Rahim Ağzı Serviks Kanseri Nedir?

Rahim Ağzı Serviks Kanseri %95 oranında HPV virüsünün neden olduğu bilinen bir hastalıktır. Bir takım çeşitleri ve farklı belirtiler söz konusudur. Özellikle 15 çeşidi kanser yapabilecek niteliktedir. Rahim Ağzı Serviks Kanseri Nedir sorusunun yanıtı olan bu virüsün bazı cinslerinde, dış kısımdaki organlarda pütürlü görüntüye neden olan siğiller şeklinde kendini gösterirken, bu siğiller bazı durumlarda da rahim içine girip orada rahim ağzı kanserlerine zemin hazırlamaktadır.

Rahim Ağzı Serviks Kanseri Bulaşma yolları

Bulaşma yolları yüksek oranda cinsel ilişki ile olur. Nadir olarak ortak iç çamaşırı kullanılması ile de olabilir.Umumi tuvalet ve banyolardan da bulaşma olasılığı vardır.

Hpv virüsü yayıldığında Rahim Ağzı Serviks Kanserine neden olabilir.

Rahim Ağzı Serviks Kanseri Belirtileri

-3 mm nin altında olan ve henüz başlangıç aşamasında olan durumlarda hiç bir belirti vermeyebilir. Bu nedenle kadınların düzgün aralıklarla jinekolojik muayenelerini yaptırmaları tavsiye edilir.

-Erken dönemde çok hafif ara kanamalar ve lekelenmeler

-İleri evrelerde en belirgin ve yaygın belirtisi, aşırı kanamalardır. Adet döneminde olmayan veya menopoz zamanında olan kadınlarda meydana gelen sıra dışı kanamalar.

-Tümörün büyümesi ile birlikte çevre dokulara ve sinirlere yapacağı baskı yüzünden bacağa vuran ağrılar, ödemler yaşanabilir. Böyle durumların başlaması özellikle rahim ağzı kanserinin çok ileri evrelerde olduğunu gösterir.

Hpv virüsünden kurtulanlar olduğu için içinizi rahat tutmalısınız.
Hpv virüsünden kurtulmak o kadar zor değil. Bu virüsün de ilaç firmalarının ya da radikal dini grupların yarattığı bir virüs olduğunu düşünüyorum. Hpv virüsüyle mücadele ederken utanmamalısınız. Hastalıkta utanç olmaz. Ve bilinenin aksine çok fazla kişi hpv virüsü taşıyor.

-Tümörün böbreklere baskı yapması durumunda ise böbrek ağrıları ortaya çıkar.İdrar yollarını etkileyerek kanamalar meydana getirir.

-Rektuma baskı olduğu durumlarda kabızlık şikayetleri ile birlikte kanamalar görülebilir.

-Rahim ağzı kanserinin çok ileri olduğu durumlarda ise kişide kansızlıklar görülür.

-Kadınlarda iki adet periyodu arasında meydana gelen normalin dışında, aşırı kanamalar

-Çok yaygın görülmese de rahim kanserinde karın kısmının alt bölgesinde özelliklede cinsel ilişki sırasında meydana gelen ağrılar ve rahatsızlıklar. Eğer kanser iyice ilerlemiş ise rahim ağzı serviks kanseri belirtileri daha fazla görülür.

Rahim Ağzı Kanserinde Tedavi

  • Gelecekten Mucize İksirler kitabı ikinci karışımı kullandığınız taktirde bağışıklık sisteminiz çok ciddi oradan kuvvetleneceği için Hpv virüsü ile mücadelenizi kolaylaştıracaktır. Kitabın ismini googleda aratarak bulabilirsiniz.
  • Hpv belirtileri yeni görülmeye başlandıysa ister rahim dışında oluşan siğiller olsun ister rahim içinde oluşan siğiller olsun doktorlar tarafından lazerle yakılarak bu kanser çeşidine başlangıçta müdahale edilebilmektedir.
  • Alternatif tıp ve rahim ağzı kanseri nedenleri yazımız da ilginizi çekebilir.
  • Gümüş suyu nedir yazımız da Hpv virüsüyle mücadele de faydalı olabilir.

Rahim Ağzı Kanserinden Kurtulan Var mı?

Adı geçen kitap sayesinde en ağır kanser çeşitlerinden biri olan Akciğer Kanserinden kurtulan varsa, Hpv virüsünden ve dolayısıyla Rahim Ağzı Kanserinden de olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda Hpv virüsü erkeklerde de anüs ve bağırsak kanserlerine neden olan bir virüs türüdür. Genital bölgeye tendirdiyot vb. sürülmesinin siğil oluşumunu ve dağılmasını yavaşlattığı bilinmektedir.

Originally posted 2022-05-27 20:03:10.