi ki yediklerimiz. Nasıl bir beslenme programınız var? Yediklerimiz konusunda yeterince bilinçli miyiz? İşte asıl mesele şu ki; hedef kilo vermek olmamalıdır.

Varmak istediğimiz nokta mutlaka sağlıklı beslenme düzeni olmalıdır. Bunu bir yaşam biçimi haline getirmek gibi bir amacımız olduğunda beraberinde zaten fazladan olan kilolarımızın bizi kendiliğinden terk edeceğini göreceksiniz.

Evet, bu sanki yıllarca süren çok uzun bir yol gibi geliyor olabilir. Kesinlikle böyle değildir. Çünkü kısa yoldan kilo verme programları ve ticari birçok zayıflama ürünleri tarafından beynimiz kısa yoldan kilo verilebileceğine dair adeta kandırılıyor.

Yani bir çeşit öğrenilmiş veya empoze edilmiş bir reklam ağı altında asıl konudan farkında olmadan uzaklaştırılıyoruz. Oysaki bu yöntemler doğru ve etkili olsaydı herkes incecik dal gibi olurdu öyle değil mi?

Zayıflama(Kilo Verme) Programı İçinde Olması Gerekenler

Hızlı zayıflatan diyet programı listesi – Zayıflama Programı

• Mevsiminde çıkan taze sebze, meyve tüketin

• Bol su Fakat Akan canlı su için

• Hayvansal gıdaları haftada max.iki gün ile sınırlayın

• Balık tüketin

• Probiyotik desteği ile bağırsak floranızı düzenleyin

• Günde en az 1 saat egzersiz yapın ya da yürüyün

• Hareketlerinizi arttırın. (Oturduğunuz yerde bile el kol bacak boyun ve sırt çalışabilirsiniz.)

• Günlük almanız gereken kalori hesabına sadık kalın

• Masadan şişmiş bir vaziyette zar-zor kalkmak yerine, hafif bir doygunluk hissi ile yemeğinizi sonlandırın.

Zayıflama Hedefi Başarısı
Zayıflama programınızı tamamlayıp zayıflama hedefinize ulaştığınızda müthiş bir başarı duygusu hissedeceksiniz – Zayıflama Programı

Zayıflama Programında Uzak Durulması Gerekenler

Beslenme Listesinde Uzak Durulması Gerekenler – Zayıflama Programı

• Trans yağlar, Gdo’lu besinler, konserve gıdalar, paketlenmiş ve işlenmiş her türlü gıdalardan uzak durun

• Harika kekler, pastalar, mis gibi kokan börekler ve kurabiyeler karşısında, sadece kilo vermek için değil sağlıklı olmak için kendinizi tutun. Arada kendinizi ödüllendirebilirsinizJ

• Karbonhidrat bağımlılık yapar ve insülin direncinizi olumsuz etkiler. Karnınızı şişir ama çok kısa bir süre sonra tekrar acıkırsınız. Bir kısır döngüye düşmemek için un, şeker ve nişastalı ürünleri hayatınızdan çıkarmaya başlayın.

• Aşırı hareketsizlik, yoğun stres ortamı, hatalı nefes ve yeterli oksijen alamamak ta metabolizmanızı yavaşlatan unsurlardır.

• Yemekte ve hemen sonrasında su içmeyin. Yemekten en az 1 saat önce sıvı almalısınız.

• Yemeğin hemen ardından meyve yemeyin.

Zayıflama Programında Bir Diyetisyen Olmalıdır

Diyetisyen – Zayıflama Programı

Diyetisyenler aynı zamanda size nasıl daha sağlıklı bir metabolizmaya kavuşacağınız konusunda yardımcı olurlar. İdeal kiloya ulaşmanız için sizin vücut indeksinize göre bir yol haritası çizerler. Böylelikle siz, zayıflama programınıza daha disiplinli bir şekilde uyarsınız. Çünkü sizi takip eden ve yönlendiren biri vardır.

Ayrıca günlük kalori hesaplarınız, aylık yada haftalık vermeniz gereken kilolarınız, hangi gıdalara ağırlık vermeniz ya da diyetinizden çıkartmanız gerektiği gibi tüm detayları uzman kişi tarafından yapıyor olmanın rahatlığını yaşarsınız.

