Çarpışma Belma Kimdir?

Birbirinden haberi olmayan dört kişinin karıştığı zincirleme trafik kazasında hayatları kesişen karakterlerin yaşamını konu alan Çarpışma dizisi Show Tv’de seyircinin her perşembe adeta iple çektiği sayılı gün olmaya devam ediyor. Dizide uzun yıllar oyunculuk yapan tecrübeli bir isim Rojda Demirer de dikkat çekiyor. Dizide yer alan Belma karakteriyle ekranlara dönüş yapan Rojda Demirer, politik çıkışlarıyla dikkat çekiyor.

Aslen Nereli?

Diyarbakır’ın Raman aşiretine mensup bir Kürt kızıdır. Kendisi zaman zaman Kürt sorunu hakkındaki politik görüşlerini yansıtarak dikkat çeken söylemlerde bulunmaktadır. Ancak kendisi henüz hiçbir şekilde Kürtçe konuşmamış ve bu konuda muhabirlere herhangi bir şey lanse etmemiştir.

Evli Mi?

2010 yılında Erhan Ünal ile aşk yaşayan ve uzun süredir flört eden Rojda Demirer kısa bir süre önce karşılıklı anlaşarak ayrılma kararı aldıklarını magazin dünyasıyla paylaşmıştı. Kendisi evli olduğu süre zarfında CNN Türk muhabiriyle yaptığı bir röportajda artık, anne olmayı istediğini belirtmişti.

Boyu

1.67 cm boyunda olan Rojda Demirer aslan burcuna sahip. Kendisi günlük hayatında makyajı hemen hemen hiç yapmadığını ve çok rahat kıyafetler kullandığını belirtiyor. Gençlerin işinin çok kolay olduğunu ve pek çok imkanlarının var olduğunu da sözlerine ekliyor.

Kısa Özgeçmişi

12 Ağustos 1980 tarihinde Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesinde Tiyatroculuk bölümünü bitirdikten sonra TRT’nin açtığı sınavı kazandı ve TRT’de Ankara Radyosu Çocuk Saati radyo bantlarını hazırlayıp sundu. Ardından Trabzon Devlet Tiyatrosunda Ayyar Hamza tiyatro oyununda da oyuncu olarak görev aldıktan sonra dizi projelerine ağırlık vermeye başladı.

Televizyon Dizileri

  • 2003- Aşk Olsun (Ebru)
  • 2004- Canım Benim (Ağa kızı)
  • 2006- Hisarbuselik (Sema)
  • 2009- Melekler Korusun (Esin)
  • 2010- Geniş Aile (Zeynep)
  • 2011- Elde Var Hayat (Elif Öğretmen)
  • 2012- Alev Alev (Alev)
  • 2015- Acil Aşk Aranıyor (Doktor Ayla)
  • 2017- Adı Efsane (Seçil)
  • 2018- Çarpışma (Belma)

Aldığı Ödüller

36 yaşına rağmen yaşını hiç göstermeyen çarpışma dizisi belma kimdir sorusunda aldığı ödüller de gerçekten dikkat çekiyor. Kendisi 2002 yapımı Gönderilmemiş Mektuplar filmindeki üstün oyunculuk kalitesiyle Altın Kelebek Ödülü’nü almaya hak kazandı. Bunun yanı sıra 2011 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından En Beğenilen Kadın Oyuncu ödülünün de sahibi oldu. Bu özelliklerine dayanarak oyunculuk yaşamında gerçekten de son derece başarılı kariyerinin olduğunu görüyoruz.

Demeçler

Kendisinin bizzat ağzından çıkan sözcükleriyle bir araya getirilmiş sözlerinden oluşan demeçlere yer vereceğimiz bu bölümde ise çarpışma belma kimdir hakkında merak edilenleri bizzat kendi sözleriyle ele almak en doğrusu olacaktır. Böylelikle her açıdan oyunculuktan özel yaşamına, kariyer beklentilerinden aşk hayatına, politik görüşlerinden sanat yaşamına varıncaya kadar tüm alanlarda belirttiği görüşlerinden haberdar olmak mümkün olabilmektedir.

“Gençlerin işi çok kolay”. Rojda Demirer Hürriyet magazin muhabiriyle yaptığı bir röportajında oyuncu olmak isteyenlere verdiği tavsiyeler içerikli bir soruda aslında onların işi çok kolay, tüm imkanlara sahipler diyerek teknolojinin nimetlerinden yararlanabileceklerini belirtiyor.

“Kürt kızıyım Kürtçe konuşmadım”. Bu sözleri de yine uzun yıllar konuşulmuştu. Özellikle kendisinin yerel basına katıldığı televizyon programlarında her yöne çekilebilecek subliminal mesajlarının ardından Kürt kızı olduğunu fakat tek kelime Kürtçe konuşmadığını sözlerine ekleyerek politik görüşünü de bir bakıma beyan etti.

“Özel hayatımda çok az makyaj yaparım”. Çarpışma dizisinin Belma’sı özel yaşamına dair CNN Türk muhabiriyle yaptığı röportajında soruları yanıtladı. Özel hayatında makyajı hemen hemen hiç yapmadığını ve üstünde rahat duracak kıyafetleri tercih ettiğini belirtti.

Originally posted 2022-05-30 14:56:54.