Rus Diyeti Nasıl Yapılır?

Bugün sizlere haftada en az 5 kilo vermenizi sağlayan Rus Diyeti hakkında bilgi veriyoruz. Yaşam kalitesinin artması için sağlıklı beslenmek, bol bol egzersiz yapmak ve gerekli sağlık kontrollerini yapmak ön şartlardır. Bunların dışındaki bir diğer seçenek ise diyettir.

Diyet nedir? - Rus diyeti

Diyet Nedir?

​​​​​​Diyet bir takım yiyecekleri fazla tüketmek, bir takım yiyecekleri hiç tüketmemek ya da sınırlı tüketmek anlamına gelir. Sağlıklı yaşam için yapılması gerekilen diyet, genel olarak zayıflama için de yapılır. Diyet mutlaka bir diyetisyen önerisi ile yapılmalıdır. Günümüzde birçok diyet çeşidi bulunmakla beraber bunlardan bir tanesi de Rus diyetidir. Zayıflama programları ve diyet listeleri arasında öne çıkan diyetlerdendir.

Rus Diyeti Nedir Ve Kimler Yapabilir?

Rus diyeti, bir haftada ortalama 5 ile 7 kilo arası zayıflamaya yardımcı olabilen bir diyettir. Fakat Rus diyetini uygulayabilmek için bünyenin çok sağlam olması gerekmektedir. Bünye eğer zayıf ise ve sağlam değilse bu diyet uygulanmamalıdır. Bunun dışında herhangi bir sağlık problemi olan bir kimse kesinlikle Rus diyetini uygulamamalıdır. Özellikle de hamile kadınların ve emziren kadınların Rus diyeti de dahil hiçbir diyeti uygulamamaları gerekmektedir.

Rus diyeti nasıl yapılır? Haftada 5-7 kilo vermek

Rus Diyeti Nasıl Yapılır?

Bir hafta sürecek olan Rus diyeti aşağıda açıklanan şekilde uygulanmalıdır:

İlk gün bir litre az yağlı süt tüketmeli,

ikinci gün bir litre kadar şekersiz maden suyu,

üçüncü günde ise gün boyunca 200 gram kadar peynir ve 800 ml kadar şekersiz meyve suyu tüketilmeli.

Dördüncü güne gelinecek olursa 200 gram kadar kırmızı et (taze haşlanmış tavukta olabilir) ve 800 ml şekersiz meyve suyu,

beşinci günde bir kilo kadar elma tüketilmelidir.

Altıncı gün, gün boyunca 1 litre kefir ya da yağsız light yoğurt tüketilir.

Son gün, yani yedinci güne gelinecek olursa gün boyunca 1 litre süt içilmelidir. Yedi gün de bu şekilde uygulanırsa diyet tam anlamıyla tamamlanmış olacaktır.

Rus Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekilen Noktalar:

Yukarıda tam anlamıyla anlatılan tarife uyulduğu takdirde en az beş kilo vermek mümkündür. Fakat Rus diyeti günü gününe tam anlatıldığı gibi uygulanmalıdır. Aksi halde faydasını görmek mümkün değildir. Eğer düzenli bir şekilde uyulmazsa kilolardan bu diyet yardımıyla kurtulunamaz. Bundan ötürü tam tarif edildiği gibi uygulanması şarttır.

Originally posted 2022-06-14 00:36:32.