En Popüler Kişisel Gelişim Kitapları

Kişisel gelişim kitapları, hayatta daha iyi yaşamamızı ve motivasyonumuzu yüksek tutmasını sağlar. Günümüzde kişisel gelişim adına piyasaya fazlasıyla klişe cümlelerle yazılmış kitaplar çıkmaktadır. Bu klişelerden sıyrılan en popüler kişisel gelişim kitapları aşağıda listelenmiştir.

Tavsiye Ettiğimiz Kişisel Gelişim Kitapları

1.Duygusal Zeka – Danıel Goleman

Toplumsal mesajlar veren önemli bir psikoloji kitabıdır. Daniel Goleman, duygusal zekâ olan EQ’nun normal zeka olan IQ’dan daha önemli olduğunu anlatmıştır.

2.İnsanın Anlam Arayışı –Victor E. Frankl

Birçok dile çevrilen ve dünya çapında satılan bir psikolojik kitaptır. İkinci dünya savaşında olan olay anlatılmaktadır. İnsanın var olmasının, kendisini tanıması süreci ve anlamı anlatılır.

İnsanın Anlam Arayışı - Tavsiye Kişisel Gelişim Kitapları
Viktor E. Frankl’a ait İnsanın Anlam Arayışı kitabı kişisel gelişim kitapları arasında başyapıtlardan biridir. 30’dan fazla dile çevrilmiş kitap dünya çapında 20 milyon yakın satışla büyük başarı sağlamıştır.

3.Savaşçı – Doğan Cüceloğlu

İnsanın hangi koşullarda olursa olsun kendisi olması gerektiğini ve bu savaşın hiç bitmeyeceğini anlatan kitaptır.

4.Her Şey Seninle Başlar – Mümin Sekman – Kişisel Gelişim Kitapları Favorimiz

Başarının öğrenilebileceğini ve kişide sanıldığından daha fazlasını olduğunu anlatan, motivasyon kaynağı kişisel gelişim kitabıdır.

5. Ferrari’sini Satan Bilge –Robin Sharma

Okunduğunda insanın iş ve özel hayatında büyük değişimler sağlayan kitaptır. Kitapta, birçok aydınlanmış kişinin hayatı anlatılır.

6.Dinle Küçük Adam –Wilhelm Reich

İnsanın kendisinin farkında olmasının ve küçük, değersiz olarak görmemesi gerektiğini anlatan kişisel gelişim kitabıdır.

7.59 Saniye – Rıchard Wiseman

Basmakalıp sözlerden uzak, zekice yazılmış. Az zamanda çok şey yapabileceğimizi ispatlayan moral verici kişisel gelişim kitabıdır.

8.Alışkanlıkların Gücü – Charles Duhıgg

İnsana yeni bir bakış açısı sunan ve insanın alışkanlıklarından neden vazgeçemediğini ya da nasıl vazgeçebileceğini anlatan kitaptır.

9.Güçlü Hafıza – Ahmet Yıldız

İnsan beynin daha verimli ve etkili kullanılması gerektiğini ve insanların zekâ bakımından eşit olduğunu anlatan bir kitaptır.

10.İnsan Olma Yolculuğu – Osho

İnsanın; kendi duygularıyla çelişkiye düşmesi ve savaşması yerine, bu duyguları harmanlayarak ve doğru kullanarak nasıl yaşanılacağını anlatan kitaptır.

Kişisel Gelişim Kitapları ne işe yarar?

Kişisel gelişimin sağlanabilmesi için en önemli şey hayatta başımıza gelen şeylerin neden ve niçin olduğunun anlaşılabilmesidir. Mesela bir arkadaşınız sizi çok fazla üzmüş olabilir. İki seçeneğiniz vardır. Kendinizi duygusal açıdan altüst edebilirsiniz ya da olan şeyin neden olduğunu anlar ve sebebini ortadan kaldırırsınız. Bir inanca göre karşı tarafın yaptığı hareketler genelde bizi geliştirmek içindir. Her olan olay eğer olaylar karşısında düzgün tutum alabilirsek bizi geliştirir. Kişisel gelişim ve kendine inanmakla ilgili bu yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mutsuzluk Tutumla Alakalı – Kişisel Gelişim Kitapları İşlevi

Demek istediğim şu ki olan bir kötü olay karşısında iki tutum takınabilirsiniz. Ya bu olayın sizi geliştirmesine izin verirsiniz ya da olayın sizi olumsuz olarak etkilemesine izin verirsiniz. İşte kişisel gelişim kitabı bu noktada işimize yarar. Bir çok kitap farkındalığımızı arttırarak olaylara karşı tutumumuzu değiştirmemizi sağlar. Böylece başımıza ne gelirse gelsin mutlu kalabilmeyi öğreniriz.

Kişisel Gelişim Kitapları Bakış Açımızı Değiştirir!

Aslında bu kitapların yaptığı yegane şey hayata karşı bakış açımızı değiştirmeye ve daha fazla ayrıntıyı farketmemize yaramalarıdır. Bu kitaplar genelde bakış açımızı değiştirerek, bize mutlu olmayı öğretirler.

Originally posted 2022-05-27 17:41:04.