e-Devlet Öğrenci Belgesi Çıktısı Alma

24/03/2006 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla resmi işlemlerin elektronik ortamdan yürütülmesine yönelik olarak hizmete açılan e-Devlet sitesinden tüm bakanlıklara ait hizmetleri alabiliyorsunuz. Elbette bu işlemlerden birisi de Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına ait tüm resmi işlemler adına hizmetleri resmi dairelere gitmenize gerek kalmadan e-Devlet üzerinden alabilmenizdir. Siz de öğrenci belgesi çıktısı almak için https://www.turkiye.gov.tr/yok-ogrenci-belgesi-sorgulama bağlantısına giderek TC kimlik numaranız ve PTT’den almış olduğunuz e-Devlet şifresiyle sisteme erişim imkanı bulabilirsiniz.

Sisteme Giriş

TC kimlik numaranız ve e-Devlet şifrenizle birlikte e devlet öğrenci belgesi alma işlemi için sisteme giriş yaptığınızda karşınıza çıkan ekranda öğrenim gördüğünüz okulun adı, kişisel bilgileriniz sağ köşede yer alacaktır. Ekranın sol üst köşesinde de fotoğrafınız yer almaktadır. Bu alan öğrenci belgesi alanıdır ve bunu bilgisayarınıza kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Bunun için belgenin üzerine gelerek ctrl+p (yazdır) komutunu vermeniz yeterli olacaktır. Bu sayede siz de öğrenci belgenizi okulunuza gitmenize gerek kalmaksızın temin etmiş olursunuz.

e-Devletten Alınan Öğrenci Belgesi Geçerlidir

Öğrencilerin sıklıkla sordukları sorulardan birisi e devlet öğrenci belgesi geçerli mi sorusudur. e-Devlet üzerinden yapılan bütün işlemler tamamen resmi özelliktedir ve kesinlikle geçerlidir. Zaten ilgili resmi daireye gittiğiniz zaman işlem yapan memur da sizin TC kimliğinizle sisteme erişmektedir. Bu bakımdan arasında herhangi bir fark yoktur. Zaten e-Devlet’in kurulma amacı insanları resmi dairelerde saatlerce bekletmekten kurtarmak ve tüm işlerin hızlıca yürütüleceği bir işlemi gerçekleştirmek olarak karşımıza çıkar. Bu sayede sizler de tüm yönleriyle işlemlerinizi en iyi şekilde yapabilme imkanına kavuşmuş olursunuz. Bu da son derece önem taşıyan konular arasında gelmesi bakımından önemlidir.

YÖK Hizmetleri

e-Devlet sistemi üzerinden e devlet öğrenci belgesi sorgulama işlemiyle birlikte Yükseköğretim Kurumuna bağlı diğer hizmetlere de erişim imkanı bulunmaktadır. Bu imkanlardan başlıcaları şunlardır:

– Öğrenci transkript çıktısı

– Sınav sonuçları

– Online sınav başvurusu

– Online harç yatırma gibi işlemleri de buradan gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Bu sayede sizler de her yönüyle öğrenci belgenizle dilediğiniz şekilde tüm bu işlemleri gerçekleştirme imkanını her yönüyle elde etme olanağı bulmuş olacaksınız. İşte ortada duran bu yaklaşımlar ışığında sizlerin de öğrenci belgesi almanızın son derece olanaklı hale gelebileceğini kesinlikle dile getirmemiz gerekmektedir. Bu sayede her yönden elektronik ortamdan tamamen resmi özellikteki tüm işlemlere hızlı bir şekilde ulaşabilme imkanı sizleri bekliyor olacaktır. Tüm bunlar da her yönüyle son derece önem teşkil eden konular arasında gelmeye devam etmesi bakımından son derece önemli bir yaklaşım tarzı olarak karşımıza çıkar.

Mobil e-Devlet Uygulamasını İndirin

Eğer siz de tüm resmi işlemlerinizi her yerden yapmak istiyorsanız hemen akıllı cep telefonunuza e-Devlet uygulamasını indirerek kısa sürede tüm hizmetlerden yararlanma imkanı bulabilirsiniz. Üstelik cep telefonları üzerinden de hızlıca çıktı alabilme imkanı sunularak her yönden bilgisayar başında olmadan her nerede olursanız olun tamamen hızlı bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirme imkanı sizleri bekliyor olacaktır.

Ortada duran bu yaklaşımlar esas alınacak olunduğu zaman her bakımdan e-Devlet uygulamasının gerçekten de son derece yararlı bir uygulama olarak karşımıza çıktığını, resmi işlemleri her yönüyle çok kolay bir hale getirmeye devam ettiğini kesinlikle dile getirmemiz gerekmektedir. Bu sayede sizler de tüm işlemlerinizi TC kimlik numaranız ve e-Devlet şifrenizi kullanarak her yönden hızlıca gerçekleştirme imkanını elde edebilirsiniz. e-Devlet şifreniz yoksa hemen en yakın PTT şubesine uğrayarak şifrenizi temin edebilirsiniz.

Originally posted 2022-06-07 14:55:59.