En Popüler 5 Online Oyun

Teknolojinin ilerlemesi ile beraber oyun alanında da büyük gelişmeler gözlenmektedir. Oyunlardaki grafiklerin daha fazla geliştirmesi, daha kaliteli bir şekilde kurgulanması soncunda 7’den 70’e birçok kişi severek oyun oynamaktadır. Akıllı telefonların yanında, bilgisayar ve tablet gibi birçok teknolojik cihazda oyun oynanabilmektedir. Oyunlara ilginin bu kadar artması sonucunda da birçok oyun yapılmakta ve oynanmaktadır. Türkiye’nin yanı sıra Dünya çapında birçok oyun sever bulunmaktadır. Online olarak oynan oyunlar ise her zaman daha keyifli olmaktadır. Dünya’da en çok oynanan online oyunlar listesine bakıldığında ise oyunların oldukça kaliteli olduğu görülmektedir. Grafik ve görsellik yönünden zengin bu oyunlar ile oldukça keyifli vakit geçirmek mümkün olmaktadır. En popüler 5 oyun listesi ise aşağıda verilmektedir.

1) Playerunknown’s Battlegrounds

Playerunknown’s Battlegrounds oyunu yani kısaca PUBG, akıllı telefonlara da gelen sürümü ile beraber çığ gibi büyüyerek birçok kişi tarafından oynanmaktadır. Dünya’da en çok oynanan oyunlar arasında yer almaktadır. Takım halinde oynanabildiği gibi solo şeklinde de oynanmaktadır. Oyunda ise yaklaşık olarak 100 kişi uçak ile bir yere götürülmektedirler ve bu bölgede ise istenilen görevleri yerine getirmeleri beklenmektedir. Oyuncu harita üzerinden belirlediği bir noktaya iniş yapmaktadır. Daha sonrasında ise belirlenen görevleri başarılı bir şekilde tamamlamaya çalışmaktadır.

2) Call of Duty WWII

Call od Duty WWII video oyunu Sledgehammer Games şirketi tarafından geliştirilmiştir. Dünya’da yine birçok kişi hayranlıkla bu oyunu oynamaktadırlar. Daha önceki serileri çok sevilen oyunun 2017’de çıkan versiyonu da birçok kişinin beğenisini toplamaktadır. Oyunun her serisinde tarihten belirli alıntılar yapılarak kurgulanan bir oyun olmaktadır. Oyunda kullanılan grafikler ve tasarımlar oldukça başarılı olmaktadır. Bunun yanında silah tasarımları da birçok kişinin dikkatini çekmektedir. Oyunun bu serisinde tek kişilik modun yanında çoklu kişilik modu da yer almaktadır. Oyunun Headquarters modu ise birçok kişi tarafından merakla beklenmekteydi. Bu modda ise diğer serilerden farklı olarak, oyuncular için sosyal bir oyun alanı kurgulanmış. Bu alanda ise oyuncular birbirlerine eşyalarını gösterebilmektedir. Bunun yanında 1 vs 1 ufak oyunlar da oynayabilmektedirler. Bu kısımdan görevler alınabilmektedir. En iyi online oyunlar sıralaması içerisinde Call of Duty’de yer almaktadır.

3) Destiny 2

Oyun ilk serisine göre yapılan geliştirmeler ve iyileştirmeler ile birçok kişinin beğenisini kazanmıştır. Oyunda hatanın neredeyse hiç olmadığı görülmektedir. Artık Destiny 2’de 2 ana silah birden kullanılabilmektedir. Bunun yanında birçok daha özellik ile sevenlerini karşılayan bir oyun olmaktadır. Oyunun senaryosu ise birçok kişinin dikkatini çekmektedir. Oyunda 4 gezegen bulunmaktadır ve bu 4 gezegendeki görevler başarıyla tamamlanmaya çalışılmaktadır. Bu gezegenlerin 2 si çok küçükken 2 tanesi çok büyüktür. Son yıllarda birçok kişi tarafından sevilerek oynanmaktadır.

4) Fornite

Son zamanların oldukça ilginç oyunları içerisinde yer almaktadır. Fornite oyunu Minecraft ve Left 4 Dead oyunlarının harmanlanması şekilde oyuncuların karşısına çıkmaktadır. Oyunda solo modun yanında 4’lü modda yer almaktadır. İçerik konusunda ise oldukça geniş bir oyun olmaktadır. Yaşanılan dünyayı ise yaratıklardan korumak asıl görevdir. Bu oyunun ise en çok Battle Royale modu merak edilmektedir. Bu oyunda da PUBG gibi yaklaşık 100 kişi aynı haritada bulunmaktadır. Son kalan takım veya kişi oyunu kazanmaktadır.

5) Counter Strike

Bazı efsane oyunlar vardır ve hiçbir şekilde oynayanları azalmamaktadır. Counter Strike’de öyle bir oyun olmaktadır. Yıllardan beri sevilerek ve beğenilerek oynanmaktadır. En iyi online oyunlar pc sıralamasında ise yine eskimeyen bir oyun yer almaktadır. Son on yılın en popüler oyunu olmakta ve en iyi takım oyunu olmaktadır.

Originally posted 2022-06-05 22:28:38.