Finaliyle İzleyicisini Mutlu Etmiş 15 Efsane Dizi

Bugün finaliyle izleyisini mutlu etmiş en efsane dizi ve diğer efsane dizilerden bahsedeceğiz. Sırasıyla vereceğimiz bu dizilerin sizleri de mutlu edeceğini düşünüyoruz. Daha önce dizilerle ve filmlerle ilgili yazdığımız kadın yönetmenlerden en iyi filmler ve en iyi öğretmen filmleri yazılarımız da ilginiz çekebilir.

Aşağıdaki diziler gerek konularıyla gerek oyuncularıyla gerekse finalleriyle efsaneleşmiş dizilerdir. Dizi izlemek istiyorsanız aşağıdaki dizilere bir şans vermek isteyebilirsiniz. Pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz.

1. Sherlock

Efsane Dizi

Eğer gizemi ve heyecanı bol bir dizi arıyorsanız Sherlock tam size göre. Televizyondan ve kitaplardan da aşina olduğumuz üzere Sherlock Holmes uyarlaması olan bir dizi. Her bir bölüm farklı bir olayı ele alırken aynı zamanda mini film havası da vermekte.

Sherlock - En Efsane Dizi

2. House of Cards

Efsane Dizi

Eğer politika ve siyaset ile ilgili bir dizi arıyorsanız işte tam size göre bir dizi. Dizide ana karakterin başkan olmak için yaptıkları, politika hayatındaki yaşananları izleyeceksiniz.

House of Cards - Efsane diziler 2 Numara

3. Game of Thrones

Efsane Diziler

Çoğunuzun bildiği üzere, bir efsane olan bu diziyi henüz izlemediyseniz bir göz atmalısınız. Dizide birden fazla ana karakterimiz olduğu ve oyuncu kadrosu geniş olduğu için ilk bölümlerde bu kişileri tanımaya çalışmanızı öneririm. Dizi, entrika, aksiyon, aşk, savaş sevenler için bir başyapıt niteliğinde.

Game of Thrones- En efsane diziler

4. Breaking Bad

Efsane Diziler

Kimya ile ilgiliyseniz diğerlerinden bir tak daha fazla seveceğiniz bu dizi kesinlikle herkes tarafından izlenmeyi hak ediyor. Dizinin konusunu tam olarak söylememekle birlikte efsane bir finali olduğuna emin olabilirsiniz.

Breaking Bad - Efsaleneşmiş Diziler

5. Dexter

Efsane Diziler

Bu dizimizde bir katilin hayatını izleyeceksiniz, iç dünyasını, normal yaşamı ve katil olan yaşantısını birbirinden ayırmaya çalışını ve daha fazlasını. Gerilimi bol bir katil dizisi arıyorsanız Dexter tam size göre.

Dexter - En iyi diziler

6. Mr. Robot

Efsane Diziler

Bu dizide ana karakterimiz günlük yaşantısında bir siber güvenlik şirketinde çalışan programcı, gece olduğunda ise intikam peşinde koşan bir hacker olmaktadır. İlerleyen zamanlarda ana karakterimiz yolu bir hack grubuyla kesişir ve eğlence başlar.

7. Hannibal

Efsane Diziler

Dexter da bahsettiğimiz gibi bu dizimizde de bir seri katilin hayatını ve onu yakalamaya çalışan bir FBI ajanını izlemekteyiz. Eğer henüz hiç katil konulu bir dizi izlemediyseniz ilk olarak Hannibal izlemek doğru bir tercih olacaktır.

Hannibal - Efsaneleşmiş Diziler
Hannibal Konusu – Efsane Dizi

8. Stranger Things

Efsane Dizi

Bu dizimizde adından anlaşılacağı üzere ana karakterimiz bir grup çocuğun başına esrarengiz şeyler gelmekte. Dizinin ana karakterlerinin bir grup çocuk olması, bunun bir çocuk dizisi olduğunu düşünmenize sebep olmasın, olaylar mükemmel bir şekilde kurgulanmış ve eğer bir bilim kurgu dizisi arıyorsanız tam size göre bir dizi.

Stranger Things - İzlemeniz Gereken Diziler

9. The Walking Dead

Efsane Dizi

Bu dizimizde ana karakterimiz bir polis şefi olan Rick Grimes. Şefimiz bir gün vurulup hastaneye kaldırılıyor. Komadan çıkıp gözlerini açtığı ilk vakit gördüğü şeylerin kendi bildiği dünyasıyla alakalı olmadığını fark ediyor. Her tarafa zombiler ve kaos var. Eğer bir zombi dizisi arıyorsanız kesinlikle izlemelisiniz.

The Walking Dead - En iyi diziler listesi
The Watlking Dead – Efsane Dizi

10. Vikings

Efsane Dizi

Bu dizimiz bize eski zamanlarda yaşamış olan Vikinglerin hayatlarını çok güzel ve deli dolu bir şekilde anlatmakta. Dizide bol bol savaş ve kan var. Eğer eski zamanları anlatan bir dizi istiyorsanız Vikings izlemeniz tavsiye edilir.

Vikings - Gelmiş geçmiş en efsane dizi

11. Fringe

Efsane Dizi

Dizimizde 3 tane ana karakterimiz var diyebiliriz. Konu bakımından tam anlamıyla bir bilim kurgu dizisi olan Fringe tam olarak bilimin içine girmenizi sağlıyor. İlk bölümlerinde biraz sıkılmakla birlikte bilim kurgu seviyorsanız eğer bir çırpıda bitirebileceğiniz bir dizi. Final sahnesi için bile izlenebilir aslında…

Fringe - En iyi diziler

12. Supernatural

Efsane Dizi

Bu dizimiz bizde 2 kardeşin hayatlarını anlatıyor. Tabi ki adından da anlaşılacağı gibi karakterlerimizin hayatları pekte normal değil. Dizinin amacı kardeşlerimizin babalarını bulmak isterlerken başından geçenleri konu alıyor. Her bölüm farklı bir maceraya atılan bu kardeşleri henüz izlemediyseniz bir şans vermelisiniz.

Supernatural - İzlemeniz Gereken Diziler

13. Shameless

Efsane Dizi

Dizimiz tam anlamıyla bir komedi ve dram dizisi. Dizi bir aileyi konu almakta. Ailenin babası ayyaş bir adam, anne ailesiyle birlikte yaşamıyor , büyük kız kardeş ise kardeşlerine hem annelik hem babalık yapmaya çalışıyor. Dizide komedi ve dramın çok güzel işlenmesi Shameless’ı diğer komedi dizilerinden bir taka yukarı taşıyor.

Shameless - Efsane Dizi

14. Prison Break

Efsane Dizi

Dizimizin asıl konusu bir kardeşin abisini hapisten kurtarmak için hukuki yollardan her şeyi yaptıktan sonra hapse girip abisini kaçırmak. Dizinin içerisinde ilk bölümler biraz sıkılmakla birlikte eğer hapishanede geçen olayları merak ediyorsanız final bölümüne kadar soluksuz izleyeceksiniz.

15. Lost

Efsane Diziler

Dizinin konusu, Sidney-Los Angeles seferi yapan bir uçak okyanusun üzerinden geçerken kaza sonucu bir adaya düşer. Dizimiz adada mahsur kalan insanların yaşantılarını anlatıyor bize. Eğer hayatta kalma konulu bir dizi arıyorsanız Lost tam size göre. Final sahnesinde çok şaşıracağınıza emin olabilirsiniz.

Lost - İzlenmesi Gereken Efsane Dizi

Originally posted 2022-06-05 03:29:32.