Gümüş Suyu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Gümüş suyu 1938 lere kadar kullanılan tek antibiyotik etkili ilaç. Anitibiyotikler gibi sadece bakteriler üzerinde değil, virüsler üzerinde de etkili.1938 de sentetik antibiyotiklerin bulunması ile üretimin ucuzlaması bu faydalı maddenin kullanımının arkaya atılmasını sağlamış. Aslında Fda’ya ve doktorlara en fazla kızdığım zaman gümüş suyu hakkında bilgi edinmeye başladığım zamandı. Sağlık sektörü tarafından tamamen kandırılıyor olduğumuzu anladım.

DİĞER ANTİBİYOTİKLERDEN FARKI

Sentetik ilaçlar gibi vücudun direncini düşürmüyor. Ya da virüs ve bakterilerin direncini arttırmıyor. Ayrıca Fda tarafından da resmen tanınıyor. Ancak arka plana atılmış. Kanser ve aids dahil birçok hastalığın tedavisinde etkili.

Virüs ve bakteri ile karşılaştıktan 6 dk sonra virüsün veya bakterinin havasız kalarak ölmesini sağlıyor. Normal antibiyotikler bir kaç bakteri türü üzerinde etkiliyken,kollodial gümüş suyu 650 civarında bakteri ve virüs üzerinde etkili.

ÜNLÜ VEBA SALGININDA HAYAT KURTARMIŞ

Tarihte bildiğimiz ünlü bir veba salgını var. İşte İngilterede bu salgından etkilenmeyen iki grup var. Birinci kraliyet ailesi, çünkü gümüşten tabak ve çatal kullanıyorlar. İkincisi ise İngiltere’deki çingeneler. Örf adetleri gereği kanlarına gümüş suyu zerkediyorlar.

Karbonatla ilgili yazılarımı muhtemelen okudunuz. İşte karbonat tedavisine başlamadan 1 kere gümüş suyu tedavisini uygulamanızın iyi olacağını düşünüyorum. Böylece vücudunuzda halihazırda bulunan virüs ve bakterileri etkisiz hale getirebilirsiniz. Ve sonra da karbonat tedavisi sonrasında, doktorlara veda edeceksiniz. Collodial gümüş suyunu ben Ankara’da Sivaderm diye bir firmadan aldım. Kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak tavsiye etmiyorum. Çünkü kollodial gümüş suyunun oranını ayarlamak önemli. Zaten bu firmaya gittiğinizde hastalığınıza göre gümüş suyunu nasıl kullanmanız gerektiğini anlatıyorlar.

Gümüş Suyu Kullanımı

Ben sadece kollodial gümüş suyu kullanacaksanız, bir kaç önemli ayrıntıdan bahseceğim.

GÜMÜŞ SUYU İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AYRINTILAR

1) Bir çok kaynakta her ne kadar faydalı bakterilere zararı olmadığı söylensede bu yalan. Denedim. Ne yazık ki bağırsaklardaki bakterilere de zarar veriyor. Bu yüzden kullandıktan sonra 2 gün ara verip, arkadan sütaşın yovita adlı yoğurdundan 4-5 tane arka arkaya yemenizi öneririm.

Neden özellikle marka söyledim acaba? Çünkü bu marka hem prebiyotik hem de probiyotik içeriyor. Şimdi prebiyotik nedir, probiyotik nedir başka bir yazıda bunlardan bahsedeyim. Ancak kısaca şunu söylemeliyim. Piyasada bulunan çok ünlü bir başka marka, sadece probiyotik içeriyor. Ve kullandıktan 2-3 gün sonra yeniden bağırsak sorunu yaşıyorsunuz çünkü probiyotik bakteriler ölüyor. Nedeniyse probiyotik bakterilerin prebiyotiklerle beslenmesi. Yani aslında birçok marka düzenli olarak satın almanız için ürünlerinin içine sadece probiyotik bakteri koymuş. Ama Sütaşın Yovitasında böyle değil. Başka markalar da vardır belki. Burada dikkat etmeniz gereken, aldığınız sindirime faydalı yoğurdun hem prebiyotik hem probiyotik içermesi.

2) İkinci uyarım ise kullanırken kullanmamanız gerekenler hakkında. Kullandığınız gün kesinlike alkol ya da sarımsak kullanmayın. Kollodial gümüş suyu Alkol ve sarımsakla etkileşime giriyor.

Sarımsak+Gümüş Suyu+Maydanoz,Limon Suyu+Sodyum Bikarbonat uzun yıllar doktora gitmeden sağlıklı yaşamanızı sağlayacaktır.

Bu ürün bence ağır bir hastalığa yakalanmadığınız sürece, hayatınızda sadece bir kez kullanmanız gereken bir ürün.

Bir başka yazımda görüşmek üzere, sağlıklı kalın ki yıllarca görüşme imkanımız olsun.

Originally posted 2022-06-15 08:09:17.