Aleyna Tilki Kimdir?

Aleyna Tilki Kaç Yaşında?

Aleyna Tilki doğum tarihi en çok merak edilen ve yaşı itibari ile birçok tartışma ve polemiğe sebep olan ünlülerin başında geliyor. 28 Mart 2000 tarihinde Konya’da dünyaya gelen Aleyna Tilki, Trabzon Oflu bir anne ve Konyalı bir babanın çocuğu. Yaşı itibari ile içkili mekanlarda sahne alıyor olması bakımından oldukça eleştiri yağmuruna tutulan Aleyna Tilki reşit olduktan sonra bu polemik ve tartışmalardan kurtuldu. Söylediği şarkıları, dansları ve çektiği video klipleri ile birçok kişinin beğenisini kazanırken, bazı kişilerin de olumsuz eleştirilerine maruz kaldı.

Nerede Oturuyor?

Adına hayran sayfaları açılan, özellikle çocuk ve gençlerden oluşan bir hayran kitlesine sahip olan Aleyna Tilki nerede oturuyor sorusunun cevabı oldukça merak ediliyor. Genç sanatçı İstanbul Maltepe’de oturuyor. Son dönemlerde Etiler’de 3 oda bir salon ev arayışı içinde olduğu söylenen ve oyuncaklara olan merakı ile bilinen Aleyna Tilki evinin bir odasını da oyuncaklarına ayıracağını dile getiriyor.

Aleyna Tilkinin yaşına uygun bir oyuncak
Aleyna Tilki en sevdiği küçük oyuncak ayısıyla birlikte

Şu anda İstanbul Maltepe’de oturan Aleyna Tilki’nin uygun bir ev bulup bulmadığı ve ne zaman taşınacağı konusunda henüz net bir bilgi yok. Yılın belli dönemlerinde dil eğitimi ve müzik çalışmaları için Amerika’ya giden Aleyna Tilki Amerika’da olduğu zamanlarda da California ya da Los Angeles’ı tercih ederek oralarda ev kiralıyor.

Eğitim Hayatı

Genç şarkıcı hakkında en çok merak edilen diğer bir konu ise eğitim hayatı. Aleyna Tilki hangi okulda ya da hangi okullarda okudu ve gelecek hedeflerinde neler var?

Daha önce Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi ve Fenerbahçe Anadolu Lisesi’nde okuyan Aleyna Tilki okulu deşifre olduktan sonra hayranlarının okul önünde toplanmasından ve aldığı tehditlerden ötürü okula bir süre gidemediğini, daha sonra da çok fazla koruma ile gitmek zorunda olduğunu dile getirmişti. Daha sonra da okuduğu liseyi değiştiren Aleyna Tilki’nin yeni okulu İstek Koleji. Üniversite hedefinde ise psikoloji bölümü okumak olan Aleyna Tilki ya üniversite okuyarak üniversitenin en iyisi olacağım ya da üniversite yerine sahnelerde kalarak sahnenin en iyisi olacağım şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Aleyna tilki hangi memlekettendir?
Aleyna Tilkinin nereli olduğundan daha önemli bir şey var. Aleyna Tilki bu kadar kısa sürede nasıl meşhur olabildi?

14 Yaşında O Ses Türkiye ile Ekranlarla Tanıştı

14 yaşındayken Yetenek Sizsiniz isimli yarışma programında seslendirdiği Gesi Bağları adlı parçada gösterdiği performans ile gönüllere taht kuran ve televizyon ile ilk defa buluşan Aleyna Tilki, Murat Boz, Özgü Namal, Eser Yenenler ve Acun Ilıcalı’nın olduğu jüriden 4 evet alarak şöhret basamaklarını emin adımlarla tırmanmaya başladı.

Yarışmanın 2. Turunda %85 oranında oy alarak finale kalmaya hak kazandı final performansında %70 oy alarak birinciliği elde edemedi. Yarışmada birinci olamamasına rağmen sergilemiş olduğu performans ve sahne ışığı ile bugünkü noktaya ulaşan Aleyna Tilki daha çok genç yaşta olmasına rağmen büyük başarılara imza attı.

Aleyna Tilki Şarkıları
En sevilen Aleyna Tilki şarkıları Yalnız Çiçek,Sen Olsan Bari ve Dipsiz Kuyumdur.Sizce de resimde yaşından büyük göstermiyor mu?

Dillerden Düşmeyen Şarkılar

Emrah Karaduman ile birlikte 2016 yılında çıkardığı Cevapsız Çınlama, Youtube kanalında 386 milyondan fazla izlenme sayısına ulaşarak dünya sıralamasında 21. Sırada yer aldı. O Sen Olsan Bari ve Yalnız Çiçek isimli şarkıları ile de adından söz ettiren Aleyna Tilki’nin O Sen Olsan Bari adlı video klibi ise 382 milyon izlenmeye sahip. Emrah Karaduman ile kamera karşısına geçtiği Yalnız Çiçek isimli Yıldız Tilbe’ye ait olan şarkının video klibi ise 187 milyon izlenmeye ulaşmış durumda.

Originally posted 2022-05-29 21:16:06.