Soğan Kürü Mucizesi

Sosyal yaşamınızda sizi etkileyen ya da size rahatsızlık veren bütün hastalıklarınızdan kurtulmak için doktora gidersiniz. Fakat doktoru verdiği ilaçların yerine ya da doktorun ilaçlarını destekleyici birçok doğal yöntem arayışına gireriz. Hepimiz böyle zamanlardan geçmişizdir. Derdinize derman, birçok hastalığa iyi gelen; soğan kürü son günlerde çok konuşulmaktadır. Soğan kürü İbrahim Saraçoğlu tarafından geliştirilmiştir. Soğan, çoğu vitamin açısından zengin bir antibiyotiktir. Bu sebeple pek çok hastalığın tedavisinde kullanılabilmektedir.

Soğan Kürü Tarifi:

Soğan Kürü İçin Kullanılan Malzemeler; içinde klor bulunmayan su ve açık kahverengi kabuklara sahip bir adet soğan.

Soğan Kürü Hazırlanışı; Klorsuz su kullanmamızın amacı, kürün daha etkili olması amacı içermektedir. Dilerseniz normal bir su kullanıp da kürü uygulamanız mümkündür. Öncelikle yarım litre olan klorsuz suyumuzu bir tencereye ekleyelim ve bu suyu kaynatalım. Su kaynadıktan sonra, açık kahverengi kabukları olan soğanımızı kabuklarından ayıralım. Soyulmuş soğanımızı kaynar suyun içine dörde bölerek bırakalım. Yaklaşık 10 dakika boyunca soğanımız suyun içinde kaynamaya devam etmelidir. Kaynar suyun içinde bulunan soğanı bir süzgeç yardımıyla suyun içinden alalım. Soğanın kendi özünü saldığı suyu dinlendirmek üzere soğumasını bekleyin. Ve bu kuru sabah uyandıktan sonra ve akşam uyumadan önce tüketilmesi kürün etkili biçimde işe yaraması için öncülük edecektir.

Soğan Kürünün Faydaları Nelerdir?

Bir türlü hamile kalamayan kadınlar için bu kür, mucizevi bir ilaçtır. Çünkü bu kür yumurtalıkların sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcıdır. Aynı zamanda kanda bulunan iltihapları yok etmektedir. Adet sancısını da en aza indirmektedir. Bu kür ile solunum yolu rahatsızlıklarınızın üstesinden gelmekte mümkün. Soğan kürü, ciltte oluşan yağlanmayı ve sivilce oluşumunu engeller, cildiniz nefes almasını sağlar. Aynı şekilde bağışıklık sistemimizi güçlendirici bir yapısı vardır. Menopoz döneminde oluşan ani termeleri ya da duygu geçişlerine de son derece iyi geldiği bilinmektedir.

Soğan Kürüne Ne Zaman Başlanmalıdır?

Regl bitiş tarihinizdeyseniz eğer, regliniz ne zaman bittiyse 3 gün ya da 10 gün sonra kürü kullanmaya başlayabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki soğan kürünü ilk ay 15 gün kullanırsanız sonraki aylar için 10 güne indirmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda soğan kürünün 4 aydan fazla kullanılması tavsiye edilmemektedir. Ve en önemlisi bir önceki günden kalan soğan kürünü kesinlikle tüketmemelisiniz. Kesinlikle soğan kürü taze olmalı, günlük hazırlanmalıdır.

Soğan Kürü İle Zayıflanır Mı?

Soğan kürü pek çok rahatsızlığı iyileştirirken, bu kür ile zayıflamakta mümkündür. Çoğu kişi tarafından soğanın çiğ tüketilmesi zor bir süreçtir. Bu sebeple soğanı kürü kullananlar daha kolay ödem atabilmektedirler. Soğan kürüyle zayıflamak isteyen biri, yemeklerden 15 dakika önce mutlaka soğan kürünü tüketmelidir. Bu kürü zayıflamak için kullanıyorsanız, 6 hafta ile 10 hafta içerisinde bırakmanız gerekmektedir. Soğan kürünü tükettiğinizde hissedeceksiniz ki, sindirim sisteminiz çok daha iyi çalışacaktır. Zaten ilk 3 günden sonra yağ yakımı ve ödem atılması başlamaktadır. Vücudunuzdaki değişikliği görünce anlayacaksınız. Soğan kürünü tükettiğiniz zamanlarda zararlı yiyeceklerden uzak durmanız sizin lehinizedir. Bu süreç içinde günlük yürüyüşlerinizi de aksatmazsanız, kilo vermeniz bir hayli kolay hale gelecektir.

Soğan Kürü Hamilelik Döneminde Uygulanabilir Mi?

Hamilelik dönemi, çok hassas bir dönemdir. Doktora her zaman danışmakta fayda var. Fakat, soğan kürünün düşük yapma riski bulunmaktadır. Bu sebeple pek tavsiye edilmemektedir.

Özetle, her şeyi dozunda, kararında tüketmek çok faydalıdır. Yerini ve zamanını bilirsek, pek çok şey bize sağlık getirebilir. Bu yüzden derdi olanlar soğan kürü sizin dermanınız olsun. Afiyet olsun.

Originally posted 2022-06-17 18:29:35.