Steam’den Satın Alınan Oyunlar Nasıl İndirilir?

Steam’den Satın Alınan Oyunlar Nasıl İndirilir?

Dünya’da en çok oynanan, beğenilen ve başarılı oyun serilerinin sağlandığı Steam, güvenilir bir şekilde oyun satın alma işleminin gerçekleştirilebileceği en büyük platform olarak kabul edilmektedir. Counter Strike, Half-Life, PUBG, Left 4 Dead ve daha birçok ses getiren oyun serilerinin bulunduğu Steam, Valve tarafından 2003 yılında yayın hayatına başlamıştır. Steam satın alınan oyun yükleme sorunu günümüzde sık karşılaşılan sorunlar arasında yer almaktadır.

Birçok işletim sistemini desteklemekte olan Steam’den satın alınan oyunlar, kolayca yüklenebilmektedir. Steam’den oyun almak için ilk olarak Steam Wallet adı verilen ve hesabın cüzdanı olarak görev gören kısma bakiye aktarılması gerekmektedir. Bunun için farklı yöntemler kullanılabilmektedir. Kredi kartı ile kolayca Steam’e para aktarımı yapılabilmektedir. Sonrasında satın alınacak oyunu Steam Mağaza üzerinden bularak, satın alma işlemini gerçekleştirmek mümkündür.

Steam Nedir?

Steam, bilgisayar oyunu severler için orijinal oyunları sağlayıcı bir platformdur. Bu nedenle Steam üzerinden yapılan satın alma işlemlerinin sonucunda, hesap üzerinde her zaman oyunun hakkı bulunmaktadır. Yani satın alma işlemini gerçekleştiren kişi, o oyuna sahip olmaktadır. Ancak farklı bir hesap ile satın alınan oyun oynanamamaktadır. Bununla beraber, sürekli olarak oyunun güncellemelerini sağlayan bir oyun platformu olarak göz önüne çıkan Steam’de, dünyaca ünlü oyunların ek paketlerine de ulaşmak mümkündür.

Steam aynı zamanda birçok oyunu çevrimiçi olarak arkadaşlarla oynama imkanı da sunmaktadır. Birçok oyunun multiplayer versiyonu bulunmaktadır. Dünya üzerinde bu imkanı tanıyan ilk oyun platformu olan Steam üzerinden, arkadaşlarla aynı oyunu çok oyunculu bir şekilde ya da çevrimiçi bir şekilde oynayabilme imkanı da yer almaktadır.

Steam Nasıl ve Nereden İndirilir?

Valve tarafından kurulan ve dünya üzerinde yer alan en çok oyun seçeneğine sahip Steam programını indirmek ve kolay kurulum ile kurulumunu gerçekleştirmek ise oldukça basit bir işlemdir. Steam’in kendi web sitesi üzerinde, bilgisayarların işletim sistemine uygun indirme seçenekleri yer almaktadır. Bu seçenekler arasından bilgisayarınıza uygun setup’ı indirerek, kolay kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. İndirme ve Steam’e üye olma işlemleri ise ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Steam’den Oyun Satın Alma

Steam’den oyun almak için, oyunun belirlenen fiyatı kadar bakiyeye sahip olmak gerekmektedir. Bunun için kredi kartı kullanarak bakiyeye para aktarımı yapılabilmektedir. Steam Mağaza üzerinden istenilen oyun arama kısmına yazılarak kolayca bulunabilmektedir. “Satın Al” kısmında yazan fiyat kadar bakiyeye sahip olunduğu takdirde, butona tıklandıktan sonra satın alma işlemi gerçekleşmektedir.

Steam’dan alınan oyun ne zaman gelir sorusu da birçok oyun severin merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Steam’den satın alınan oyun, o anda kişinin olmaktadır. Yani satın alınan oyunu, oyuncu Steam üzerinden “İndir” butonuna tıklayarak indirebilmektedir. Sonrasında oyun kurulumu kendiliğinden gerçekleşecek ve güncellemeler kendi kendine yapılacaktır. İndirme ve güncelleştirme işlemlerinin ardından ise oyun sever rahatlıkla oyunu açarak keyfini çıkarabilmektedir.

Steam Market Nedir?

Steam kullanıcılarına sunulan yenilikler arasında Steam Market adı verilen ödüllendirme sistemi de yer almaktadır. Bu sistem dahilinde oyuncular, oyun içerisinde sağladıkları başarımlar doğrultusunda bazı ögeler kazanmaktadır. Bu ögeleri istemleri dahilinde oyun içerisinde kullanabilmektedir. Bunun yanı sıra satarak Steam Wallet’larına da ekleyebilmektedir. Bu sayede Steam kullanıcıları birçok avantaja da sahip olabilmektedir.

Steam Mobil

Kullanıcılarının bilgisayar başında olmadıklarında da Android ve iOS platformlarında yer alan uygulaması sayesinde arkadaşları ile sohbet etmesine imkan tanıyan Steam, aynı zamanda Steam Guard ile güvenlik konusunda da önemli bir gelişme göstermektedir. Son yıllarda kullanıcıların Steam hesaplarının çalınma olaylarının yaşanması üzerine Steam Guard güvenlik sistemi geliştirilmiştir. Bu sistem sayesinde kullanıcı hesabına bilgisayar üzerinden giriş yaptığında, mobil uygulamada bir kod oluşturulmaktadır. Bu kod ile daha güvenli bir şekilde giriş yapılabilmektedir.

Bunun yanı sıra Steam’den oyun satın alma işlemi mobil uygulamasında yer alan “Mağaza” kategorisinden de gerçekleştirilebilmektedir. Böylece kullanıcılar istedikleri her yerde oyun satın alma imkanına sahip olmaktadır.

Originally posted 2022-06-03 19:56:13.