Playstation Classic Almak İçin 10 Neden (Playstation Klasik)

Çeyrek asır sonra yeniden piyasaya çıkan Playstation Classic almak için 10 nedenden bahsedeceğiz bugün. Playstation Klasik’de hangi özellikler var ana konumuz. En son sizlerle teknolojinin yararları ve yabancı hosting tavsiyesi yazılarında buluşmuştuk.

Japon devi Sony, geçtiğimiz günlerde sansasyonel bir kararla Playstation Classic‘i yeniden piyasaya çıkaracağını açıkladı. Bu haber sonucunda, nostalji aşığı oyuncular çok sevinirken bazı oyuncuların ise kafalarında bir takım soru işaretleri oluştu. Bu yazımızda bu soru işaretlerini ortadan kaldıracağız.

Yeni Playstation Classic Eskisinden Daha Küçük Boyutta Olacak

Böylelikle oyunculara büyük bir taşıma rahatlığı sağlıyor. Ayrıca diğer konsollardan daha küçük olması kendisini tasarımsal açıdan daha farklı kılıyor ve albenisini ciddi anlamda artırıyor.

Playstation Classic

Yeni Playstation Classic İçin Uyumlu Olan Oyunların Hepsi Cihazın İçinde

Yeni konsol için tam tamına 20 oyun bulunmakta ve bu oyunların hepsini cihazın içinde bulabileceksiniz. Bu sayede oyun almak için ekstra bir para vermeyeceksiniz ve bu oyuncular için gerçekten çok şey ifade ediyor.

Playstation Classic Sayesinde Eski Oyunlara Duyulan Özlem Ortadan Kalkıyor

Şuan kullandığımız modern konsollarda eski oyunları oynamak mümkün değildi. Yeni çıkmış bu konsol ile birlikte bunları artık oynayabileceksiniz, üstelik yüksek çözünürlüklerde.

Playstation Klasik İçindeki Oyunlar

Çoklu Oyuncu Desteği

Çoklu oyuncu desteği ile istediğiniz kişiyle eski ve klasik oyunların zevkine varabileceksiniz. Bu da yeni getirilen önemli özellikler arasında yerini alıyor.

Size Zamanda Yolculuk Yaptıracak Ses

Playstation Classic’in klasik açılış sesi bu yeni cihazda da aynen korunuyor. Böylece cihazı tekrar tekrar açmak isteyecek ve duyduğunuz sesle adeta yıllar öncesine gideceksiniz.

Bölünmüş Ekran Özelliği

Bu özellikle beraber iki kişilik oyunları oyuncu partnerinizle daha rahat oynayabileceksiniz.

Daha Kaliteli Görüntü ve Ses

Oyuncular eski Playstation Classic’i televizyona eksi girişlere sahip kablolarla bağlamak zorundalardı. Çünkü dönemin şartlarında televizyonlar o tarz girişlere sahiplerdi. Fakat yeni Playstation Classic yalnızca HDMI girişiyle televizyonlarınıza bağlanacak ki bu da daha yüksek çözünürlük, daha yüksek ses demek oluyor. Dolayısıyla daha büyük bir oyun zevki sağlanmış olunuyor.

Playstation Classic Düşük Fiyat Yüksek Haz

Oyuncuları bu konsola almaya itecek en önemli sebep ise kuşkusuz fiyatı olacaktır. Modern konsollarla kıyasladığımızda aralarındaki fiyat farkının neredeyse üç kat olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Bütçesi çok geniş olmayan oyunculara sağlam bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor Playstation Classic.

Originally posted 2022-06-04 22:43:20.