Diyetisyen Ücretleri

Kilo sorunu olan ve fazla kilolarından kurtulmak isteyen birçok kişinin başvurmuş olduğu yöntemlerin başında diyet yöntemi geliyor. Bunun için de uzman bir diyetisyenden yardım alarak kilo sorunlarının giderilmesi için adım atıyorlar.

Kilo verme konusunda beslenme alışkanlıkları, günlük alınan ve yakılan kalori miktarı çok önemlidir. Yakılan kalorinin alınan kaloriden yüksek olması kişilerin zayıflama sürecine girmelerini sağlayacağından böyle bir prensibin oluşması için de diyetisyenden yardım almak gerekiyor. Kilo sorunu olan ve diyetisyen hizmetlerinden yararlanmak isteyen birçok kişinin merak ettikleri konuların başında diyetisyen ücretleri konusudur.

Diyetisyen hizmetlerinden yararlanan kişiler için belirlenen sabit bir diyetisyen ücreti söz konusu değildir. Bunun nedeni her kişiye uygulanacak olan diyetisyen hizmetlerinin farklılık göstermesidir. Bu durum özellikle verilmesi gereken kilo miktarı ve hazırlanan diyetisyen listesindeki unsurların ağırlığına göre değişiyor.

Diyetisyen Hizmetlerinden Yarar Sağlamak

Diyetisyen hizmetlerinden tam olarak randıman alınabilmesi için diyetisyenlerin hazırlamış oldukları programlara tam olarak uymak gerekiyor. Eğer ki bu programların ertelenmesi, dikkate alınmaması gibi durumlar ortaya çıkarsa diyet hizmetlerinin etkili olmaması söz konusu oluyor. Bu nedenle diyetisyen kişi ile ilgili gerekli ölçüm ve hazırlıklar yaparak nasıl bir diyet programı uygulanacağına karar veriyor.

Bu program, kilo sorunu olan kişiye verilerek günün hangi saatinde ne kadar ve ne yiyeceklerini bilerek bu işleme başlıyorlar. Diyetisyen belli bir süre sonra kontrol için çağırdığında programın etkili olup olmadığına karar veriyor.

Zayıflamak İçin Nasıl Bir Egzersiz Programı Olmalı?

Zayıflamak için egzersiz – Zayıflama Programı

Günde ortalama 1 saatlik yürüyüş ya da koşu, haftada 2-3 gün yapılan çeşitli sporlar her insan için gerekli olan ortalama egzersizlerdir. 1 Kilo verebilmeniz için 7 bin kalori vermeniz gerektiğini biliyor musunuz? Ancak burada çok önemli bir detay var, vereceğiniz kalori miktarını sizin kilonuz belirleyecek.

Kilo ağırlığınız ile yere uyguladığınız basınca göre kalori hesabı yapılmaktadır. Örneğin 70 Kg. olan birisi yarım saatte 10 km. hızla 250 kalori yakarken, 90 kg. ağırlığındaki başka biri aynı hızda 350 kalori yakacaktır.

Normalde 1 saatlik tempolu bir spor ile saatte 400 hatta 500 kalori verebiliyorsunu>z. Spor yaparken dikkat etmeniz gereken diğer önemli konuda ilk 20 dakikadır. Bu süre içerisinde vücudunuz ısınır ve henüz bir kalori yakma başlamaz. Ancak bu süre sonrasında aynı tempoda devam ettiğinizde kaloriler gitmeye başlar.

Düzenli olarak yapılan tüm egzersizler, sağlıklı bir beslenme programı sayesinde uzun vadede mükemmel bir bedene kavuşmanızı garanti ederler. Tüm bu programlar dahilinde, psikolojik olarak ta kendinizi çok daha iyi hissedersiniz. Güzel bir vücut, sağlıklı bir yaşam biçimi ile mümkündür.

