Telefon Bataryasının Daha Uzun Süre Dayanmasını Sağlayan 5 Öneri

Telefonlar hayatımıza girmeden önce nasıl yaşıyormuşuz. Artık her şeyi yapmak için telefonları kullanır olduk . Artık birbirimize adres bile sormaz olduk. Hayatımızda ki artık herşey için bir aplikasyon çıkarılıyor. Yakında işimizi bile oradan bulacağız ki para kazandıran aplikasyonlar bile mevcut. Bunları hepsinin kullanması çok keyifli ve ama bir olumsuz  yönü var. Ne kadar çok aplikasyon kullanıyorsak telefonumuzun pilini o kadar kısaltıyor. Telefonumuzun pil ömrümü uzatmanın şarjın uzun gitmesi için ne yapmalı , bunlar nelerdir bu konuların üstünde duracağız.

Bu cep telefonları  ilk başta sadece acil durumlarda kullanılıyordu.  Telefonların gene görevleri arasında  en önemlisi bu, bu yüzden telefonumuzun pilinin bitmemesi çok önemlidir. Telefonlar da artık çok marka ve çeşidi var. hepsinin özellikleri birbirinden farklı o yüzden şimdi bütün telefonlar da ortak olan özelliklerden size hangilerini kapatarak pil tasarrufu yapabileceğimizi söyleyeceğiz.

Telefonun şarjı nasıl uzun gider

Bunun için en çok pil harcayan telefonunuzun konum özelliğini kapatmanız. Bir yere gitmeniz ,haritaları açmanız gerektiğinde tekrar açarsınız. Telefonun internetini sadece whatsapp gibi aplikasyonlarda kullanıyorsanız. Telefonunuzu kesinlikle 4g özelliğini kapatmalısınız, telefonunuzun bütün internet özellikleri çalışacak ama piliniz daha az tükenecektir. Ayrıca yeni model telefonların çoğunda tek tuş ile ana ekrana  dönüşe biliniyor. Bu da telefonun işletiminin ana ekranda gözükmeden çalışmaya devam etmektedir. Bu özelliği kapatmanız pilinizin ömrünü oldukça uzatacaktır. Günümüzün telefonlarının ekranları da inanılmaz derece de kaliteli ama bu kalite aynı zamanda pil tüketimi demek, olabildiğince ekran parlaklığını kısmak bir o kadar pil tüketimine faydalı olacaktır.

Telefon şarjının uzun gitmesi için akıllı telefonların çoğunda  aplikasyonlar da var. Ama siz bunları kurmadan önce google da iyice araştırın size pil ömründe bu bazı aplikasyonları faydası olmak yerine pil tüketmenize neden olmaktadır. Herkes tarafından kullanılan aplikasyonları tercih edin. Bu aplikosyanların inanılmaz derece de size faydalı olacağına emin olabilirsiniz.

Şarj için çözüm yolları dışında, pil ömrünün bitip  telefonun şarjı çok çabuk bitiyor olabilir mi. Bunu net olarak anlamanız için, kendinizi zorlayıp telefonu ilk aldığınız zamanlarda şarjın ne kadar dayandığını hatırlamanız lazım. Şarjın çabuk bitmesiyle ilgili en önemli sıkıntı pil bitmeden telefonun tekrar şarja takılması. Orijinal şarj aletinin dışında başka, başka markası belli olmayan  şarj aletleri ile telefonun şarj edilmesi telefonun şarjının çabuk bitmesine neden olmaktadır. Orijinal olmayan şarj aletlerinin telefonun piline zarar vermesinin en büyük nedenleri kablolarındaki kalitesizliktir. Bu kalitesizlik telefon şarjda iken pile giden akımda  oynamalar yapmaktadır. Bu oynamalar telefonun piline zarar verir. Bu da şarjınızın daha az gitmesine neden olmaktadır.

Artık telefon piyasası bile değişkenlik göstermeye başlamış ve devam etmektedir. Çünkü insanlar telefonlara çok bağımlı olmuşlardır. Ve bunun farkına varmaya başlamışlardır. Telefon şirketleri de bunun farkına yavaş yavaş farkına varmaktalar. Kim bilir bundan bir 10 sene sonrasında telefonlar sadece alo ve mesaj kullanımı olarak geri dönecektir. Bu eğer gerçekleşmez ise bu yazımızda yazdığımız konuya çözüm bulmak için telefonlar büyümeye devam edecektir.Cep  telefonu ismiyle  çıkan ürün içinde bulunduğumuz büyüme ile devam ederse artık cep telefonu değil başka bir ismi olacaktır ve cebe girmeyecektir.