Çarpışma Dizisi Veli Cevher Kimdir?

İzleyiciyi her hafta ekranlara kilitlemeye devam eden Çarpışma dizisinin başrol oyuncularından Veli Cevher merak edilen tüm yönleriyle ele alınıyor.

12 Mayıs 1977 tarihinde Ankara’da doğan Onur Saylak ya da nüfus kağıdındaki tam adıyla Arif Onur Saylak, eğitimi için ODTÜ Fizik bölümünü tercih etmişti. Fakat bölümünü sevmediğini anladı. 1980 darbesini henüz küçük yaşta olmasına rağmen yaşayan ve ergenlik döneminde halen etkilerini hissettiği sağ-sol kavgalarının da etkisiyle Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne girmeye karar verdi. Böylece ülke politikasını daha yakından inceleme şansı bulacaktı.

Tiyatroculuk Yılları

Ancak siyaset de onun ilgi alanı olamadı. Çünkü üniversiteyi bırakarak Bilkent Üniversitesi Tiyatroculuk bölümüne kaydolmaya karar verdi. Ankara Devlet Tiyatrosunda Getto ve Her Şeye Rağmen oyunlarında rol almaya başladı.

Dizi Oyunculuğuna Geçiş

Kendisi çok iyi bir tiyatrocuydu elbette bu yönü hemen fark edildi ve TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşan Bizim Evin Halleri adlı dizide yan rol verildi. Yıl 2000’di. Böylelikle televizyon oyunculuğuna girmiş oldu.

Kendisinin kuşkusuz geniş izleyici kesimine ulaşmasını sağlayan 2004 Kanal D dizisindeki İhsan karakteriyle Yabancı Damat dizisi oldu. Bunu ise 2006 yapımı Hisarbuselik dizisindeki Çetin karakteri takip etti. Böylece artık o geniş izleyici kesiminin saygı duyduğu tecrübeli bir oyuncuydu. Bir yandan da TED Kolejinde sanat yönetmenliğine yönelik dersler veriyordu.

Filmografisi

  • 2000- Bizim Evin Halleri (yan rol)
  • 2004- Yabancı Damat (İhsan)
  • 2006- Hisarbuselik (Çetin)
  • 2007- Kod Adı: Kaos (Erkan Karaca)
  • 2009- Nefes (Ateş)
  • 2016- Vatanım Sensin (Tevfik)
  • 2018- Çarpışma (Veli Cevher) rolleriyle talip dizisi veli cevher kimdir yönünden merak edilenler adına çok önemli bir sinema kariyerine sahip olduğunu aslında herkesle buluşturmayı başarmış oldu.

Ödülleri

Onur Saylak, pek çok filmiyle gerek onur ödülü gerekse oyunculuk ödülüne layık görüldü. Yılmaz Güney Özel Ödülü ile kendisine 2009 yapımı Denizden Gelen filminde canlandırdığı Halil karakteriyle ödül verildi. Bunun yanı sıra SİYAD Ödülleri kapsamında 2007 yılındaki Sonbahar filmindeki Yusuf karakteriyle de ödüle layık görüldü. Aynı zamanda Yeşilçam Ödülleri kapsamında en iyi erkek oyuncu ödülüne de aynı yıl layık görülen deneyimli oyuncu olmayı başardı. Bütünüyle ortada duran bu sıra dışı sanat yaşamı boyunca her açıdan birçok deneyimli yeniliklere imza atmayı başararak kariyeri boyunca onlarca yeniliklere imza atmayı başarmış bir sima olarak karşımıza çıkmıştır.

Tuba Büyüküstün’le Evliliği

Uzun bir süre modellik yapan güzel oyuncu Tuba Büyüküstün ile aşk yaşadı. Bu aşkı 28 Temmuz 2011 tarihinde Paris’te görkemli bir düğünle hayatını birleştirme kararı aldı. Böylelikle Tuba Büyüküstün ile dünya evine girdi. Bu evlilik uzun süre magazin gündemine manşet oldu. Sessiz sedasız evlenme kararı alan ikili böylelikle magazin gündemini de bir anda sarstı. Çiftin evliliklerinden iki çocuğu dünyaya geldi.

Çarpışma Dizisi Hakkında Ne Düşünüyor?

2018 yılına gelindiğinde Ay Yapım’dan kendisine rol teklifini geri çeviremediğini belirten çarpışma dizisi veli cevher kimdir merak edilen sorulara da bir bir yanıt verdi. Diziden duyduğu memnuniyeti dile getiren usta oyuncu, ekibiyle çok mükemmel bir uyum içerisinde yer aldıklarını belirterek her açıdan bundan sonra da kararlı bir şekilde çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi. Öte yandan dikkatleri üzerine çeken bir diğer yönden dizinin her hafta yeni girdapların içerisinde yer aldığını ve böylelikle bilinenlerin aksine tamamen sıra dışı senaryoların izleyicileri beklemeye devam edeceğini de her yönden sözlerine ekledi.

Originally posted 2022-05-31 19:20:20.