Çarpışma Dizisi Kerem Kimdir?

Show TV’nin her perşembe ekranlara gelmeye devam eden dizisi Çarpışma’da Kerem karakteriyle dikkatleri üzerine çeken henüz genç yetenekli oyunculardan Alperen Duymaz’dan başkası değil aslında… Kendisi Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatroculuk bölümünden mezun olduktan sonra Tatlı Küçük Yalancılar adlı 2015 yapımı bir televizyon dizisinde figüran olarak televizyona giriş yaptı. Daha sonra önde gelen yapımcıların ilgisini çekmeyi başardıktan sonra kariyerine büyük bir hızla devam eden Alperen Duymaz, 2018 yılına geldiğimizde Çarpışma dizisinin yanı sıra Çukur dizisinden de oyunculuk teklifi aldı. Böylece aynı yıl içerisinde iki rolü birden üstlendi, halen de Çukur’un komiser Emrah’ı Çarpışma’nın da Kerem’i olmaya devam ediyor.

Biyografisi

3 Kasım 1992 Ankara doğumlu. Güzel sanatlara olan ilgisi özellikle tiyatro ve sinemaya olan ilgisi nedeniyle ailesinin de yeteneğini keşfetmesiyle kendisini Hacettepe Üniversitesi Tiyatroculuk bölümünde buldu. Bu bölümü başarıyla bitirip mezun olduktan sonra Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde figüran olarak çıktığı yolculuğun ardından Acı Aşk adlı 2015 yapımı bir dizide Ali karakterine hayat verdi.

Kendisinin sözleriyle üzerindeki ilginin kendisini utandırdığını ve yine oyunculuğun da özgür bir ortam olduğunu belirttiği belirtilebilir. Bu yönüyle çarpışma dizisi kerem kimdir diye merak edenler her yönden kendisi hakkında Instagram ve Twitter adreslerinden de takip edebilir.

Filmografisi

  • 2015- Tatlı Küçük Yalancılar (figüran)
  • 2015- Acı Aşk (Ali başrol)
  • 2016- Bodrum Masalı (Ateş başrol)
  • 2018- Çukur (Komiser Emrah başrol)
  • 2018- Çarpışma (Kerem Korkmaz başrol)
  • 2018- Direniş Karatay (Kutay başrol) olarak oyunculuk kariyeri boyunca yer aldığı televizyon dizileri ve sinema oyunculuğu arasında yer almaktadır.

Oyunculuk Hakkında Düşünceleri

Son zamanlarda yakışıklılığı ve başarılı oyunculuğuyla dikkat çeken Alperen Duymaz, Hürriyet Magazin ve Boxer dergileriyle yaptığı röportajda oyunculukla ilgili tüm merak edilenleri birer birer anlattı. Muhabirin kendisine yönelttiği sorulardan birisi kuşkusuz kendisine olan yoğun ilgi ve bu ilgiye karşı kendisinin nasıl bir tepki verdiği sorusu oldu. Alperen Duymaz, oyunculuğun insanların belki de hayatı boyunca karşılaşabilecekleri en özgürlükçü ortam olduğuna değindikten sonra üzerindeki bu yoğun ilginin kendisini utandırdığını söyledi. Aynı zamanda tarihi yapımlarda da kendisini sıklıkla görüp görmeyeceklerine dair soruları yanıtlayan Alperen Duymaz, Direniş Karatay sinema filminin tarihi yapımlar projesinin aslında bir başlangıç yapabileceğini sözlerine ekledi.

Modellik Yılları

Kendisi sadece oyuncu değil. Kariyerinin ilk yıllarında yani 2011 yılında modellik de yaptı. Önceleri reklam modelliği üzerine yoğunlaşsa da asıl ilgisinin hep tiyatroda olduğunu düşündü ve de böylelikle çarpışma kerem kim sorusunun bugün yanıtı oldu. Böylelikle kısa bir modellik geçmişinden sonra televizyon dizisi projelerine ağırlık vererek birer yıl arayla peş peşe birçok tv dizisinde kendisine oyunculuk teklifi geldi. Ardından sinemaya da adım atarak her yönden televizyon ekranlarından bir an olsun ayrılmayan simalardan biri oluverdi.

Direniş Karatay Hakkında Ne Düşünüyor?

Oyunculuk kariyerinin ilk sinema filmi olma özelliği taşıması bakımından hayatı boyunca kesinlikle unutamayacağı yapımlardan biri olacağını söyledikten sonra aslında bu projenin kendisine Çukur dizisinde komiserlik rolünün verilmesinin de yolunu açtığını sözlerine ekledi. Öte yandan polisiye yapımlarda yine uzun yıllar boyunca yer almaya devam edeceğinin de her yönden sinyalini vererek aşk hayatı üzerine yöneltilen sorulara ise herhangi bir yanıt vermedi. Kısa bir süre önce Burcu Özberk’le birlikteliği olmuş ama bu flört çok kısa sürmüş ve ikili ayrılmıştı. Bakalım ilerleyen zamanlarda Alperen Duymaz’ın oyunculuğunun yanı sıra özel hayatıyla ilgili ne gibi gelişmeler yaşanacak…

Originally posted 2022-05-31 17:52:58.