Hızlı Şarj Özellikli Şarj Aletleri Nasıl Çalışır?

Hızlı Şarj Nedir?

Cep telefonu işlemcisi üreticileri tarafından geliştirilmiş bir hızlı şarj teknolojisidir. Bunun sayesinde cihazınızı kısa süre de şarj edebilirsiniz. Aslında hızlı şarjın mantığı pile daha fazla elektrik yüklemektir. Amacı cihazınıza daha çok elektrik vermektir. Normal bir şarj cihazı 5 volt 1 amper kadardır. Fakat hızlı şarj cihazların da bu durum 5 volt 2 amperden 9 volt 2 amper sistemine sahiptir. Hızlı şarj etmesi için regülatör devre dışı bırakılır. Regülatör nedir ? Regülatörün amacı pilin aşırı yüklenmesini engellemektir. Bu sayede elektiriğin yüksek şekilde girmesine izin vermez. Ama hızlı şarjlarda bu özellik devre dışı bırakılmaktadır. Cep telefonu pillerine daha yüksek amper iletilerek hızlı şarj sağlanır.

Hızlı Şarj Aleti

Cep telefonlarını hergün şarj etmek yaptığımız bir durumdur. Akıllı telefonların, kutu içinde bazen 3.0 uyumlu şarj cihazı yazarken, birçok akıllı cihazlar da hızlı şarj uyumu olmamaktadır. 3.0 uyumlu hızlı şarj aletleri alıp işinizi görebilirsiniz. Önerilen ve tecih edilen şarj aleti vardır.

Anker Hızlı Şarj Çift USB Duvar Cihazı

Bu duvar şarj cihazı Galaxy S9 gibi sadece 2.0’ı destekleyen telefon ile çalışır. Çift USB girişi vardır. Quick Charge 3.0’a uyumlu olduğunu unutmamak gerekir.

Aukey Hızlı Şarj Cihazı

Aukey çift bağlantılı Quick Charge 3.0 bir araç şarj cihazıdır. Cihazınız aşırı şarj almaz çünkü geriye dönük olarak uyumlu bir şarj aletidir.

Aukey USB Duvar Şarj Cihazı

Çift bağlantılı ve 3.0 hızlı şarj cihazıdır. Eş zamanlı olarak aynı anda iki cihazı şarj edebilir.

Ugreen Şarj Cihazı

Hem kalite açısından hem de iletkenlik bakımından oldukça iyi bir markadır. 2 amper şarj adaptörü ile cihazınızı şarj ederken akımı eksiksiz olarak taşır ve bir kayıba uğratmadan cihazınızı hızlı şarj etmenizi sağlar.

Blitzwolf Şarj Cihazı

Adaptörler ve kablo oldukça kalitelidir. Hızlı şarj konusunda kesinlikle sizlere çözüm olacaktır. Blitzwolf şarj cihazı sayesinde hızlı şarj yapılır demek oldukça mümkün.

Rock LED Ekranlı 3 USB Girişli Şarj Adaptörü

Rock adaptörü ile aynı anda 3 cihazınızı şarj edebilirsiniz. Alev alma sorunlarına karşı özel metaryeller kullanılarak üretilmiştir. LED ekran görüntüsü sayesinde ise aktarılan gücü görebilirsiniz.

Pratigo Şarj Adaptörü

Pratigo şarj adaptörü, 4 ayrı USB girişi sayesinde 4 cihazı aynı anda şarj edebilmektedir. Bu cihazın en büyük özelliği ise powerbank’a sahip olmasıdır. Elektriğe erişiminizin olmaması halin de bile telefon ve diğer cihazlarınızı şarj edebilirsiniz. Ayrıca 2.1 ampere kadar da akım verebilen bir şarj cihazıdır.

Hızlı Şarj Nasıl Yapılır?

Telefonunuz da uçuş modunun aktif olması, cihazınızın şarj olurken enerjiyi minimuma indirerek daha hızlı şarj almasını sağlayacaktır. Bu sayede birkaç saatlik ek kullanıma sahip olacaksınızdır. Telefonunuzun bir diğer şarj alma sürecini etkileyen faktörler ise Bluetooth, Wi-Fİ, GPS ve NFC özellikleridir. Bu özelliklerin tamamını kapatıp şarj etmeniz cihazınızın hızlı şarj olmasını sağlayacaktır. Beklediğiniz bir sms veya e-posta varsa telefonunuzun ekranı sürekli kontrol etmekten kaçınmalısınız. Bataryaların en büyük düşmanı ne yazık ki ekran kullanımıdır. Hızlı şarj etmek için en güzel yöntemlerden biri de telefonunuzu kapatmaktır. Eğer telefonla bir işiniz yok ise bu yöntem kesinlikle işinize yarayacaktır. Güç tasarrufu modlarından olan Whatsapp ve mail uygulamaları gibi çalışan uygulamaları seçerek geriye kalan uygulamaların tümünü erişime kapatarak cihazınızın daha hızlı şarj etmesini sağlamış olursunuz. Kablosuz şarj nasıl yapılır ? Eğer telefonunuz bu kablosuz hızlı şarj standına uyumlu ise kolay bir şekilde cihazınızın şarjı hızla dolacaktır.

Originally posted 2022-06-07 03:53:43.