Yabancı Hosting Firması ve Ücretsiz Hosting Yönetim Paneli

Yabancı hosting firması seçerken neden dikkatli olmanız gerektiğini yabancı hosting firmaları yazımızda anlatmıştık. Anlatmıştık değil mi? Yaşadıklarımızı ve yaşayabileceklerinizi de anlatmıştık. Hatta o yazımızda bir yabancı hosting firma tavsiyesi’nde bulunmuş, bahsettiğimiz hosting firmasını denemeniz için de ilk 1 ay için tüm hosting paketlerini ve vpsleri sadece 1 cente (0.01) dolara kullanabileceğiniz bir hosting indirim kuponu vermiştik. Şimdi biraz daha ileri gidiyoruz. Bu firmanın müşterilerine webuzo paneli konusunda bir kıyak geçtiğini de söylüyoruz.

Açıkcası Cpanelin Ocak 2020 itibariyle fiyatlarına zam yapıyor olması bir çok hosting firması ve müşterisi için yeni hosting panellerine geçişi hızlandırdı. Özellikle yabancı hosting firmalarını kullanan Türk müşteriler zaten dolarla ödeme yaptıkları için bir de fiyatın dolar bazında artması can sıkıcı bir durum yarattı. Gerçi Türk hosting firmalarının çoğu da dolarla ödeme alıyor.

Cpanel + Softaculous’a Para Vermekten Bıktıysanız

İşin kötü tarafı hosting ve websitesi açma konusunda yeniyseniz ( ssh komutlarını filan bilmiyorsanız) ve ingilizce bir siteniz varsa, Cpanel’in yanında wordpress gibi programları kurmanız için bir de softaculous benzeri otomatik kurulum yapan hosting programları almanız ve bunlara da para ödemeniz gerekiyor. Hatta uzman bir çok web site sahibi bile üşengeçlikten hosting yönetim paneli dışında bu tür panellere para ödemek zorunda kalıyor. Doğrusu ya hazır kurulu bir wordpress hosting alacaksınız ya da dosyaları kendiniz yükleyip database(veritabanı) kurup ayarları kendiniz yapacaksınız. Bunlar cidden zaman alan şeyler. Hele teknik desteği çok kötü olan bir yabancı hosting firması ya da Türkiye’de destek ve hız konusunda kötü bir hosting firması seçtiyseniz vay halinize.

Webuzo Kısaca Cpanel’i ve Softaculous’u Basitleştiren Bir Panel

Webuzo zaten softaculous tarafından yapılmış yüzlerce scripti ve programı tek tıkla kurabildiğiniz bir hosting paneli. Bunların içinde LAMP ve LEMP gibi server kurulumu için gerekli programları kurabildiğiniz paketler de var. Dolayısıyla webuzo dışında bir başka programa para vermek zorunda kalmıyorsunuz. Hosting satmayı düşünmüyorsanız cpanelle yapabildiğiniz her şeyi webuzo panelde de yapabiliyorsunuz. Hosting satışı için uygun değil. Çünkü tek kullanıcılı bir panel. Yani başkalarına hosting hesabı açamıyorsunuz. Webuzo normalde diğer paneller gibi yüksek tutarlı olmasa da premium sürümü için aylık veya bir tutar ödemeniz gereken bir panel. Gerçekte ilk 1 ay ücretsiz kullanıyorsunuz sonra para isteniyor.

E Hani Ücretsizdi Kardeşim?

İşte size geçmiş yazımızda tavsiye ettiğimiz ve ilk 1 ay 1 cente kullanabileceğiniz hosting firmasının bir başka güzelliği de burada. Normalde sitesinde bulunan webuzo vps alırsanız ve az sonra size söyleyeceğimiz şeyi yapmazsanız ya 1 ay sonra panel parası ödemeniz gerekir ya da webuzo premium kullanamazsınız. Söz webuzo nedir, nasıl kullanılır bir başka yazıda bahsedeceğim.

Ücretsiz Webuzo Premium

Güvenilir bir Yabancı Hosting Firmasından Gene Güven Verici Bir Adım

Evet. Gelelim yazımın başlığında bahsettiğim şeye. Yabancı hosting firmaları yazımızı okudunuz ve vps almaya karar verdiniz. Ve tavsiye ettiğimiz firmaya gidip webuzo vps aldınız. Webuzo premiumu ücretsiz olarak kullanmanız için tek yapmanız gereken destek bileti açarak “webuzo lisansımız ücretsiz hale getirilmesini istiyorum” demek. Destek bileti açarken root şifrenizi ve webuzo yönetim paneli şifrenizi de destek biletinde bildirmeyi unutmadıysanız en kısa zamanda işlemin gerçekleştirildiğine dair cevap alacaksınız. İşte bu kadar basit.

Originally posted 2022-06-05 17:58:00.