<>

En Popüler Kişisel Gelişim Kitapları

En Popüler Kişisel Gelişim Kitapları

Kişisel gelişim kitapları, hayatta daha iyi yaşamamızı ve motivasyonumuzu yüksek tutmasını sağlar. Günümüzde kişisel gelişim adına piyasaya fazlasıyla klişe cümlelerle yazılmış kitaplar çıkmaktadır. Bu klişelerden sıyrılan en popüler kişisel gelişim kitapları aşağıda listelenmiştir.

1.Duygusal Zeka – Danıel Goleman

Toplumsal mesajlar veren önemli bir psikoloji kitabıdır. Daniel Goleman, duygusal zekâ olan EQ’nun normal zeka olan IQ’dan daha önemli olduğunu anlatmıştır.

2.İnsanın Anlam Arayışı –Victor E. Frankl

Birçok dile çevrilen ve dünya çapında satılan bir psikolojik kitaptır. İkinci dünya savaşında olan olay anlatılmaktadır. İnsanın var olmasının, kendisini tanıması süreci ve anlamı anlatılır.

3.Savaşçı – Doğan Cüceloğlu

İnsanın hangi koşullarda olursa olsun kendisi olması gerektiğini ve bu savaşın hiç bitmeyeceğini anlatan kitaptır.

4.Her Şey Seninle Başlar – Mümin Sekman

Başarının öğrenilebileceğini ve kişide sanıldığından daha fazlasını olduğunu anlatan, motivasyon kaynağı kişisel gelişim kitabıdır.

5. Ferrari’sini Satan Bilge –Robin Sharma

Okunduğunda insanın iş ve özel hayatında büyük değişimler sağlayan kitaptır. Kitapta, birçok aydınlanmış kişinin hayatı anlatılır.

6.Dinle Küçük Adam –Wilhelm Reich

İnsanın kendisinin farkında olmasının ve küçük, değersiz olarak görmemesi gerektiğini anlatan kişisel gelişim kitabıdır.

7.59 Saniye – Rıchard Wiseman

Basmakalıp sözlerden uzak, zekice yazılmış. Az zamanda çok şey yapabileceğimizi ispatlayan moral verici kişisel gelişim kitabıdır.

8.Alışkanlıkların Gücü – Charles Duhıgg

İnsana yeni bir bakış açısı sunan ve insanın alışkanlıklarından neden vazgeçemediğini ya da nasıl vazgeçebileceğini anlatan kitaptır.

9.Güçlü Hafıza – Ahmet Yıldız

İnsan beynin daha verimli ve etkili kullanılması gerektiğini ve insanların zekâ bakımından eşit olduğunu anlatan bir kitaptır.

10.İnsan Olma Yolculuğu – Osho

İnsanın; kendi duygularıyla çelişkiye düşmesi ve savaşması yerine, bu duyguları harmanlayarak ve doğru kullanarak nasıl yaşanılacağını anlatan kitaptır.

Kategoriler
Paylaş Farkındalık Artsın

YORUMLAR