Zayıflama Programında Kilo Verdiren Eğlenceli Egzersizler

• İp atlama

• Bisiklet

• Kayak

• Fıtness

• Yüzme

• Zumba

• Uzak doğu sporları (Muay Thai (Tayland boksu, kıck boks)

Bitkisel Zayıflama ve Bitkisel Zayıflamanın Yararları

Bitkisel Zayıflama
Zayıflama programlarının çoğunda bitkisel zayıflamanın kullanıldığını görüyoruz. Diyet programında bitkisel zayıflama kullanmanın daha sağlıklı olduğunu söyleyebiliriz.

Kilo sorunu birçok kişiyi olumsuz yönde etkileyen önemli etkenlerden birisidir. Kişilerin fiziksel değişimleri kendilerini rahatsız ettiği gibi kilo sorunu birçok hastalığı da tetikleyen en büyük etkenler arasında yer alıyor. Bu nedenle özellikle hareketsiz yaşam tarzlarının günümüz şartlarında bariz bir şekilde benimsenmesi kilo sorununun yaygın bir şekilde ortaya çıkmasında etkili olmuştur.

Kilo sorunu olan ve fazla kilolarından kurtulmak isteyen birçok kişi çeşitli yöntemler deniyorlar. Bu yöntemlerin bir kısmı oldukça etkili olmasına rağmen bazı yöntemler de kişileri daha da zor duruma sokabiliyor. Kilo verme konusunda tüm dünya genelinde kabul edilen yöntem bitkisel zayıflama yöntemi olarak biliyor. Bitkisel zayıflama çeşitli bitki ve bu bitkilerden üretilen ürünlerin tüketilmesi ile etkili sonuçlar ortaya çıkarabiliyor.

Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

Kilo verme konusunda oldukça yardımcı olan bitkilerin başında funda ve rezene yaprağı geliyor. Bunların yanı sıra susam yağı, biberiye yağı ve limon kabuğu da bir diğer zayıflamada kullanılan bitkisel yöntemlerdir. Aynı zamanda kalori yakma konusunda etkili olan yeşil çaylarda zayıflamada oldukça etkilidir. Zayıflama konusunda karanfil çayı mucizesinden yararlanmak mümkündür.

Karanfil Çayı ile Zayıflama Yöntemi

Zayıflamak için karanfil çayından yararlanabilmek için şu hususlara dikkat edilmesi gerekiyor. Bunun için;

– Sıcak suyun içine 2 adet karanfil yaprağı atılarak karanfil yaprağının sıcak su içinde çözülmesi beklenmelidir.

– Bir çay kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı elma sirkesi karanfil yaprağının bulunduğu suda karıştırılır.

– Bu karışım sonrasında karanfil, bal ve elma sirkesinden oluşan karışım ılımaya bırakılır.

– Ilıma süreci bittikten sonra sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez içilir.

Tarçın ve Zencefilin Zayıflamada Etkisi

Kilo vermek için kullanılan bir diğer önemli yöntem de zencefil ve tarçın yöntemidir. Tarçın ve zencefilin iştah kapatıcı özelliğinin olmasından dolayı bu yöntemi kullanan kişilerin iştahları kapandığı için fazla besin tüketmemelerine bağlı olarak kilo vermeye başlıyorlar.

Aynı zamanda zencefil ve tarçının antioksidan bir etki içermesi nedeni ile vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasında da oldukça etkili bir görevleri söz konusudur. Bitkisel zayıflama yan etkisi olmayan etkili bir zayıflama yöntemidir.

Zayıflama Programı Bittikten Sonra Aynı Kiloya Dönmemek İçin

Zayıflamak bazen zor olabiliyor ama zayıflamayı başardıktan sonra başarılması gereken en önemli şey sonra tekrar aynı kiloları almamak. Hepimiz çok hızlı diyetlerin aynı şekilde hızlı kilo almayla sonuçlandığını öğrendik. Zayıfladıktan sonra aynı kilonuza dönmemeniz için, hem tüm hastalıklarla hem de zayıflama ile ilgili 150’den fazla ulusal ve yerel gazetede çıkan “Bu kitapta Şeker Hastalığı ve Daha birçok Hastalığa Kesin Çözümler mi var?” yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Böylece zayıfladıktan sonra metabolizmanızı sağlıklı tutmanın ve verdiğiniz kilolaları tekrar almamanın yolunu öğreneceksiniz.

Originally posted 2022-06-18 18:34:19.