Neden Araba Süremiyorum? – Araba Kullanmak

Korkma Hükmet – Araba Kullanmak

Araba kullanmak ne kadar herkesin yaptığı bir iş gibi dursa da aslında biraz cesaret işidir. Altınızda güçlü motoru nasıl idare edebildiğinizi ve nasıl hükmedebildiğinizi gösterir. Korkak bir insan arabaya hükmedemez ve stres yaparak kazaya yani kendisinin ve başka insanların canına ve malına zarar verebilme potansiyeline sahiptir.

Araba Kullanmak ve Araba Kullanma Tekniği

Önce Öğren Sonra Dene

Araba kullanmak için öncelikle bir ön bilgimiz olmalı. Manuel araba kullanıyorsak eğer debriyajı nasıl kullanacağımız, nasıl vites geçirebileceğimiz, farları nasıl yakacağımız gibi araba ile ilgili bir sürü şeyi bilmeyiz. Ayrıca arabayı tanımalı gücünü bilmeli rahatını ve konforunu kendimize göre ayarlamalıyız. Hocamız ile birlikte de araba kullanmak için ilk adımları atmalıyız. Hoca her yerde aynı şey ifade etmektedir. Öğreten kişi. Onu dinlememiz lazım ki araba kullanmayı anlayalım ve öğrenelim. Kendi başımıza asla hareket etmememiz gerekiyor. Kulaktan dolma bilgiler ile herhangi bir araç kullanamayız.

Öncelikle heyecanımıza ve stresimize çok dikkat etmeliyiz. Araba kullanmaya yeni başlayanların en büyük hatası genellikle bunlar oluyor. Cesur olun ve kendinize inanın. Dışarıda herkesin kullandığını siz neden kullanamayasınız, herkesin yaptığını siz neden yapamayasınız. Korkmayın. Eğer korkarsanız yapamazsınız ve trafiğe çıktığınızda hem kendi hayatınızı hem de başka insanların hayatlarını tehlikeye atarsınız.

Araba kullanma tekniklerini en iyi şekilde öğrenmek için özel direksiyon dersi alabilirsiniz. Araba kullanma teknikleri kaza durumlarında hayat kurtarıcı olabilir.

Pratik yapmak tabi ki de çok önemli. Heyecanımızı yenmek için stres yapmamamız için ve tabi ki alışabilmek için çok önemli. Vites geçişi debriyajın kavrama noktasını tutturabilmek, duruş mesafesi, fren mesafesi ve park için pratik çok önemlidir. Bu konuda hocanızın size verecek olan pratik taktikler çok önemlidir ve kolay öğrenebilmeniz için mutlaka uymanız gerekir.
Trafikte tabi ki de en önemli şey trafik kurallarıdır. Araba kullanabilmek için olmazsa olmazımız bu kuralları öğrenmektir. Bir sürücü trafik kurallarını bilmeden asla yola çıkmamalıdır bu yüzden adımız gibi bu kuralları da bilmemiz lazım.

Ankara için yazılmış Araba Kullanmayı Öğrenmek İçin Tavsiyeler ile ilgili direksiyon dersi ankara yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Ankara için yazılmış olsa da araba kullanımı ile ilgili önemli genel tavsiyeler var. Yeni pencerede açılacağı için bu yazıdan sonra okuyabilirsiniz. Araba kullanma tekniği ve tüm diğer araba kullanma tekniklerini iyi bir özel ders hocası sayesinde kolayca halledebilirsiniz. Bu yazıyla araba kullanmak zor mu sorusuna da yanıt bulabileceğinizi düşünüyoruz.

Kurallara Uy

Bilindiği üzere trafik kazalarının birçoğu bu kurallara uyulmadığı için gerçekleşiyor. İnsanlar araç kullanmayı sadece gaza basıp gitmek sanıyor ve böylelikle adeta bir trafik canavarına dönüşmektedirler. Kurallar hem bizim hem de başkaları için konulmuştur ve hem bizim hem başkalarının canını ve malını korur bunu düşünerek buna göre hareket etmeli ve bunun için içinde bulunduğumuz her ortamın kurallarını öğrenmeliyiz. Trafik kuralları dahil. Can ve mal kaybını önlemek, kazaları minimum seviyede tutabilmek için sadece bizim için değil ailemiz, sevdiklerimiz ve tanımadığımız insanların güvenliği için trafik kurallarına dikkat etmeli ve her trafiğe çıktığımızda bu kuralları hatırlamalıyız.

Araba Kullanmak Zor mu?

Araba kullanmak iyi bir hocanız varsa zor değil. Hatta işin tekniklerini de öğrendiğinizde aslında araba kullanmanın çok kolay olduğunu da farkedeceksiniz.

Originally posted 2022-06-10 20:13:58.