Hayata Sıfırdan Başlamak

Hayata Yeniden Başla

Her ne olursa olsun, hayata yeniden baştan başlamayı başarabilmek ,kısaca hayata sıfırdan başlamak lazım. Bazen hayatınız istediğimiz gibi gitmez. Her istediğimiz olacak diye bir şey de yok ve tüm bunlara rağmen bir de siz pes ederseniz olmaz. Ne anlamı kalır ki her şeyin. Asla pes etmeyin. Her zorluğun bir güzelliği vardır. Hayat her zaman dört dörtlük gitmez. Herkes için böyledir. İniş ve çıkışlarla doludur yaşam. Bir gün çok zenginken, ertesi gün her şeyinizi kaybedebilirsiniz. Burada hatırlamanız gereken şey; her ne yaşadıysanız yaşayın emin olun daha kötüsünü yaşayanlar var dışarıda bir yerlerde.

Zor olabilir belki ama tüm zorluğa rağmen bazen hayata sıfırdan başlamak gerekir. Kötü olan günlerinizi geride bırakın, önünüze bakın. “Her şey daha da güzel olacak” inancını kafanızda pekiştirin. Ders çıkarın yaşadıklarınızdan. İyi veya kötü tecrübeler en iyi öğretmenleridir insanın. Hep kötü yönünden değil de biraz da iyi yönden bakın yaşadıklarınıza. Belki daha kötüsünü de yaşayabilirdiniz. Hayata sıfırdan başlayın ve bu sefer herşeyin daha güzel olacağına inanın. “Kaybedenler başarısız olanlar değil, pes edenlerdir.” lafını asla unutmayın.

hayata yeniden basla
Hayata Yeniden Başla

Hayata Yeniden Başlamanın Yolları

Bırakın hayatınızda ters giden şeyleri ve yeniden başlayın. Her şey öncekinden daha da güzel olacaktır. Unutun tüm olumsuzlukları size zarar veriyorsa. Düşünmekten yorulursunuz. Hiç olmamış gibi davranın. Sizi anlayan birileriyle sorunlarınızı paylaşırsanız daha iyi olur. İçinize atarak kendinize zarar vermeyin. Biriyle derdiniz mi var söyleyin ona. İşe yaramıyor mu silin kafanızdan o kişiyi.

Hiçbir şeyi içinize atmayın. Yalnız kalmak da size iyi gelebilir. Hem kafanızı dinlemiş olursunuz. Yaptığınız hataları unutun ve tekrar aynı hataları yapmaktan korkmayın, bunu düşünerek zaman geçirmeyin. Hayat bu… düşe kalka öğreneceksiniz. Silin tüm geçmişinizi kafanızdan ve gezin, eğlenin, alışveriş yapın, arkadaşlarınızla zaman geçirin. Ailenizle zaman geçirin. Kimseniz yok mu, dışarıda sizinle çok iyi arkadaş olma olasılığı olan milyarlarca insan var. Gidin yeni birileriyle tanışın.

Hayat her zaman mucizelere gebedir. Başınıza nasıl kötü şeyler geldiyse sonrasında iyi şeyler yaşamanız olasılığı yüksektir. Hayat bu. Şaşırtır adamı. Bir gün beş parasızken, ertesi gün zengin de uyanabilirsiniz. Yani başta bahsettiğim durumun tam tersi de yaşanabilir. Dünden ders çıkarın ve yeniden başlamanın planlarını kurun kafanızda. Hayata sıfırdan başlamak çoğu zaman bilgisayara reset atmak gibidir. Artık üzerinizde ağır programlar çalışmaz. Daha rahat karar verir daha rahat adımlar atabilirsiniz. Tecrübelerinizden sonra yeni hayatınızda eskisinden daha başarılı olma şansınız daha yüksektir.

Geçmişte Takılıp Kalmak ya da Hayata Sıfırdan Başlamak

Geçmiş yoktur aslında. Evet hafızanızda duruyor olabilir ama olan olmuştur. Değiştirilemiyecek şeyleri değiştirmeye çalışmak insanı yorar. Elinizden geldiğinizi yaptığınız halde kötü gidişat değişmiyorsa, sıfırdan başlamak her zaman en iyisidir. Anılar sizi zorluyorsa, sıfırdan başlarken mekan ve çevre değişimi de işe yarayacaktır.

Kendine İyilik Yapmak ve Hayata Sıfırdan Başlamak

“Bu yaşadıklarım neden oldu,bu yaşadıklarımla benim neyi öğrenmem gerekiyordu?” sorusu kendinize soracağınız en güzel sorudur. Hadi bugün kendinize bir iyilik yapın, geçmişi geride bırakarak hayata sıfırdan başlamanın yollarını kurgulayın ve bu konuda adım atın.

Originally posted 2022-05-28 18:33:29.