PUBG Multiplayer Oyunu ve Sistem Gereksinimleri

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) oyunu en çok 100 kişiyle oynanabilen multiplayer savaş ve aksiyon oyunudur. 4 kişilik takımlar halinde birbiriyle bölgeleri ele geçirmek için savaşılan oyunda amaç diğer takımları öldürmek ve böylelikle tüm bölgeleri fethetmektir. İşte bu amaçla oyun tüm platformların sevilerek oynanan savaş oyunlarından birisi olmayı başarmıştır. Yüksek grafik kalitesi ve yine etkileyici ses efektlerinin kullanıldığı multiplayer oyun Android ve iOS işletim sistemli mobil cihazlardan da anında oynanabilmektedir.

Başlangıçta bilgisayardan oynanmak üzere çıkarılmış olan bu oyun yoğun talepler doğrultusunda mobil işletim sistemleri için de geliştirilmiş emülatör yardımıyla rahatlıkla oynanabilmektedir. Bunun için asgari sistem gereksinimleri üzerinde durmamız gerekiyor.

İçindekiler

Android ve iOS İşletim Sistemi

Dünyada ilk olarak 9 Şubat 2018 tarihinde Çin’de mobil alanda tanıtımı yapılan oyun daha sonra 19 Mart 2018 tarihinde tüm dünyada bütün iOS ve Android işletim sistemine sahip mobil cihazlar üzerinden rahatlıkla oynanabilen online multiplayer oyun haline gelmiştir. Birinci sınıf nişancı savaş ve aksiyon oyunlarından olarak 100 kişinin katılımıyla oynanabilen takım oyunu gerçekten de öne çıkmaktadır. Bu yönüyle de en az 3 GB hafızası bulunan hemen hemen tüm mobil cihazlarda rahatlıkla oynanabilmektedir. Fakat yüksek görüntü ve ses kalitesi alınabilmesi için hem bilgisayarlar hem de mobil cihazlar için sistem gereksinimleri resmi olarak duyurulmuştur.

PC Sistem Gereksinimleri

  • Windows 7 veya Windows 8.1 işletim sistemi (32 veya 64 bit)
  • Intel Core i3-4340/ AMD FX 6300 işlemci
  • 6 GB RAM
  • Minimum 3 GB bellek
  • DirectX 11 ve üzeri
  • nVidia Geforce GTX 660 2B ekran kartı bilgisayarlar için tavsiye edilen sistem gereksinimleri olarak oyunun resmi internet sitesinde duyuruldu.

Mobil Sistem Gereksinimleri

Android ve iOS işletim sistemlerinin her ikisinde de desteklenen pubg telefon önerisi açısından resmi olarak;

  • Apple A9, Apple A9X, Apple A10 ve Apple A11 Bionic modelleri
  • Huawei 655, 658, 930 ve 955 modelleri mobil cihazlar arasında sistem gereksinimleri olarak duyuruldu. Bu cihazların yanı sıra diğer cihazlarınıza emülatör kurarak anında kusursuzca oynama imkanına sahip olacaksınız.

Emülatör Kurulumu

PUBG oyununu mobil cihazlarınızdan veya bilgisayarınızdan oynamak için pubg için telefon önerisi sistem gereksinimlerini karşılayan cihazlara emülatör kurarak da her yönden oynayabilme imkanı sunulmaktadır. Böylelikle herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmadan hızlı bir şekilde bu oyunu her yönüyle en iyi şekilde oynama imkanı sizleri bekliyor olacaktır.

Güvenilir olarak indirme yapabileceğiniz https://www.tamindir.com/windows/tencent-gaming-buddy/ bağlantısı üzerinden sizler de emülatör kurulumu gerçekleştirerek her yönüyle oyunu oynayabilme imkanı bulabilirsiniz. Böylelikle çok kısa bir sürede oyunun kurulumu gerçekleşecek ve de böylelikle sizler de multiplayer oyunun keyfini her yönden çıkarma imkanına kavuşacaksınız. Ortada duran bu nitelikler ışığında oyun herkesi kendisine davet etmektedir.

Dünya genelinde 4 milyonun üzerinde oynanan oyun multiplayer savaş ve aksiyon oyunları arasında her açıdan fark yaratmaya devam etmektedir. Bluehole tarafından geliştirilen oyunu sizler de mobil cihazlardan veya bilgisayardan rahatlıkla oynayabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Böylelikle bütün yönleriyle çok kısa süre zarfında her anlamda en iyi işlemleri gerçekleştirme imkanı sizleri bekliyor olmaktadır. Ortada duran tüm bu yaklaşımlar baz alındığı zaman sizler de oyunun sistem gereksinimlerini karşılayarak hemen PUBG oynamanın farkına varabilirsiniz. Bu sayede hem Android hem de iOS işletim sistemlerinden oynanabilecek oyunu her yönden oynayabilme fırsatını böylelikle yakalamış olmanın farkını yaşayarak en iyi işlemi gerçekleştirme fırsatı bulacaksınız.

Originally posted 2022-06-04 06:04:19.