Diyette Motivasyon Nasıl Sağlanır?

Bugün diyette motivasyon nasıl sağlanır,zayıflarken motivasyonumuzu kaybetmemek için neler yapmalıyız neler yapmamalıyız konuları üzerine konuşacağız. Kimileri için aşılması zor bir yol olarak görülen kilo verme süreci, aslında gerekli azim ve inanç sağlandığında çok basit bir şekilde atlatılır. Önemli olan, insanın bu adımı sağlam atmasıdır. Lakin çoğu zaman diyet yaparken, karşımıza çıkan pürüzler karşısında motivasyon kaybına uğrayabiliriz. Bunun için yapmamız gereken birkaç püf nokta vardır.

1) Yol Uzun Olabilir – Diyette Motivasyon

Unutulmamalıdır ki alınan kilolar birden alınmadı ve dolayısıyla da birden verilmez. Yavaş yavaş ve kalıcı bir şekilde kilo vermek, zayıflama sürecinde daha sağlıklı bir yoldur.

2) Yemek Her Derdin Çözümü Değildir – Diyette Motivasyon

Her şeyi doğru bir şekilde yaptığınızdan eminsiniz ama bir türlü kilo veremiyorsunuz ve bu yüzden sinirinizi yasak olan gıdalara yönelerek çıkartıyorsunuz. Bu yol asla doğru bir yol değildir. Vücudunuzun diyet sürecine alışma süreci vardır ve süreçten sonra sizin sağlıklı yaşam stiline büründüğünüzü fark ettiği an kilo verme başlayacaktır.

3) Sporu Yol Arkadaşınız Olarak Seçmek

​Zayıflama sürecinde spor yapmak zor ve sıkılmanıza sebebiyet veren bir aktivite olabilir. Fakat kilonuz fazla ise ve spor yapmadan zayıflamaya çalışıyorsanız, sarkmalarınız olabileceği ihtimalini göz ardı etmemeniz gerekir. Her gün kendinize bir limit koyun ve günden güne bu süreyi çoğaltın. Ne kadar çok ter atarsanız, yaktığınız kalori de bir o kadar artar.

4) Su İçmek Aslında Çok Basit

Bazen gün içerisinde hiç su içmediğimiz olur, aklımıza hiç gelmediği olur. Diyet yaparken su içmek altın kurallardan biridir ve aslında çoğu zaman açlık bastırması diye nitelendirdiğimizin olayın su içince geçtiğini fark ederiz. Sabah uyanınca güne bir bardak su ile başlamak hem metabolizmanızı çalıştırır hem de kahvaltı öğününe kadar sizde daha az yeme dürtüsü uyandırır. Su içmeyi unutmamak için telefonunuza hatırlatıcı alarm kurabilirsiniz.

Her gün tartılmak doğru değildir,motivasyonu bozar - Diyette Motivasyon nasıl sağlanır?

5) Her Gün Tartılmak Doğru Değildir

Gün sonunda kafanızı yastığa koydunuz ve ertesi sabah kilo verdiniz mi acaba diye düşünmeden uyuyamıyorsunuz. Eğer her gün kilo verme fikrini aklınıza sokarsanız, bir gün kilo veremediğinizde o size motivasyon kaybı olarak döner. Bu yüzden haftada bir kez tartılmak en doğrusudur.

Originally posted 2022-06-10 14:30:27.