Hurma Diyeti Nasıl Yapılır?

Hurma diyeti haftada 5-7 kilo verdirmesi ile diyetisyenlerin en çok talep gören diyeti haline gelmiştir. Sabah, öğlen ve akşam 7’şer tane olmak koşuluyla günde 21 tane hurmadan oluşan bir diyettir. Yoğurt, su ve hurma dışında hiçbir şey yenilmiyor. Bu diyet özellikle göbek yağlarını erittiği ve kabızlık, hazımsızlık sorununa iyi geldiği için tercih edilmektedir.

Diyette Hurmanın Önemi Nedir?

Hurmanın glisemik indeksi düşüktür ve lif oranı oldukça yüksektir. Hurma potasyum ve demir kaynağıdır. Bu yüzden insana uzun süreli tokluk sağlar ve zayıflamada büyük öneme sahiptir. Yüksek fibrin içerdiği için kabızlık ve hazımsızlık sorunlarına bir çözüm olarak kullanılır. Vücuttan toksinlerin atılmasında da önemli bir yere sahiptir.

Kalorili olduğu düşünülse de bir orta boy hurmanın kalorisi ortalama 42′ dir. Bu sayede günde 21 adet hurma yiyerek 900 kalorilik bir diyet yapmış olunur.

Humra yoğurt diyeti

Hurma ve Yoğurt Nasıl Tüketilmeli? – Hurma Diyeti

Hurmalar 1 gece öncesinden suda bekletilirse kalorisi kuru halinden daha az olur. Aynı zamanda bağırsak yumuşatıcı etkisi ile hazımsızlık sorununu ortadan kaldırır. Böylece tok tutma özelliği biraz daha artmış olur.

Yoğurdun ev yoğurdu olması daha çok tercih edilen bir durum iken ev yoğurdu bulunamazsa light yoğurtla da diyete devam edilebilir. Bu diyeti sütle yapmayı tercih edenler de vardır.

Örnek Hurma Diyeti Nasıl Olur?

Hurma diyeti yapanlar - Hurma Yoğurt Diyeti

Sabah Kahvaltısı: 1 kase yoğurt, 7 adet hurma
Öğlen Yemeği: 1 kase yoğurt, 7 adet hurma
Akşam Yemeği: 1 kase yoğurt, 7 adet hurma

* Gün içerisinde en az 3 litre su tüketilmelidir.
* 1 bardak yeşil çay içilebilir.
* Yoğurtla hurmayı karıştırdıktan sonra isteğe göre üzerine bir miktar tarçın serpilebilir.
* Öğün atlamamak çok önemlidir fakat çok açlık hissedilmiyorsa 7 hurmadan biraz daha az yenilebilir. * Günde 21 hurmanın üzerine çıkılmamalıdır.
* Diyet uygulandığı sürece günde 45 dakikalık tempolu bir yürüyüşle yağ yakımı hızlanır ve daha çabuk kilo verilir.

Hurma Diyetini Kaç Gün Uygulamalıyım?

Hurma diyeti bünyeden bünyeye değişkenlik gösterecek şekilde en az 3 en fazla 10 gün uygulanmalıdır. Aksi takdirde vücut vitaminsiz ve mineralsiz kalabilir. Hurmanın faydaları, diyet listesi örnekleri ve en iyi zayıflama programı yazılarımız ilginizi çekebilir.

Originally posted 2022-06-10 21:24:17.