Jet sosyete Alara kimdir?

Jet sosyete Alara kimdir?

Gülse Birsel yine inanılmaz bir dizi ye başladı.TV8 ekranlarında kendine yer bulan bu dizi çarşamba günlerimize renk katmaya başladı.Komedi dizileri konusunda rakipsiz bir şekilde devam eden Gülse Birsel heer zamanki gibi dizi kadar diziye seçtiği oyuncular ve onlara verdiği roller ile gene tam oturmuş dedirtdi. Alara karakteri de bunlardan biri, jet sosyete alara kim , siyahtan başka renk giymeyen, Çıkrıkçıoğlu tekstil sanayisine yön veren inanılmaz zengin sosyetenin gözbebeği olan ailesinin en ufak kızıdır. Kendine has bir yaşam tarzı belirlemiş herkese yardım eden sosyete ile alakası olmayan kendi dünyasın da yaşayan güzel bir kız, Gündüz karakter ile aşk yaşamaya başlayınca hayatında değişikler olmaya başlar.Kendine Gündüz ‘ün yaşam tarzına göre yön verme çabasına girer, bu aradaserseri olan gündüzü defarkında olmadan daha iyi biri yapmayıda başarmıştırve bizce başarmaya da daha da fazlasıyla devam edecektir. Peki jet sosyete alara kimdir . Alara karakterine hayat veren Ecem Uzun isimli güzel kızımızdır.

Resminin altına isimini koymasak İrlandallı zannedeceğimiz bu kızımız aslında bir karadeniz kızı.Sadece televizyonlardaki rolü ile tiyatroda da kendini yaşına rağmen fazlasıyla ispatlayan bir isim. Kendisini Martı Tiyatro oyununda izleme şansım oldu. Yaş olarak en küçük olmasına rağmen , ve diğer rolen alan kişilerbu sektörün duayenleri olmasına rağmen oyunu ile çok ilgi çekip kendini oyunun için de hissetiriyordu.

Ecem Uzun’u ilk defa bir reklam da gördük. Gerçi 8 yaşında Sarıyer belediyesinde kursiyerlik eğitim alırken bir yandan da tiyatro oyunlarında oynuyordu zamanla dilimize de yapıştı slogan gibi ‘ülker çikolatalı gofret sevmeyen varmı’ eminimki hatırladınız. Ekranın tozunu yuttuktan sonra vazgeçemeyenlerden. Küçük sırlar diye çok sevilen gençlik dizisinde yıldızı iyice parlamıştır. Yaşıtları magazin kendini göstermek için değişik değişik dedikodulara konu olurken Ecem sadece kendi ismini sadece yaptığı tiyatro oyunları ve televizyon dizileri ile andırıyor.

Ecem Uzun minyon yapısı dışında daha yaş olarakta yaptığı işlere göre küçüktür. 1992 doğumlu 25 yaşında. Bir röportajında tiyatro da ve diziler de oynamanın onun için çok önemli olduğunu ve bunu iş olarak yapmanın kendisini çok mutlu ettiğinden bahsetmiş. Bir insan bir işi tutku ile yaparsa o işte daima başarıya ulaşacaktır. Bu kadar karıyerinde ilerlemiş insan eğitimini birkenara atmamış hala Kadir Has Üniversitesi tiyatroculuk bölümüne devam etmektedir.

Ecem Uzun’un ödülleri rol aldığı oyunlar ve diziler;

Ödülleri :

2016 – 53’üncü Uluslararası Antalya Film Festivali – En iyi Kadın Oyuncu ödülü (Tereddüt)
2016 – 23. Adana Altın Koza Film Festivali –
Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu (Koca Dünya)
2014 – Yapı Kredi Afife Jale Tiyatro Ödülleri – Yılın En Başarılı Genç Kuşak Sanatçısı (Savaş)
2014 – Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri, ‘Umut Veren Oyuncu (Savaş)

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :

2014 – Savaş – Tiyatro Pürtelaş

2017 MARTI – Pürtelaş Tiyatro

Filmleri ve Dizileri :

  • yok


Oyuncu :

2016 – Koca Dünya (Sinema Filmi)
2016 – Aşk Yalanı Sever (Başak Koçoğlu ) (TV Dizisi)
2015 – Tereddut (Elmas) (Sinema Filmi)
2012 – Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor (Şeftali Seslendirme) (Sinema Filmi)
2010 – 2011 – Küçük Sırlar (Meriç) (TV Dizisi)
2009 – Ah Kalbim (Selin) (TV Dizisi)
2008 – Pulsar (Tuğçe Bilgiç) (TV Dizisi)
2007 – Gönül Salıncağı (Cansu) (TV Dizisi)
2007 – Geniş Zamanlar (Bilge) (TV Dizisi)
2004 – Aliye (Gülsün) (TV Dizisi)

Originally posted 2022-06-02 14:33:02.