Karizmatik Görünmeye Yardımcı Tavsiyeler

Karizma Nedir?

Bir insanın çevresindeki diğer insanlara göre daha çekici ve etkileyici olmasına karizma denir. Yakışıklılık ve güzellik doğuştan olsa da karizma öyle değildir. Mesela basit vücut hareketleri ile partnerini ve çevreni etkilemek pekala mümkündür. Peki, bu insana karizmatik imaj kazandıran vücut hareketleri nelerdir?

Karizmatik İmaj Sağlayan Vücut Hareketleri

Karizmatik olmayı başarmak

1-) Tip hiç önemli değil sadece cool görünmek yeterlidir. Baskı altında olsanız da ağırlığınızdan ödün vermeyin.

2-) Yürürken vakur tavrınızdan ödün vermeyin etrafınıza sadece hafifçe bakın.

3-) Birisi ile konuşurken dikkat çekici el hareketleri yapmayın karşıdakinin size odaklanmasına müsaade edin.

4-) Karizma olmak çatık kaşlı dik ve kaba konuşmak değildir, yeri geldiğinde bir hanımefendiye gerekli nezaket ve saygıyı göstermekten kaçınmayın.

5-) Eğer karizma olmaya karar verdiyseniz geçin aynanın karşısına, defalarca konuşun, utangaç olmayın özellikle önemli bir buluşma öncesi mutlaka ayna karşısında antrenman yapın.

6-) Karizma biri çok dürüst olamaz, çünkü her durumda ve koşulda karizmatikliğinden ödün vermemek zorundadır.Karizma biri bazen içi kan ağlasa da yine de canım yanmıyor ya da birşey hissetmiyorum demek durumunda kalabilir.

7-) Oturuşunuz ağır mafya babası gibi olsun. 1972 yapımı olan ve İtalyan bir mafya babasını canlandıran The Goodfather filmindeki baba oturuşu örnek olarak verilebilir.

😎 Birisi ile ilk tanıştığınızda sırnaşık olmayın, sesiniz gür, net ve kendinden emin bir şekilde çıksın.

9-) Karşılıklı konuşmalarda mutlaka dinleyin ya da dinliyormuş gibi görünün ve karşınızdakinin sözü biterse hemen lafa dalmayın önce düşünün, bir iki saniye durun ve ondan sonra cevaplayın.

10-) Karizma olmakta en önemli etken kıyafet ve aksesuardır.Hiç kimse kırmızı spor ayakkabı, sarı t-shirt ve kulağında küpe ile karizma olamaz ama şık Ray-Ban damla şekilli bir gözlük karizmanıza karizma katacaktır.

Originally posted 2022-05-28 22:41:53.