Patates Diyeti Nasıl Zayıflatıyor?

  Patates Diyeti Nasıl Zayıflatıyor?

  Patates diyeti, sadece haşlanmış patates tüketimine dayalı 3 günlük bir beslenme şeklidir. Kısa sürede ve hızlı bir şekilde kilo verdirmesi ile oldukça ün kazanan bu şok diyet patates tüketiminin yanında sadece yağsız yoğurt tüketimi ile desteklenmektedir. Düşük kalorili ve lif açısından oldukça zengin olan patates bünyeyi de uzun süre tok tuttuğu için kilo vermek isteyenleri zorlamadan kısa sürede hedeflerine ulaştırmaktadır.

  Patates Diyeti Nasıl Yapılır?

  Vücudu şaşırtmak amacıyla yapılan bu diyet sadece 3 gün uygulanmaktadır. 3. Günün sonunda programa son verilmesi gerekmektedir. Diyet süresince günde 2 litre su içmeyi aksatmamalısınız. Ayrıca şekersiz olması koşuluyla günde 3 bardağa kadar siyah ya da yeşil çay tüketebilirsiniz.

  Hızlı Kilo Verme Diyeti-Patates Diyeti

  Diyet Programı Nasıldır?

  1.gün: Kahvaltı ve öğlen öğünlerinde haşlanmış patates (1 Ad.), yoğurt (4 Yk.), akşam ise sadece yoğurt (8 Yk. ) tüketilmelidir.
  2.gün: Kahvaltı da sadece yoğurt ( 4 Yk. ), öğlen haşlanmış patates ve yoğurt (3 Yk.), akşam haşlanmış patates ve yoğurt (8 Yk.) tüketilmelidir.
  3.gün: Kahvaltı da sadece haşlanmış patates, öğlen haşlanmış patates ve yoğurt (3 Yk.), akşam ise sadece yoğurt (4 Yk.) tüketilmelidir.

  Patates Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

  Patates diyeti yaparak, 3 günde 5 kilo; 7 günde 6 kilo vererek zayıflama söz konusudur.

  Patates Diyeti Faydaları Nelerdir?

  Patates lif ve sağlıklı karbonhidrat kaynağıdır. Potasyum ve C vitamini açısından zengindir. Tatlı patates gibi bazı türler de A vitamini içermektedir.

  Patates Diyetinin Zararları Nelerdir?

  Tek tip beslenme sadece vücudu şaşırtmak amacıyla olup, programın uzun süreli olarak uygulanması tavsiye edilmemektedir. Diyet süresinde olması muhtemel yan etkiler şu şekildedir:

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Akıllı Telefonlarda Virüs Taraması Nasıl Yapılır?

  -Gün içinde alınması gerekenden daha az enerji alındığı için halsizlik, yorgunluk ve baş dönmesi görülebilir.

  – Konsantrasyon eksikliği yaşanabilir.

  -Bağışıklık sisteminiz zayıflayabilir.

  – Patates, nişasta açısından oldukça zengin, glisemik indeksi yüksek bir besindir. 100 gram haşlanmış patatesin glisemik indeksi 82dir. Birçok sebzeden çok daha fazla glisemik indekse sahip olduğu için şeker hastalarının bu diyet programını uygulaması tavsiye edilmemektedir.

  – 3 günlük şok diyet olduğu için sadece vücudu şaşırttığımızı ve dikkat edilmemesi halinde verilen kiloların geri alınmasının muhtemel olduğunu söylememiz mümkündür.