Prostat Kanseri Belirtileri

Prostat Kanser Belirtileri nelerdir?

Erkek üreme organının bir kısmı olan ve spermi taşıyan sıvıyı üreten prostat dünya erkeklerinin büyük problemlerinden biridir. Günde 3 dakikada bir kişiye prostat kanseri teşhisi konulmaktadır ve prostat kanseri ABD’ de en çok görülen kanser türlerinden biridir. Bu kadar sık görülen prostat kanserinin aslında tam bir nedeni bulunmamakla beraber yaş ilerlemesi en belirgin nedenidir. Doktorlar 50 yaş sonrasında yılda 2 defa tarama yaptırılmasını önermektedir.

Prostat kanseri belirtileriyle karşılaştığınızda hemen bir sağlık kuruluşuna gözükmeli ya da doktordan yardım almalısınız.

 

Prostat Kanseri Belirtileri

Önemli bir kanser türü olarak karşımıza çıkan prostat kanserinin belirtileri şu şekilde sıralanabilir;

– Menide veya idrarda kan görülmesi,
– İdrarın başlamasında veya durdurulmasında zorluk çekmek,
– İdrar akışının zayıf olması,
– Başlayıp duran idrar akışı ( kontrol edilemeyen idrar çıkışı )
– İdrar sırasında ağrı veya yanmanın ortaya çıkması,
– Prostat bezinde görülen yamulma veya sertlik, beze oluşumu,
– Ereksiyon zorluğu çekilmesi,
– Sık sık idrara çıkma ( daha çok geceleri idrara çıkma )
– Sırt, bel, karın, kalça ve uyruk ağrıları,
– Kesik kesik zorlanarak idrar yapma,
– Ağrılı idrar yapma gibi prostat kanserinin belirtileri kendini gösterebilir. Ancak bu belirtiler sadece prostat kanseri belirtileri değildir. Prostat kanseri yani sıra prostat büyümesi belirtisi de olabilir.

Prostat kanseri belirtileri başlarda kendini göstermeyebilir sinsice ilerleyebilmektedir. Prostat kanseri belirtilerinin en belirgin olanı yaştır. Yaş prostat kanseri için en büyük nedenlerden biridir. Yaş ilerledikçe prostat kanseri görülme olasılığı oldukça yüksek olmaktadır. Genetik yapı yani aile, ırkta önemli bir yer teşkil etmektedir. Ailesinden kaynaklı prostat kanserine yakalanma oranı arabasının yakınlık derecesi ve yaşına bağlıdır. Aynı aile içinde prostat kanseri olan baba ve kardeş var ise normal bir insana göre prostat kanserine yakalanma riski 4 kat artmaktadır. Risk altında olan kişiler doktora başvurarak erken teşhis ile kanserin önüne geçebilmektedir.

Tabi her yazımda hatırlattığım gibi kanserseniz ve kansere çözüm arıyorsanız Gelecekten Mucize İksirler kitabındaki araştırmaları ve çözümleri okumalısınız. Buraya tıklayarak googleda kitapla ilgili bilgilere ve kitabın sitesine ulaşabilirsiniz. Tüm hastalıklar konusunda kandırılıyor olabilir miyiz? Gelecekten mucize iksirler kitabıyla ilgili bu yazımızı da okumanızı tavsiye ederim.

Originally posted 2022-05-27 00:10:53.