Sabah 5 Diyeti Nasıl Yapılır?

Sabah 5 diyeti nedir?

Sindirim sisteminin en hızlı çalıştığı zaman diliminde toksin atıcı takviyeler almak zayıflamayı oldukça kolaylaştırmaktadır. Sindirim sisteminin en hızlı olduğu saatler 5-8 aralığıdır bundan dolayı sabah 5 diyeti kilo vermede oldukça önemli bir diyettir. Her diyet gibi sabah 5 diyeti de düzenli uygulanmalıdır. Düzenli uygulandığı takdirde 1 hafta sonunda göbek erimeye basenler incelmeye başlayacaktır. Bu diyet 2 hafta peş peşe yapılmamalı araya 3-4 gün boşluk konulmalıdır. Zayıflama programı olarak oldukça başarılı ve diyet listesi olarak da uygulanabilir bir diyettir.

Sabah 5 Diyeti Nasıl yapılır?

1. Gün: 1 çay bardağı suya yarım limonu sıktıktan sonra yarım limonun kabuğunu ince ince doğrayıp suyun içine ekleyin ve sabaha kadar bekleyin. Sabah 5 de uyanıp içtikten sonra hemen uyuyun.

2.Gün: yarım su bardağı soğuk suyunuzun içine yarım su bardağı yoğurt suyu ekleyin. Toplamda 1 bardak olan karışımınızı 1.gün olduğu gibi sabah 5 de içip uyuyun.

3.Gün: Akşamdan tam bir salatalığı ince ince dilimleyin ve mikserden geçirerek öğütün. Suyunu sıktıktan sonra bir su bardağı ılık suyun içerisine koyun. Karışımı gece boyu dinlenmeye bırakın ve sabah 5 de kalkıp karışımı için. İlk iki gün yaptığınız gibi karışımı içip uyumakta fayda var.

4.Gün: diyetin dördüncü günü vücudu dinlendirme günü. Tek yapmanız gereken bundan önceki üç gün yaptığınız gibi sabah 5 de kalkmak ve bir bardak ılık su içmek.

5.Gün: Beşinci gün için akşamdan 10 sap maydanozu 1 su bardağı su ile kaynatıp daha sonra karışımı bir bardakta sabaha kadar dinlenmeye bırakmak. Sabah 5 de kalkıp karışımımızı içelim. Beşinci gün için iki püf noktamız var. Karışımı bir dikişte içmelisiniz ve üzerine su içmemelisiniz. Karışımı içtikten sonra 3 saat daha uyumanız sizin için faydalı olacaktır.

Nelere dikkat edilmelidir?

Sabah 5 diyetinde de tüm diğer diyetlerde olduğu gibi şekerli gıdalar tüketmekten kaçınılmalıdır. Hazırladığınız karışımlar her gün aynı saatte içilmelidir. İçtikten sonra hemen yatıp uyumanız gerekmektedir.

Herkes yapabilir mi?

Her diyet gibi sabah 5 diyeti de aile hekimine danışılmadan başlanması uygun olmayan bir diyettir.

Öneri

Zayıflama noktasında eğer bir sağlık problemi dolayısı ile sorun yaşıyorsanız bir sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.

Originally posted 2022-06-10 15:47:13.