E-Devlet’e Nasıl Giriş Yapılır?

2008 yılından bu yana e-dönüşüm projesi kapsamında vatandaşların resmi dairelerde sıra beklemeden pek çok resmi işlemlerini yürütmesini sağlayan resmi internet sitesidir. İnternet sitesinde birçok bakanlığa ait tüm hizmetlere ulaşabilir ve resmi daireye gitmenize gerek kalmadan e devlet giriş işleminizi yapabilirsiniz.

E-Devlete Giriş Ekranı

E-devlet sistemi üzerinden https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ bağlantısını tıklayarak bütün resmi işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Adalet Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve daha birçok bakanlıklara ait sıklıkla yürütülen hizmetlere anında tek bir adresten ulaşabilme imkanı bulacaksınız. Bu sayede site site dolaşmanıza gerek kalmayacak.

E-Devlet Şifresi İle Giriş

 • T.C. kimlik numaranızı yazın.
 • PTT’den 2 TL karşılığında alacağınız e-devlet şifrenizi girin.
 • Doğrulama yapın ve sisteme bağlandınız.

Mobil İmza İle Giriş

 • 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu uyarınca GSM operatörünüz üzerinden alacağınız elektronik imzanızla sisteme giriş yapabilirsiniz.
 • E-devlet tarafından tamamen ücretsiz olan bu mobil imza sistemine operatörünüzle iletişim kurarak mobil imza almak istediğinizi belirterek ulaşabilir ve akıllı cep telefonunuz üzerinden daha güvenli giriş sağlayabilirsiniz.

E-İmza İle Giriş

 • 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu uyarınca ıslak imzalar ile eşdeğer özellik taşıyan e-imza yöntemiyle de e devlete nasıl girilir sorununu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Tamamen ücretsiz olarak Bilgi ve iletişim Teknolojileri Kurumu’nun (BTK) resmi internet sitesinden başvuruda bulunabilirsiniz.

TC Kimlik Kartı İle Giriş

 • Nüfus cüzdanıyla eşdeğer özellik taşıyan T.C. kimlik kartıyla da e-devlete giriş yapabileceksiniz.
 • Öncelikle https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/T-C-Kimlik-Karti# bağlantısından kimlik kartı uygulamasını indirmelisiniz.
 • T.C. kimlik numaranızı girdikten sonra sistem doğrulaması yaparak güvenli bir şekilde sisteme giriş işleminizi tamamlama imkanı bulacaksınız.

İnternet Bankacılığı İle Giriş

 • İnternet bankacılığı müşterisiyseniz siz de ekstra e-devlet şifresi almadan sisteme erişebileceksiniz.
 • Anlaşmalı bankalardan (Ziraat Bankası, Akbank, Yapı ve Kredi, İNG Bank, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Halkbank, Kuveyttürk, Albaraka, TEB, Türkiye Finans, Şekerbank, İş Bankası, Vakıfbank) internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanarak sizler de hemen e devlet sistemi giriş işleminizi çok kısa sürede hem de hızlı bir şekilde gerçekleştirme imkanı bulacaksınız.

E-Devlet Sisteminde Yapılabilecek Hizmetler

E-devlet sistemi üzerinden birçok resmi işlemlerinizi daha kısa ve daha süratli bir şekilde gerçekleştirme imkanı sizleri bekliyor olacaktır. Sizler de askerlik işleminden, adli sicil belgesine, ikametgah işlemlerinden seçim işlemlerine, öğrenci belgesi işlemlerinden diploma işlemlerine kadar aklınıza gelebilecek bütün konularda güvenli bir şekilde herhangi bir çalışma saatlerine bağlı kalmadan işlemleri hızlıca yürütme imkanı bulacaksınız.

Böylelikle tamamen beklentilerin üzerinde verilen hizmetler ışığında kaliteden kesinlikle ödün verilmeksizin en iyi hizmetleri elde etme fırsatını yakalamış olacaksınız. Elbette tüm bu nitelikler baz alındığı zaman gerçekten de tümüyle beklentileri karşılamaya devam eden yaklaşımlarla sizlere yönelik olarak hizmetler sunulmaktadır. Bütün bunlar da dikkat çeken yenilikler arasında gelmesi açısından son derece önem teşkil eden nitelikler olma özelliğiyle karşımıza çıkmaktadır.

Bütün bunların yanı sıra son derece önemli bir başka konu olarak e-devlet sistemi üzerinden yapacağınız tüm işlemlerle sizler de daha hızlı hareket edebileceksiniz. Üstelik zamandan tasarruf ederek böylelikle tüm işlemlerinizi çok kısa sürede bir çırpıda gerçekleştirme imkanı sizleri bekliyor olacaktır. Bütünüyle ortada duran bu sıra dışı nitelikler de esas alındığı zaman her yönden kaliteli ve de sıra dışı yaklaşımlara dayanarak sizlere en iyi hizmetlerin sunulmaya devam edildiğini her yönden kesinlikle dile getirmemiz mümkün hale gelecek niteliklerden biridir.

Originally posted 2022-06-07 12:18:29.