Karbonatın Zararları

Karbonat hakkında bu kadar öven bilgi verdikten sonra bu da nereden çıktı diyeceksiniz. Evet ben sodyum bi karbonatın birçok faydasını söyleyebilirim size. Düzenli olarak da kullanmaya devam ediyorum. Ancak karşıma bir tıp makalesi çıktı. Bu makale ile sodyum bikarbonat’ın ve pankreastaki pankreatin fazlalığının vücutta B12 vitamini emilimi azalttığını öğrendim. İngilizce biliyorsanız orijinal makaleyi şu adreste bulabilirsiniz: http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJM196212272672604

Bu da şu demek oluyor. Fazla karbonat kullandığınızda uyku,hafıza,sinir sorunları,uyuşma ve de kansızlık meydana gelebilir. Eğer böyle bir etkinin meydana geldiğini hissederseniz, tavsiyem kan sayımı yaptırmanız. Eğer B12 eksikliği yaşıyorsanız, buna uygun bir vitamin kullanabilirsiniz.

Ben adı geçen makaleyi okuduktan sonra, gece yatmadan B12 vitamini de kullanmaya başladım. Sodyum Bikarbonat kullanmaya da devam ediyorum. Ama B12 olayı çok tuhafıma gitti.Çünkü fazla asidik bir vücut sinirli ve depresif yapıyor. Ama fazla sodyum bi karbonat kullanımı, yani fazla baz durumu da aynı şeyi tetikliyormuş. Bence karbonatın 50 faydasının yanında 1 tane zararının olması da çok normal.

B 12 Eksikliği - Karbonatın Zararları

Ben şimdilik bunu B12 vitaminiyle çözüyorum. Ama zaten B12 vitamini içeren yemekler yiyorsanız bu da yeterli gelebilir. Yukarıda bahsettiğim durumlar ortaya çıkıyorsa zaten kan tahlili ile bunu anlamanız da mümkün. Tekrar söylüyorum. Hem karbonat mucizesinden hem de gümüş suyu mucizesinden korkmayın. Unutmayın lütfen: Ben yazılarımda bahsettiğim gibi saç dökülmesinden , hemeroid ağrılarından,depresyon ilaçlarından ve sırtımdaki sivilcelerden sodyum bi karbonat sayesinde kurtuldum. Ve birşeyleri yaşamadan bunları paylaşmıyorum. Bu yazıyı da bir uyarı olarak yazmak istedim. Olur ya yukarıdaki şeyler başınıza gelirse, hazır olmuş olacaksınız. Ve tekrar söylüyorum bu sitedeki diğer karbonatla ilgili yazıları okumadan lütfen sodyum bi karbonat kullanmayın. Ve uyarılarıma lütfen dikkat edin.

En güzel günler sizin olsun.

BÜTÜN HASTALIKLARA ÇÖZÜM SUNAN MİNİK KİTAP

Originally posted 2022-05-25 23:32:11.