Alternatif Tıpla Kanser Tedavisi

Alternatif Tıp Kanser Tedavisi

Bir Tamamlayıcı: Alternatif Tıp

İnsanların kendi vücutlarıyla ve hastalıklarla mücadelesi yüzyıllardır süregelen ve bitmeyecek bir olgu olduğunu biliyoruz. Kanser, bu olgunun en tehlikeli ve başlıca elemanı. Tıp, teknoloji geliştikçe insanlık kansere üstünlük sağlayamıyor, aksine kanser de paralel olarak türleşiyor, gelişiyor. Peki ya kanser tedavisi bizden saklanıyorsa? Ya bütün hastalıkların tedavisi tekse ve kolaysa. Cesur bir yazar, Gelecekten Mucize İksirler kitabında bunu bizlere öğretmiş olabilir mi? Şahsen ben bu kitapta verilen 2. karışımın tıp dünyasını alt üst edebilecek kadar kuvvetli olduğunu düşünüyorum. Kitabın okuyucularının arasında Akciğer Kanseri gibi en zor hastalıklardan iyileşmiş kimseler var. Yazar kitabın sitesinde bunlardan bizlere bahsetmiş.

Kanser Nedir?

Düzensiz olarak çoğalan, bulunduğu bölgeden dışarı yayılabilen, gelişimi ölüme kadar yol açabilen, kontrolsüz hücre gruplarıdır. Bu hücre grupları normal hücrelerin bölünürken girdiği hücre döngülerine girmezler ve bu yüzden çoğalmalarına engel olunamaz.

Kanseri Yenmek

Kanser, en basit haliyle oksijensizlik ve şekerle ilgili olarak ortaya çıkabiliyor. 20. yüzyılın başlarında tıp dünyası kanserle savaşını; tedavi yöntemleri geliştirerek, araştırmaları derinleştirerek ve bu yöndeki gelişmeleri artırarak daha çetin hale getirdi. O sıralarda alternatif tıp kanser tedavisi revaçta olan bir yöntem değildi. Kemoterapinin 1800’lü yıllardan itibaren bazı doktorlar tarafından uygulandığı söylense de modern olarak keşfi ve tedavi yöntemi olarak belirlenmesi 2.Dünya Savaşı sonrasına dayanır.

Kemoterapide amaç, mutasyona uğramış bu kontrolsüz hücre gruplarını (kanser) öldürerek yok etmektir. Ancak kemoterapi tümör adı verilen kanser hücrelerini öldürse bile bu bir süre sonra tekrar edebiliyor. Tekrar eden hücreler ise kemoterapiye dirençli olarak doğuyor ve kemoterapinin başarılı olma ihtimalini oldukça düşürüyor. Kanserle mücadeledeki bu tür başarısızlıklar nedeniyle de tıp dünyası arayışa girdi ve aslında çağlar öncesinden insanlar tarafından bir tedavi yöntemi olarak kullanılan alternatif tıp tekrar gündeme geldi.

2008 yılında Margaret Chan’in Dünya Sağlık Örgütü(WHO)’nün başına geçmesiyle alternatif tıpla ilgili ilk adımlar da atıldı. Alternatif tıp ile kemoterapi uygulandığında ortaya çıkan sorunlar bertaraf edilebildi. Kanser hastası bireyin, tedavi sürecinde daha az yıpratılması sağlandı. Bitkilerden elde edilen özler, anti tümör özelliği gösterebiliyor ve kanser yenilebiliyor.

Rahim Ağzı Kanseri Nedenleri

Rahim ağzı kanseri, kadınlar arasında en sık görülen ikinci kanser türüdür. Diğer adı serviks kanseridir. Bu kansere yüzde 98 oranında HPV (İnsan Papilloma Virüsü) neden olur. Rahim ağzı kanseri her 100 kadından en az 2’sinde görülmektedir. Rahim ağzı kanserine karşı önlem alındığı takdirde kişinin yaşam boyunca bu kanser türüyle karşılaşmama ihtimali yüksektir.

Rahim ağzı kanseri genellikle 50 yaş civarı kadınlarda görülür

Rahim ağzı kanseri az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde sık görülür. Dünyada her yıl 500 bin kişiye rahim ağzı kanseri tanısı konulmaktadır. Rahim ağzı kanseri çoğunlukla 50 yaş civarında ortaya çıkar ancak son yıllarda genç kadınlarda da rastlanmaya başlanmıştır. Kadınlarda en çok görülen kanser türü meme kanseridir fakat rahim ağzı kanseri hayatı tehdit edici özelliğiyle meme kanserinin önüne geçmektedir.

Rahim ağzı kanseri belirtileri; sırt ağrısı, bacak ağrısı, yorgunluk, bitkinlik, vajinadan idrar ve dışkı kaçağı, pelvik ağrı, iştah kaybı, kemik ağrısı ve kırıklar, şişmiş ayaklar ve kilo kaybıdır.

Rahim Ağzı Kanseri Nedenleri 2

Rahim ağzı kanserinin nedeni tam olarak bilinmemektedir ancak bu hastalıkla ilgili bazı risk faktörleri mevcuttur. Çoğu rahim ağzı kanseri hormon bağımlıdır. Hormon düzensizliği rahim ağzı kanserine yol açmaktadır.

Sigara içmek ve çok sayıda doğum yapmak gibi faktörler rahim ağzı kanserinin risk faktörleri arasında yer alır

Rahim ağzı kanserinin risk faktörleri; sigara içmek, çok eşli olmak, cinsel ilişkiye 20 yaşından önce başlamak, çok sayıda doğum yapmak, bağışıklık sisteminin zayıf olması, sosyoekonomik düzeyin düşük olması, C vitamini ve A vitamini eksikliği ve genital organlarda viral ve bakteriyel enfeksiyonların sıkça görülmesidir.

Rahim ağzı kanserinden korunmanın yolları; düzenli olarak smear testi yaptırmak, HPV aşısı, sigarayı bırakmak ve güvenli cinsel ilişkidir. Gümüş suyu yazımız da Hpv virüsüyle mücadele de etkili olabilir.

Rahim ağzı kanserine yakalandıysanız bu yazının ilk paragrafında bahsettiğim Gelecekten Muzice İksirler kitabını önemsemenizi rica ediyorum.

Öyle günler geliyor ki artık bizi sağlık konusunda kandıramayacaklar.

Originally posted 2022-05-27 16:23:21.